XchangeRate - Kriptopara Ticaretine Yapay Zeka Dokunuşu !

in icoreview •  2 years ago 

Yeni bir incelemeden Merhabalar ICO-severler ! Bu yazımda kripto para borsalarında yapılan ticarete yardımcı olmak üzerine tasarlanmış yapay zeka ürünü bi proje hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Kripto para borsasını kullanan al-satçılar üzerinde yapılan araştırmalar, 2 milyondan fazla yeni al-satçının aylık olarak farklı bir borsada yeni hesaplar açtığını göstermiş. Bunun nedenini de, giderek daha fazla kişinin kripto paralardan günlük olarak ölçülmemiş kârlar elde etmesi ve her yeni hesap sahibinin bu başarılı yatırımcılara katılmak istemesi olarak belirtilmiş. Ancak al-satlarda başarılı olmak için, Veri Toplama, Analitik Beceri, bunların yorumlanması ile alınması gereken uygun kararlar gibi bazı değerli becerilere sahip olmak gerekmekte. Hiç şüphe yok ki bu al-satlarda kar elde etmek o kadar kolay değil, fakat araştırmada da görüldüğü gibi, günlük daha fazla kişi kripto para borsa platformlarına katılıyor.

Aslında bu kripto para piyasasındaki ticari faaliyetlerdeki artışın nedeni, 2017'de kripto para biriminin sayısının artmasıyla bağlantılı değildir. 2017'de blokzincir teknolojisinin farkındalığının ve kabulünün artmasıyla birlikte, kripto-para biriminde bir üstel büyüme gerçekleşmiştir. Bu artışın gerçekleştiği 2017 yılında, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri Ocak ayında 17,74 milyar dolar seviyesinden Aralık ayı başlarında 512 milyar dolara yükseldiği görüldü.

Projenin çekirdek fikrinin nasıl ortaya çıktığına bakarsak her tüccar/al-satçı kazancını maksimize etmek ister. Bunu gerçekleştirebilmesi içinde, iyi bir zaman yönetimi ve yukarıda bahsettiğim bazı beceriler sayesinde başarılabilir. Ancak, kazancınızı tek başına analizler yaparak iyileştirmek istediğinizde bunun tersi de geçerlidir, çünkü analitik becerilerinizin geliştirilmesi için kesinlikle daha fazla zaman gerektirecektir. Bu sebeple bir grup tüccar/al-satçı Xchangerate robotunu geliştirmeye başladı. Dolayısıyla, xchangerate bir deneyim ve beceri ürünü.

Geliştirici ekip projenin whitepaperında şu ifadelerle xchangerate'i açıklıyor.

“XchangeRate, yatırımcıların karmaşık kripto-para piyasasına girmelerine ve uzman kararlar almasına yardımcı olan akıllı bir algoritma ya da“ robot ”dur. Platform, piyasa davranışlarını saptamak için benzersiz ve ilgili metrikleri birleştiren eklentilerden ve API'lerden gelen verileri aktarır. Yatırımcılar alım / satım parametrelerini belirliyor ve bu şartlar yerine geldiğinde kullanılan program ile manuel veya otomatik işlem yapılabiliyor. Bu proje ile birlikte kullanıcılar, her analizle hangi işlemi yapmaya karar vermek zorunda kalmaktan ve trendleri/para birimlerini ayrı ayrı takip etmekten kurtarılmaktadır. Bunun yerine, XchangeRate robotu kullanıcılarına akıllıca kararlar vermekte ve yatırımcıların günün belli saatlerine göre popüler kripto para birimleriyle işlem yapabilmelerini sağlamaktadır ”.
Projenin whitepaperından aldığım üstteki paragraf, xchangerate.io'nun sahiplerinin misyonunu ve vizyonunu özetlemekte.

Sonuç olarak, Xchangerate hem yeni hem de tecrübeli al-satçılar için faydalıdır çünkü zaman yönetimi Xchangerate robot tarafından yapılmakta. Tüm bu işlemler ise xchangerate token (XRR jetonu) kullanılarak yapılır. Xchangerate, 4 bölüme ayrılan bir ekosistemdir: 1. Para İzleme Kurulu, 2. Otomasyon Robotu, 3. MVP, 4. Market. XRR Coin, xchangerate.io üzerinde işlem yapmak için kullanılan bir utility token olarak çalışacak.

Bir utility token olarak XRR tokenin değeri ölçülemez biçimde.Piyasada aktif olarak kullanımda olacak olan toplam token sayısı 250 milyon olarak belirlenmiş durumda.Ayrıca XRR token Ethereum Blockchain üzerinde çalışan ERC20 akıllı sözleşmesine sahip bir kripto para birimi.

XchangeRate tokenin önsatışı 20 Martta başlayıp 5 Nisanda resmi olarak son buldu. Halka açık satış ise 12 Nisanda başladı. Bitiş tarihi olarak 9 Mayıs hedeflenmişti lakin bi ay uzatılarak 9 Haziran olarak belirlendi. Şu an hali hazırda ICO websitesi üzerinden devam etmekte.

Açıkçası, bu alandaki nadir projeden biri. Projede temel fikir, zamandan tasarruf sağlarken ve daha kârlı al-sat yapan Yapay Zeka'nın kripto para ticaretine implante edilmesi. En iyi borsalardan bazılarında bu robot kullanılarak alım/satım da önemli pozitif yönde sonuçların elde edildiğini twitter üzerinden robotu kullanan grup tarafında paylaşıldı. Bu da tabi projenin kabul görmesi açısında önemli bir gelişme.ve hali hazırda proje soft cap miktarına ulaşılmış ve 60 milyona yakın XRR token satılmış durumda. Eğer projeyi siz de incelerseniz Xchangerate platformuna yatırım yapmak için iyi bir sebep bulabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantıları inceleyerek daha fazla bilgi bulabilir ve projenin ICO'suna katılabilirsiniz.

Website: https://tokensale.xchangerate.io/en/
Whitepaper: https://tokensale.xchangerate.io/en/whitepaper/en/
ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3110277
Twitter: https://twitter.com/XchangeRate_io
Facebook: https://www.facebook.com/xchangerate.io
Telegram: https://t.me/xchangerateICO

Hazırlayan/derleyen: tortumrak
Bitcointalk Profilim : https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1596927

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Merhaba @tortumtrak,

Yazınız @trdaily tarafından otomatik olarak seçildi. Ve @trdaily curation trail'i takip eden
@emrebeyler hesabından da oy aldınız.

@trdaily curation trail'e bu adresten katılabilirsiniz.

Yine görüşmek üzere! :)

Congratulations @tortumtrak! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes received

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

Congratulations @tortumtrak! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

Click here to view your Board

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!