MOVECO - Her Hareketini Kazanca Dönüştür !

in icoreview •  2 years ago 

Bu yazımda her türlü hareketinizden para kazanabileceğiniz "Stellar Platformunu" kullanan bir projeyi paylaşacağım.Hareketten kasıt, herhangi bir araçla katettiğiniz yol bilgilerini Moveco platformunun ulaşımına sunarsanız karşılığında bu sistemde işleyen MOV tokenleri kazanabilirsiniz.

Bu projeyi geliştiren ekip, Ocak 2018'de Moveco'nun uygulanması için ortaklık kurmaya başladı ve geliştirmesi planlanan pilot uygulamanın yapımına Mart ayında başarıyla başladı.MOV token'in halka açık satışları için yakın zamanda lansmanı yapılacak. Planlanan tarih ise haziran ile temmuz ayları arasında sürecek 1 aylık bir zaman. Ekip ayrıca, tüm kullanıcıların yararına hareketliliği devrimcileştirme hedefi ile potansiyel veri kullanıcıları ile ortaklıklar kuruyor.

Geliştirici ekip Moveco uygulamasıyla, kullanıcının hareketlilik verilerini uygulama aracalığı ile paylaşmasını, şehir planlamasında ve yeni nesil araçları inşa etmede topluluğa yardım etmesini istiyor. Bunun sebebini de otonom araçların geleceğinin bu yoldan geçitğini ve müşterilerinin/kullanıcılarının da bunun bir parçası olmasını istemesi olarak açıklıyor.

Moveco projesinde başta özetini geçtiğim gibi müşterilere, Moveco ile paylaştıkları veriler üzerinden ödüller verilecek.Böylece, yol alınan her kilometre ile müşteri, Moveco platformunda kullanabilecekleri MOV token ile ödüllendiriliyor.

Yapılan her hareketi Moveco platformuna aktarıp MOV token kazanma döngüsü için 3 kademe oluşturulmuş,

  1. Genel Hareketlilik Verileri
    Önecelikle Moveco uygulamasını destekleyen platformlara indirip ve cihazınızın arka planda çalışmasına izin vermek gerekiyor.Böylece Moveco bu hareketlilik verilerini toplayacak ve anonim olarak ağa geri gönderecek.

  2. Sürüş Davranışı Verileri.
    Bu seçenekte ise , Drivebox Lite (hali hazırda mobil platformlarda kullanılan bir uygulama) veya Moveco ve partnerlerin (OBD-II cihazı olan diğer şirketler) cihaz telematiğini araçlara kurmak/tanıtmak gerekiyor.Böylece sürüş davranışı ve aracın yol durum bilgileri toplanabilecek. Aynı zamanda aracın gerçek zamanlı verilerinin incelenmesi ile, daha düşük primler/ödemeler için Moveco'nun anlaşmalı olduğu sigorta şirketi ortaklarını kullanma imkanı sunacak.

  3. Otonom Sürüşlerin Verileri.
    Bu seçenekte de dünya çapında yaygın olarak kullanılan otonom araçlardan hareket verilerinin toplanması için anlaşmalı olan iş ortakları tarafından ileri teknoloji donanımının yüklenmesi gerekiyor.(Lidar teknolojisi örnek gösterilmiş)

Ve son olarak kullanıcı/müşteri kazanılan MOV tokenleri, Moveco içerinde bulunan sadakat programında (Moveco ile ortaklık ödeme olarak MOV token kullanan diğer hizmet kuruluşları gibi düşünebiliriz) kullanabilecekleri gibi, Moveco'nun geri ödeme platformunda düzenli olarak kullanılabilecek.

Token Satışı ve Toplanan fonun nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgileri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Özel Ön Satış : Mayıs 2018 sonuna kadar
Tüzel Şirketlere Satış: Mayıs 2018 sonuna kadar
Halka Açık Satış : 1 Haziran ile 1 Temmuz arası
Toplam Token Miktarı : 1,000,000,000 MOV
Satışa açık miktar : 250,000,000 MOV
Hedeflenen minimum yatırım miktarı : $5,000,000 USD
Hedeflenen maksimum yatırım miktarı : $20,000,000 USD
1 MOV tokenin yaklaşık fiyatı : 0.15$ A.Doları

Daha fazla bilgi edinmek ve projeyi takip etmek için aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz.

Website: https://moveco.io/
Telegram: https://t.me/moveco
Bitcointalk ANN Thread : https://bitcointalk.org/index.php?topic=3257541.0
Bitcointalk Bounty Thread : https://bitcointalk.org/index.php?topic=3283430.0
Twitter: https://twitter.com/moveco_io
Facebook : https://www.facebook.com/MOVECOMOBILITY/

Hazırlayan :
Bitcointalk Kullanıcı Adı : tortumtrak
Bitcointalk Profil URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1596927

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!