Yumerium : Blokzinciri Tabanlı Oyun Platformu

in #ico3 years ago (edited)

DQmfL8FGVF2dVe31gaTkWzK6ZWhDcA2Mi82Q9QT8GdoHwdr.png
Bu platform üzerinde oyuncular oyun oynayarak, paylaşarak ve oyunlar hakkında yorumlar yaparak YUM tokenlari kazanabilirler. Daha sonra oynadıkları oyunlarda para olarak kazandıkları YUM’u kullanabilirler. YUM’u diğer kripto para birimlerine ya da borsalarda gerçek paraya dönüştürbilirler. Yumerium’u destekleyen tüm oyunlarda YUM kullanmak mümkün olacak ve şirketin platformlarındaki oyun sayısını zamanla önemli ölçüde artacağı tahmin ediliyor.

Yumerium, online bir oyun platformu olarak ön koşul olarak platformu kullanan oyunculara güvenli bir ortam yaratırken aynı zamanda YUM olarak adlandırılan Ethereum Token'i ile platform üzerinde küresel ödeme sistemindeki zorlukları da ortadan kaldırıyor. Türkiye gibi ülkerde en çok zorlanılan konulardan biridir ödeme sistemi. Yurt dışındaki bir platform üzerinde oynamak istediğiniz bir oyun vardır fakat bir türlü güvenli ve ucuz bir ödeme yöntemi bulunmaz. Bulduğunuz dolambaçlı ödeme yöntemi ile asıl ederinin çok çok üzerinde komisyon ücretleri ödemek zorunda kalırız. Artık Yumerium ile herhangi bir kripto para borsasından alacağınız YUM Token ile ödemelerinizi standart bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Kullanıcılar, bir yandan Yumerium platformu üzerinde oynadığı oyunlar karşılığında YUM Token kazanırlarken, diğer yandan da kazandıkları YUM Token ile platform üzerindeki yeni oyunları satın alabilecekler. YUM Token, küresel bir ödeme aracı olarak ortaya çıkarak dünyanın diğer ucundaki bir oyun sever ile alışveriş imkanı yakalamanızı sağlıyor.

Yum Token'in oyun platformu dışında kullanım imkanları da bulunuyor. Bugün çok sayıda youtuber oyun incelemeleri yapmakta, bu paylaşımlar nedeniyle çok kısıtlı bir grup maddi kazanç sağlamakta. YUM Token'in bir diğer kullanım alanı da bu şekilde oyun sektörü için inceleme ve benzeri şekilde paylaşımları destekleme aracı haline gelme amacıdır. Beğendiğiniz bir oyun incelemesine ödül için YUM Token verebilecek ya da yaptığınız bir incele için başkalarının size ödül olarak YUM Token vermesini sağlayacak; bu şekilde oyun dünyası için ortak bir ödül ve pazarlama aracı olarak YUM Token kullanılabilecek.

Artık Yumerium ile herhangi bir kripto para borsasından alacağınız YUM Token ile ödemelerinizi standart bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Kullanıcılar, bir yandan Yumerium platformu üzerinde oynadığı oyunlar karşılığında YUM Token kazanırlarken, diğer yandan da kazandıkları YUM Token ile platform üzerindeki yeni oyunları ve içerikleri satın alabilecekler. YUM Token, küresel bir ödeme aracı olarak ortaya çıkarak dünyanın diğer ucundaki bir oyuncu ile alışveriş imkanı yakalamanızı sağlıyor.

YUM Token'in bir diğer kullanım alanı da oyun sektörü için ; inceleme , youtube yayını veya Twitch gibi platformlar üzerinde canlı yayın yapmaya çalıştığınızda bunlar gibi paylaşımları destekleme aracı haline gelme amacıdır. Beğendiğiniz bir oyun incelemesine ödül için YUM Token verebilecek ya da yaptığınız bir incelemesi için başkalarının size ödül olarak YUM Token vermesini sağlayacak; bu şekilde oyun dünyası için ortak bir ödül ve pazarlama aracı olarak YUM Token kullanılabilecek.

Yumerium Projesinin ön-satışı 22 Nisan 2018 tarihinde başlıyor ve 12 Mayıs 2018'de tamamlanıyor. İco ise 13 Mayıs tarihinde başlıyor ve 19 Mayıs da son buluyor. İco sürecinde toplam 500 milyon YUM Token satılması hedefleniyor. 1 YUM'un değeri ise 0.1 dolar olarak planlanmış. İco'ya Btc, Eth ve Usd ödeyerek katılınabilir.

Proje Takımı
DQmTMvZikzYEs6GvQ2S8esdgK23VGxfFo5DY9nXWBCssqqd_1680x8400.png
Yumerium projesi, çevrimiçi oyunlar oluşturma ve geliştirmede deneyim sahibi olan Subdream Labs firması tarafından oluşturuldu. Geliştiriciler, her oyuncuya oyuna katılarak para kazanabilecekleri ve yeni kullanıcıları davet edebilecekleri bir fırsat sunuyorlar. Yumerium ekibi için bir ICO yapmak, zaten işleyen bir platformu desteklemenin, gelişmiş pazar segmentinde yeni bir teknolojiyi tanıtmanın bir yoludur.Oyun sektöründe zaten çok az sayıda ICO var, ancak Yumerium, sahada tecrübeye, birkaç yıl boyunca oyun geliştirme ve kendi platformlarında kullanılmak üzere inşa edilmiş bazı oyunlara sahip olma avantajına sahip.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsini ;

Website: http://yumerium.com/
ANN : https://bitcointalk.org/index.php?topic=3272290.0
Whitepaper: http://www.yumerium.com/whitepaper.pdf
Twitter: https://twitter.com/yumeriumtoken
Facebook: https://www.facebook.com/Yumeriumtoken/
Telegram: https://t.me/joinchat/H5o7EE7ncnHvSXJJYWSLYg

The bitcointalk name: Rhego
Bitcointalk Profile link : https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1104013