Küresel Risk Platformu GRE

in #ico3 years ago

Global Risk Exchange (GRE)

Bireylere, şirketlere ve kuruluşlara risklerini serbestçe koruma, aktarma ve ticaret yapmalarına yardımcı olmak amacıyla kurulmuş blockchain tabanlı, merkezi olmayan ve açık bir küresel risk sözleşmesi piyasasıdır. Platform, günümüzün risk yönetimi piyasasında birden fazla içsel problemi ele alarak, risk alışverişini ön plana taşıyacak.
Risk, günlük yaşamın bir parçasıdır. Hayır, yaptığımız ya da yaşadığımız yerdeki her şey, risk içerir. Risk derecesi, farklı durumlarda değişkendir. Geleneksel sigorta ürünleri merkezileştirilmekte ve herkes için genel bir çözüm oluşturmaktadır. Bu, risk profili çeşitlendirilmiş bireyler için problem yaratır. Kişiselleştirilmiş sigorta ürünlerinin eksikliği, sigorta sektörü için büyük bir sorundur. Geleneksel sigorta endüstrisinde çok fazla finansal kaynak kaybı vardır.

grefpr.jpg

Gelecek belirsizliklerle doludur. Önümüzdeki günlerde, aylarda ve yıllarda neler olacağını tahmin edemeyiz. Bu problemin bariz çözümü, kamuoyuna ve kurumlar için öngörülemeyen durumların etkilerini hafifletmek için sigorta yaptırmak ve riskin aktif bir şekilde yönetmektir. 2017 yılında 4,8 trilyon dolarlık global brüt işlem hacmi ile risk yönetimi sektörü gün geçtikçe artıyor. GRE, merkezi olmamanın verdiği gücü bankalara taşıyan ve bir düğmeye dokunarak, anlık risk transferi ile bu sektörü geleceğe taşıyan bir blockchain tabanlı platformdur.

Sektördeki güncel sorunlar

Risk yönetimi piyasası şu anda, aşağıdakileri nedenlerden dolayı sorunlar yaşamaktadır:

● Yüksek Kanal Maliyetleri: Sigorta ve türev piyasadaki mevcut değer zincirleri, hizmetler için önemli miktarda ücret alan aracılar tarafından istismara uğruyor. Bundan dolayı, prim veya risk maliyetleri çok pahalı olmaktadır.

● Merkezi Ürün Tasarımı: Sigortalar ve türev ürünler benzer şekilde tasarlanır; bu da kitle dağıtımını kolaylaştırır, ancak farklı risk profillerine sahip kişilerin kişisel ihtiyaçları karşılanmasını ise zorlaştırır. Homojen risk yönetimi ürünleri, tam potansiyellerini bu şekilde sunmazlar.

● Kullanıcı Verileri Gizliliği: Geleneksel sigorta pazarında, sigortalıların, merkezi sunucuda saklanan ve yanlış kullanım ve hırsızlığa maruz kaldıklarında çeşitli kişisel belgeleri ve bilgileri sunmaları gerekmektedir.

● Opaque OTC Türev Piyasası: OTC türev piyasasının risk fiyatlaması, finansal kurumların iç hesaplamasına dayanır ve bu da çarpık risk ölçümlerine ve daha sonra tüketiciler için düşük değerli fiyatlandırmaya yol açar.

● Tedbirli Alım İşlemi: Bir tüketici tarafından yapılan bir sigorta talebi, sigortacının geleneksel, zaman alıcı bir doğrulama sürecine ve daha sonra bankalar aracılığıyla yavaş bir para transferine dayanmasından dolayı çok zaman alır.

GRE’nin risk piyasası için çözümleri

Blockchain tabanlı bir platform olan GRE, risk yönetimi piyasasının şu anki çalışma sistemini baştan aşağı değiştiriyor. Verimli, daha kişiselleştirilmiş ve hızlı bir işlem süreci olan hizmetler sunarken, mevcut merkezi olmayan risk piyasası tüketicilere, ne gibi yararlar sağlar?

● Risk sözleşmesi alıcısı ve satıcısı doğrudan GRE yoluyla bağlanır ve işlem yapılır. Aracıları ortadan kaldırarak, borsaya benzer, ancak merkezi olmayan bir şekilde doğrudan sipariş eşleştirme işlemini kullanarak düşük riskli işlem maliyeti ortaya çıkar.

● Her bir risk özelleştirilmiş ürün hatları kendi dinamiklerine göre tasarlandır ve benzersizdir. Bu, çeşitli alıcı gruplarına maksimum risk teminatı sağlar.

● Blockchain’in merkezi olmayışı ve güvenliği sayesinde veri koruması, tüm verilerin şifrelenmesini ve neredeyse hacklenmesinin imkansız hale getirilmesini sağlar.

● Tüm risk sözleşmelerine entegre olan akıllı sözleşmelerden olan “Anlık Talepler”, bir talep otomatik olarak kontrol edilir ve onaylanırsa, akıllı sözleşme doğrudan talep sahibine anlık ödeme yapar.

indir.png

ICO Durumu

GRE platformu, RISK adı verilen tüm işlemler için bir yardımcı token kullanır. GRE, toplamda 10 milyar RISK tokeni üretmeyi planlamaktadır; %40 (4 milyar) token, kullanıcılara gelecekte özel ve halka açık, token satışı yoluyla dağıtılacaktır.

Token ile platformdaki herhangi bir kullanıcı, bir risk veya ikincil bir risk piyasasına girebilir, satabilir, geliştirebilir veya ticaret yapabilir. Akıllı sözleşmelerle, alıcıların ve satıcıların RISK tokenleri dijital olarak kilitlenir ve riskin sonucuna bağlı olarak platform tokenleri belirlenen alıcıya otomatik olarak gönderilir.

Daha fazla bilgi almak için alttaki linkleri ziyaret edebilirsiniz;

WEBSITE :https://www.gref.io/
WHITEPAPER :https://www.gref.io/gre.whitepaper.en.pdf
FACEBOOK :https://www.facebook.com/GRE-Foundation-2080066572230352/
TWITTER :https://twitter.com/GRE_RISK
TELEGRAM :https://t.me/GREF_EN

AUTHOR OF THE ARTICLE: Rhego
My bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1104013