Wakacje na Dominikanie - ile to wszystko kosztuje ?

in PL-TravelFeed3 years ago

Read this post on TravelFeed.io for the best experience

Ostatni wpis o Santo Domingo był jednym z moich ostatnich wpisów z serii Dominikana z plecakiem. Moja niemal miesięczna podróż dookoła wyspy dobiega końca. Ostatnie dni spędziliśmy jeszcze na chilloucie w małym nadmorskich kurortach, zaproszeni przez tutejszego multimilionera, w resorcie z prywatną plażą, a następnie w skromnym hoteliku w drodze na lotnisko.

Dwa dni temu wróciłem z urlopu spędzonego tym razem w Polsce, więc niebawem pewnie rozpocznie się kolejny cykl artykułów. Ale póki co zostańmy jeszcze w karaibskich klimatach. Na koniec jeszcze kilka krótkich wpisów podsumowujących.

Zastanawiacie się pewnie ile kosztują wakacje na Dominikanie ? Moja odpowiedź brzmi - to zależy. Jeżeli nastawicie się na wakacje w hotelu all inclusive oraz korzystanie z wycieczek fakultatywnych przygotowanych specjalnie dla turystów atrakcji, nastawcie się na duuuże wydatki.

Jeżeli jednak chcecie zwiedzić prawdziwą Dominikanę, to głównym wydatkiem, na jaki musicie się przygotować będzie koszt przelotu. Koszty życia na miejscu są zbliżone do polskich realiów, a w mniej turystycznych miejscowościach dużo niższe niż u nas. Ja za niemal miesięczną objazdówkę po wyspie i odwiedzenie prawie wszystkich miejsc wartych zobaczenia na tej Dominikanie, zapłaciłem ok. 4.000 zł (wszystkie koszty, łącznie z przelotem, zakwaterowaniem, wyżywieniem, transportem, wstępami do atrakcji turystycznych i Parków Narodowych, ubezpieczeniami itd).

Pomnik Krzysztofa Kolumba w Santo DomingoPomnik Krzysztofa Kolumba w Santo Domingo

Czy to dużo, czy mało. Chyba nie można jednoznacznie stwierdzić. Nie jest to mała kwota, biorąc jednak pod uwagę, że spędziliśmy prawie miesięczne wakacje na Karaibach, myślę, że jak na takie wakacje to jest to bardzo atrakcyjna cena. Gdybyśmy chcieli wykupić podobne wakacje z biurem podróży i odwiedzić wszystkie miejsca, w których byliśmy (załóżmy, że jakieś biuro by się na to zgodziło), musielibyśmy wydać szacunkowo ok. 20 - 25 tys. zł.


View this post on TravelFeed for the best experience.
Sort:  

Congratulations @verticallife! You received the biggest smile and some love from TravelFeed! Keep up the amazing blog. 😍 Your post was also chosen as top pick of the day and is now featured on the TravelFeed.io front page.

Thanks for using TravelFeed!
@pl-travelfeed (TravelFeed team)

PS: Did you know that we recently launched the truvvl app? With truvvl, you can create travel stories on the go from your phone and swipe through nearby stories from other TravelFeed users. It is available on the Apple App Store and Google Play.

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.11
JST 0.038
BTC 67562.09
ETH 3272.46
USDT 1.00
SBD 4.17