Santo Domingo - gdzie spać?

in PL-TravelFeed3 years ago

Read this post on TravelFeed.io for the best experience

Jakie powinno być miejsce noclegowe aby było godne polecenia?  Ponieważ cykl nosi tytuł "Dominikana z plecakiem" i skierowany jest przede wszystkim dla osób chcących poznać "prawdziwą" Dominikanę, będę umieszczał tu głownie miejscówki stanowiące ciekawą propozycję dla tzw. backpackerów - niskobudżetowych turystów z plecakiem. Dlatego też pominę wszelkiego typu kompleksy hotelowe typu All Inclusive, których ogromny wybór można znaleźć w turystycznych rejonach Dominikany, w biurach turystycznych i internecie.

Santo Domingo to bardzo duże miasto rozlokowane na bardzo dużej powierzchni. Dla nas, turystów, szczególne znaczenie ma dzielnica kolonialna, która, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO praktycznie w całości stanowi perełkę architektoniczną i historyczną, zabudową niewiele różniąca się od tej, jaka występowała tu za czasów kolonii hiszpańskiej. Pierwszy szpital, pierwsza katedra, pierwszy uniwersytet.....niemal wszystko jest tu pierwsze w "Nowym Świecie".

Miejsca noclegowe można znaleźć praktycznie w całym Santo Domingo. Oczywiście im bliżej Dzielnicy Kolonialnej, tym wyższe ceny noclegów. Czy warto jednak spać w części miasta oddalonej od Dzielnicy Kolonialnej ? Nie polecam takiego rozwiązana, ponieważ to co zaoszczędzimy na noclegach będziemy musieli wydać na dojazdy, które dodatkowo pochłoną nam więcej czasu. Jak zatem połączyć korzyści wynikające z niedrogiej ceny i bliskości do dzielnicy kolonialnej ? Mogę polecić Wam sprawdzone przeze mnie miejsce, nie w centrum dzielnicy kolonialnej, ale leżące dosłownie na jej granicy. Wystarczy przejść 50 metrów i jest się na początku głównego deptaku Zona Colonial - Calle el Conde.

Bed&Breakfast 1 Zone Colonial

Bed&Breakfast w którym spaliśmy oferuje pokoje ze śniadaniem. Miejsce położone jest w kamienicy przy Calle Palo Hincado 162, kilka metrów od głównego deptaku Dzielnicy Kolonialnej. Prowadzone jest przez przesympatyczne, starsze małżeństwo. Dominikańska rodzina mieszka na piętrze, natomiast parter - trzy pokoje, łazienka oraz miejsce wypoczynkowe - udostępnione są gościom wynajmującym pokoje.

Małżeństwo mówi bardzo słabo po angielsku, więc najlepiej umieć język Hiszpański, ale są tak sympatycznymi ludźmi, że znając kilka podstawowych zwrotów bariera językowa przestaje być problemem. Angielski w stopniu komunikatywnym znają za to ich córki.

Jak nazwa miejsca wskazuje, w cenę noclegu wliczone jest śniadanie, które zgodnie z przepisami kuchni dominikańskiej przygotowuje codziennie gospodyni. Jedzenie i napoje przygotowywane przez tą Panią są przepyszne. Godzina śniadania uzależniona jest od naszych potrzeb, bez problemu można ustalić dogodną godzinę śniadania na dzień następny.

Gospodarze interesują się historią oraz historią sztuki, dlatego są źródłem bardzo cennych informacji zarówno o Santo Domingo jak i całej Dominikanie. Mogą godzinami w ciekawy sposób opowiadać interesujące fakty i polecić miejsca warte odwiedzenia.

Ja osobiście czułem się u nich jak w domu, jak gdyby byli taką moją nową, dominikańską rodziną, dlatego z całego serca mogę polecić nocleg w tym miejscu.

Ceny noclegów są zróżnicowane w zależności od standardu pokoju, jaki wybieramy

Noclegi można zarezerwować między innymi poprzez serwis internetowy Airbnb (będący platformą pośredniczącą pomiędzy prywatnymi osobami oferującymi wynajęcie miejsca w pokoju lub całego domu a podróżnikami chcącymi wynająć pokój).

Warto śledzić promocje pojawiające się dość często na Airbnb, dzięki nim można skorzystać z naprawdę tanich noclegów. My za nocleg w Santo Domingo zapłaciliśmy po 7 euro od osoby za noc.

Zdaję sobie sprawę, że w całym Santo Domingo jest dużo więcej miejsc noclegowych, może nawet tańszych, może lepszych. Nie twierdzę, że to opisane powyżej jest najlepsze, jest po prostu sprawdzone i mogę z całego serca polecić. W innych nie spałem, więc się nie wypowiem.


View this post on TravelFeed for the best experience.
Sort:  

Congratulations @verticallife! You received the biggest smile and some love from TravelFeed! Keep up the amazing blog. 😍 Your post was also chosen as top pick of the day and is now featured on the TravelFeed.io front page.

Thanks for using TravelFeed!
@pl-travelfeed (TravelFeed team)

PS: Did you know that we recently launched the truvvl app? With truvvl, you can create travel stories on the go from your phone and swipe through nearby stories from other TravelFeed users. It is available on the Apple App Store and Google Play.

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.11
JST 0.034
BTC 66836.79
ETH 3206.91
USDT 1.00
SBD 4.09