Park w Kanazawie i kolorowe japońskie karpie Koi

Read this post on TravelFeed.io for the best experience


W tym poście napiszę o niewielkim parku, przez który przechodziłam w drodze do zamku w Kanazawie. Niewielki, ale i tak piękny, zadbany, który urzekł mnie swoim wyglądem. Tuż przed wejściem do niego spodobały mi się drzewa, których pnie były otoczone krótko przystrzyżoną trawą i równo ułożonymi kamieniami. Dookoła było bardzo czysto. Fajnie wygląda to drzewo z powyginanymi gałęziami i żółtymi liśćmi.

IMG_1486.JPG

Tuż przy wejściu do parku znajduje się toaleta miejska. Ma bardzo przyjemny wygląd, jest zbudowana w tradycyjnym stylu. Nie byłam w środku, ale moją przychylność wzbudziło to, że takie miejsce może być zaprojektowane w ładny sposób, z drewnianymi elementami, w jasnych barwach
IMG_1487.JPG

Jeden z nielicznych pomników w parku. Srebrny łabędź wzbijający się do lotu. Świetnie wyglądał w blasku promieni słonecznych.

IMG_1488.JPG

Idąc dalej można było zachwycać się otaczającą przyrodą. Dużo krzewów zostało przyciętych w japońskim stylu, czyli w tradycyjne kulki.

IMG_1490.JPG

IMG_1491.JPG

Spodobał mi się ten pień, z ogromną dziurą w środku i mniejszymi w innych miejscach, tworzących ciekawe kształty. Cieszy mnie, gdy takie nieidealne drzewa nie są wycinane.

IMG_1492.JPG

Jednak największy zachwyt wzbudziła u mnie ta okazała palma o wachlarzowatych liściach. Przypomina palmy, które czasem hoduje się w naszym kraju, w mieszkaniach, ale ta była ogromna, rozłożysta, rosła dumnie i zajmowała dużo przestrzeni.

IMG_1493.JPG

Cudownie było móc przyjrzeć się jej z bliska.

IMG_1495.JPG

IMG_1496.JPG

IMG_1497.JPG

W pewnym momencie zobaczyłam przy jednym z drzew ogromnego, żółto-zielonego pająka z czarno-żółtymi ogromnymi odnóżami. Nie jestem fanką pajęczaków, a także nie boję się ich panicznie, ale poczułam się nieswojo widząc to stworzenie tak blisko siebie. Nie wiedziałam, czy jest niebezpieczne, czy nie. Takie okazy można spotkać w wielu japońskich parkach.

IMG_1503.JPG

Niedaleko parku zauważyłam staw, w którym pływały kolorowe karpie Koi. Miały różne barwy- pomarańczowo-białą, czerwono-granatowo-białą, czarną, a nawet żółtą, przypominającą złotą.

IMG_1716.JPG

Ciekawostka

Hodowlę karpi ozdobnych rozpoczęto w prefekturze Niigata w Japonii na początku XIX wieku. W wyniku selekcji hodowlanej pozyskano co najmniej 120 odmian, różniących się kolorem, rozmiarem, połyskiem, układem plam i łusek.

Źródło: Wikipedia

IMG_1717.JPG

IMG_1719.JPG

Czerwono-granatowo-białe karpie miały ładnie rozmieszczone plamki. Tak jakby jakiś malarz pomalował im je na ciele, żeby utworzyła się piękna kompozycja.

IMG_1720.JPG

Gdy stanęłam niedaleko wody, chcąc zrobić im ładne zdjęcie z bliska stało się to, co zdarzało się w innych parkach. Karpie podpływały, tak jak u nas kaczki i domagały się pożywienia. Niestety nie wiedziałam, czym je karmić i nie miałam przy sobie żadnych smakołyków, które uznałabym za stosowne, żebym im rzucić do jedzenia.

IMG_1721.JPG

IMG_1722.JPG

IMG_1723.JPG


View this post on TravelFeed for the best experience.

Sort:  

Congratulations @katiefreespirit! You received the biggest smile and some love from TravelFeed! Keep up the amazing blog. 😍 Your post was also chosen as top pick of the day and is now featured on the TravelFeed.io front page.

Feedback

We have 1 tips for you on how you can improve your post to receive more smiles for your future posts. To view the feedback, head to your TravelFeed Dashboard. Next to your post you will find a smiley, a click on it reveals the detailed feedback.

Thanks for using TravelFeed!
@pl-travelfeed (TravelFeed team)

PS: Have you joined our Discord yet? This is where over 1000 members of the TravelFeed come together to chat. Join us!

Dzięki, że jesteś częścią społeczności #pl-travelfeed

Twój post został również udostępniony w grupie TravelFeed Polska na Facebooku i przez profil na Twitter zapraszam do śledzenia tych dwóch profili.

Jeżeli przeoczyliście post o zmianach zasad publikacji i kuracji postów na tagu #pl-travelfeed polecam się z nim zapoznać. Zmiany wynikają z faktu, że jesteśmy częścią dużego projektu Travelfeed.io i staramy się propagować posty podróżnicze pośród polskiej społeczności.

Poniżej znajdziecie ważne posty dzięki, którym łatwiej opanujecie publikowanie na Travelfeed.io

Przewodnik jak zacząć z TravelFeed.io

Przewodnik jak publikować posty na TravelFeed.io

Pamiętaj o zmianie języka na polski, tylko takie posty możemy kurować.

Coin Marketplace

STEEM 0.16
TRX 0.03
JST 0.039
BTC 10632.85
ETH 345.69
USDT 1.00
SBD 0.95