You are viewing a single comment's thread from:

RE: Moving On - Imprinted by LightCaptured

in WORLD OF XPILAR2 years ago

Я отношусь в вещам функционально. Телефон это телефон и если он нормально работает как телефон, то зачем мне новый модный гаджет ))

Если надо будет что-то заснять в пути, я всё равно включу и настрою свою камеру)

Sort:  
 2 years ago 

I am glad I read that :) I am so anti-consumerism... Indeed, if something works, why retire it and buys something new.
Moreover, I would not like someone to treat me the same way. I am not a young boy but I am still good in many aspects :D
My cameras work well, so I don;t have plans to buy new ones so far :)

 2 years ago 

Ты прав, всё новое это хорошо забытое старое )))

Coin Marketplace

STEEM 0.04
TRX 0.32
JST 0.082
BTC 60472.73
ETH 1579.34
USDT 1.00
SBD 0.42