Club100 // The Diary Game - Better Life - 23.03.2022 yoğun ve mutlu bir gün 😊

1648321713143.jpg

Merhaba sevgili Stemit Türkiye ailesi
Nasılsınız? Herkesin iyi olmasını ümid ediyorum. 🙏

Ben bu günlerde çok ama çok mutluyum. Canım babam memleketten geldi. 🤗

Bahçe işlerini halletmiş. Seraları bitirmiş. Fidelerin tohumunu da toprağa ekmiş. Kızkardeşimin doğum günü olması sebebiyle birkaç günlüğüne gelip hem kardeşime sürpriz yaptı. Hemde bizi sevindirdi.
Çok özlüyorum onları. Ben genellikle çocuklardan dolayı sadece yaz tatilinde gidiyorum. Onlar senede 2-3 defa geliyorlar. Çokda güzel oluyor. 😉

Kardeşimin doğum günü için hazırlıklar yaptım. Bir gün önceden sağolsunlar yengemlerle birlikte babamında kardeşiminde çok sevdiği yaprak sarmasını sardık.

Sabah kalkar kalkmaz ilk işim kardeşimin sevdiği, sizlerede daha önce tarifini verdiğim rulokatlı çilekli muzlu kup tatlıyı yaptım. Tatlıları buzdolabına koyunca zor olan işlerimi yapmanın rahatlığı oldu içimde. Ardından hemen hazırlanıp kızımın toplantısı için evden çıktım.

Kızımın matematik öğretmeniyle sınıftaki velilerle birlikte görüşme isteğimiz olmuştu. Öğretmen boş bir zamanını bizler için ayarladı. Eve ve okula yakın bir pastanede 31 kişilik sınıftan yaklaşık 20 velinin katıldığı bir toplantı yaptık.
Daha öncede söylediğim gibi bir insanın başına gelebilecek en güzel şeylerden biride küçükken iyi bir öğretmene rastlamaktır. Çok şükür ki kızımın öğretmenleri dualarım sonucundamı bilemiyorum sanki seçmece... hepsi birbirinden iyi ve kaliteli. 😊
Verimli bir toplantı geçirdik. Kızımla ilgili pozitif şeyler duymak beni veliler içinde gururlandırdı ve duygulandırdı. 😊

Bir taraftanda aklımda akşam yapacağım doğum günü partisinin hazırlıkları ve babamın uçak saatinin yaklaşması vardı.

Toplantı bittikten sonra koşar adımlarla eve geldim. Hemen kalan hazırlıkları tamamladım. Eşim işten gelip beni aldı. Birlikte yeni yapılan İstanbul Havalimanı na doğru yola çıktık.
Evimiz Başakşehir'de olduğu için İstanbul'un diğer semtlerine göre havalimanı bize nispeten daha yakın. Yakın dediğimde yaklaşık 30 km. 😀

20220323_183734.jpg

Eski Atatürk Havalimanı bize daha yakındı. Ama kapandığı için artık mecburen burayı kullanıyoruz. Çok büyük ve ihtişamlı bir görünümü var.

20220323_185039.jpg

İçerisinde birçok giriş ve çıkış kapısı, kat kat otoparkı, kafeteryaları, araç kiralama noktaları,banka şubesi ve atmler, çiçekçiler ve bunun gibi birçok hizmet noktaları bulunmaktadır. Bu kadar büyük olması ve içerisinde birçok şeyi barındırması kağıt üzerinde çok iyi ama bir yerden bir yere gitmek yoruyor ve çok zaman alıyor. Yolcular için bile uçaktan valiz alma alanına gitmek, valizleri aldıktan sonra çıkışa gitmek epey yorucu oluyor. Bu sebeple babamı çok bekledim.

1648329547364.jpg

1648329428063.jpg

20220323_184944.jpg

Babamı görünce heyecandan güzel fotoğraf çekemedim. Sadece bu fotoğrafı yakalayabildim. 😊

20220323_191910.jpg

Kavuşup sarıldık. Birlikte çıkış kapısına doğru yürüdük. Eşimi aradım. Biraz bekledikten sonra eşim aracımızla gelip bizi aldı. Dönüş yolu esnasında kardeşimden telefon geldi. Benden önce eve gelmiş ve yaptığım hazırlıkları görmüş. Çok mutlu olmuş. 😊

Eve geldikten sonra günün hatırası olması adına fotoğraf çekilmek için hemen masayı hazırladım. Kardeşimin eşide çok güzel bir doğum günü pastası almış. Onuda masaya yerleştirdim.
Kardeşimin eşinin ailesini ve benim ailemide davet etmiştim. Fotoğraflarımızı çekildikten sonra ikramlıkları afiyet yedik.

IMG-20220323-WA0034.jpg

IMG-20220323-WA0030.jpg

IMG-20220323-WA0031.jpg

Babam yine memleketten birşeyler getirmiş. Onları bölüştük, dolaplara yerleştirdik. 👍
Misafirler gittikten sonra babam hemen uyumak istedi. Kardeşim ertesi gün işe gitmeyeceği için bizde kaldı. Yataklarını hazır ettikten sonra bende uyumak için odama çekildim.

Benim bu günüm böyle dopdolu ve mutlu geçti. Kardeşim iyiki doğmuş. Annem ve babamdan bana kalan en değerli hazinem o benim. Aramızda yedi yaş var. Ama yok gibi. Birbirimizi konuşmadan bile anlayabiliyoruz. Küçükken onu ben büyüttüm diyebilirim. Benim için çok kıymetli. 🤗

Kimler sizin içinde kıymetliyse hep var olsun hayatınızda. 🤲🏻
Paylaştığım fotoğraflar bana aittir.
Herkese iyi geceler dilerim. 🙏
Hoşçakalın 👋🏻

Sort:  
 last year 

Yorucu ve yoğun bir gün geçirmişsiniz. Ama babanızın gelmesi sizin bütün yorgunluğunuzu unutturmuş. Her gününüzün bu şekilde olması dileğiyle..

Çok teşekkür ederim. 🙏

 last year 

Gercekten yoğun bir gün olmuş. Ama mutku bir gün olmasi o yorgunlukları alir götürür. 😊

Kesinlikle öyle. İnsan sevdikleri için ne yaparsa seve seve yapıyor. ☺

Coin Marketplace

STEEM 0.21
TRX 0.07
JST 0.026
BTC 28282.37
ETH 1817.11
USDT 1.00
SBD 2.97