The diary game better life/29.05.2022 pazar

in Steemit Türkiyelast year (edited)

Herkese merhabalar arkadaşlar;
Nasilsiniz,insallah hepiniz iyisinizdir. Güne guzel baslamak ,gune 1 0(sıfır)onde baslamak demektir. Sizce de öyle degilmi😉
Pazar gününü hem seviyorum hemde cok yorucu geciyor. En cok cocuklarimla zaman gecirdigim icin cok seviyorum. Pazar sabahi uyandım kızım deneme sınavına gideceği icin ona hemen ekmek arasi birseyler yapip gonderdim. Bu sene ilk kez üniversite sinavina girecek. Kizim cok heyecanlı, ondan daha fazlada ben heyecanlıyım aslında ama belli etmiyorum daha doğrusu belli etmemeye çalışıyorum. Inşaallah 18 ve 19 haziran herkes icin hayirli olur ve tum universite ogrencilerinin emekleri bosa çıkmaz. Pazar öğleden sonra eşimin amcasının bag evine gittik. Uzun zamandir piknik yapmıyorduk. Bag evi diyorum ama kucucuk bir prefabrik ev vardi. Ilkkez gittim. Biz guzel bir agac altina örtü serip orda oturduk. Esim Semaverde odun ateşinde guzel demli bir pisirdi. Afiyetle yavas yavas cayimizi ictik.
IMG-20220529-WA0002.jpg

Cayimizi ictikten sonra bağın etrafini biraz dolasmaya ciktik. Açık havada da çay keyfi yapmak bir baska oluyormuş. Gercekten acik havada cay icmek bir baska oluyormuş.
Gezdigimiz yerde biraz asma yapragi topladık. Hem amcamlarin bağından hem de hem de bize komsu baglardan topladik. Com topladik dedim ama cokta toplamamışız aslında. Bu arada saat 18:30 oldu. Yemegimiz yeyip hava cok kararmadan eve döndük. Eve geldiğimizde cocuklari banyo yaptirďik. Ikizler uyudu. Bende bagdan topladigim asma yapraklarini kışa koymak icin konserveledim. Yapragi tuza basmaktan hem kolay hem tuzsuz. Cam kavanoz icerisine yaprakları 3 - adet ic ice sarip kavanozda boşyer kalmayacak şekilde ust uste koyup kavanozun kapagi yeni olmak sartiyla sıkıca kapatıp ters ceviriyoruz. Gunes almayan bir yere koyuyoruz.
20220529_235601.jpg
Yaprağı bu sekilde yapmak hem kolay hem lezzetli oluyor. Kavanozladigimiz yaprakları bir sure giz önünde tutmamiz lazım yaoraklarin rengi döndüğüne serin bir yerde muhafaza edebilirsiniz.
20220530_190058.jpg
Topladığım yapraklardan sadece 2 adet kavanoz çıktı. Ama devamını mutlaka yapacagim. Lezzetli bir yaprak oluyor. Bu sene basılmış kışlık yaprakların kilosu 25 olarak biliniyor . Bu sekilde yapmak cok uygun oldukca gibi, bence sizlerde yapmalısınız. O yuzden paylaşıyorum sizlerle. Sizlerde deneyin takıldığınız bir yer olursa mutlaka elinden geldigi kadar cevap veririm sizlere. Simdiden herkese afiyet olsun. 1 gun gibi kisa bir sürede yaoragin değişimi cik hızlı.

Sort:  
 last year 

inşşalah iyi sonuçlar alır. öğrenciler içinde zor seneler oldu

 last year 

Insallah sevim hnm🙏🏼🙏🏼🙏🏼

kaliteli.png

Günün kaliteli gönderisi seçildiniz. . Steemit-Türkiye Topluluğunda aktif olmaya devam edin.

Steemit Türkiye Team

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.08
JST 0.022
BTC 26125.03
ETH 1582.78
USDT 1.00
SBD 2.19