The Diary Game-Better Life- 11 Ağustos 2022

in Steemit Türkiyelast year (edited)

Merhaba arkadaşlar nasılsınız umarım çok iyisinizdir.

Sabah saat 7 gibi alarm sesiyle uyanmaya çalıştım, önce biraz uykuya direndim ama direnmenin kimseye bir faydası olmayacak :) o yüzden kalkıp zaman kaybetmeden hazırlandım. O arda kahvaltı için çayın suyunu koydum. Hazırlıandıktan sonra, kahvaltı yaparak evden çıktım.

İş yerine vardığımda, öncelikle bir konuda görüşünü almak için, kontrol mühendisimizin yanına çıktım. Arazide yaptığımız çalışmalar bir vatandışın arazisinden geçtiği için, sorun teşkil ediyordu.Bu konu hakkında bilgi verdikten sonra, kontrol mühendisimiz, boru güzergahını farklı bir yerden götürme şansımız olup olmadığını sordu. Daha sonra bu konu ile alakalı olarak arazide bir ön çalışma yapmamızı istedi.

Birim amirimizin yanındaki işim bittikten sonra, laboratuvara geçtim ve orada arkadaşalar ile beraber sohbet eşliğinde çaylarımızı içtik. Diğer arkaşlarımında işlerini bitirmesini bekledim.

Arkaşalarımın da işleri bitince şantiyeye gitmek için yola çıktık. beraber gittiğimiz bir arkadaşımızın köyü yol üstündeydi. Geçerken oraya uğradık. bir önceki akşam , arkadaşın bahçesine domuz girmiş neredeyse her tarfı talan etmiş. ona bakmaya gittik.


IMG_20220804_105442.jpg

Daha sonra Yaklaşık bir saat süren bir yolculuk sonrasında şantiyeye vardık. Vakit kaybetmeden, çalışmanın olduğu yere geçerek, ön inceleme yapmak ve boru güzergahınıngeçebileceği yeni bir güzergah belirlemek için arazide yürümeye başladık.

Arazi engebelli ve dağlık bir yapıya sahip, zemin formasyon olarak kaya, boru döşemek için oldukça sıkıntılı bir yer ama borunun buraya muhakkak gömülmesi gerekiyor.


IMG_20220804_144251.jpg

IMG_20220804_144255.jpg

IMG_20220804_142533.jpg


Sıkıntılı olan arazinin yanında bir dere geçmekte ve buderenin olduğu yerde kayadan oluşmakta, derenin içerisinden boruyu geçiremeyeceğimiz için, deren,in kenarının kırıcı yardımı ile tüm kayaların kırılıp yol platformu oluşturulması gerekiyor.

Şahı arazisinden geçmemek için, en mantıklı olan çözüm bu olacak, derenin keanrından yol açmak ve bu yol içerisine boruyu gömmek olacak. Zemin yapısı kaya olduğunda iş biraz uzun sürecek ama, dar bir vadinin içerisinde başka yacak herhangi birşey yok, 100 metre ileride baraj ile bağlantısı yapılması gerekiyor.

Ayrıca boru dere kenarından geçerse vatandaşın arazisinede herhangi bir zarar gelmeyecek, bakalım bu bilgiyi kendi şeflerimize ileteceğiz. Onların vereceği karar neticesinde çalışmalara devam edeceğiz.IMG_20220808_150601.jpg


Arazideki incelemeyi bitirdikten sonra öğle yemeği için şantiyeye geçtik. Hava çok aşırı sıcaktı, Bu sıcakların ardında bi yağmur bekliyorduk. öğlen yemeğimizi yedikten sonra, bulutlar toparlanmaya başaldı, ve çok güzel güzel bir yağmur yağdı.

Yağmurla beraber kuvvetli esen rüzgarlar, şantiyenin yanında bulunan bazı ağaçların dalalrını kırdı. Biraz yağmurun dinmesini bekledikten sonra, eve gelemk için yola çıktık. Yağmur yağdığı için çalışmlara ara verildi.

Bugün anlatacaklarım bu kadar, Makalemi okuduğun için teşekkür ederim. Club100 üyesi olarak steemit platformunda paylaşımlara devam ediyorum.

Bilgi

Huawei P Smart 2019 Telefonumdan Çekilen Tüm Fotoğraflar. Bana ait.

#club100 #thediarygame #lifesytle #betterlife #steemexclusive #tr

Sort:  
 last year 

güzel bir dus olmus :)

:)) öyle abi serinledik

Tebrikler Günün kaliteli gönderisi seçildiniz.

Booming hesabı tarafından olumlu oy almaya, hak kazandınız. Steemit Türkiye Topluluğunda aktif kalarak, kaliteli seçilme şansınızı arttırınız.

KategorilerNotlar
İntihal0% (100% steemexclusive)
Teklif BotlarıHayır
Kulüp Durumuclub100

İletişim Adreslerimiz

Discord : https://discord.gg/JDzgHZEAge
Steemit Türkiye Ekibi Küratörlüğü

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.08
JST 0.022
BTC 26593.67
ETH 1587.30
USDT 1.00
SBD 2.17