The Diary Game-Better Life- 07 Ağustos 2022- Klasik bir pazar günü.

in Steemit Türkiyelast year

Merhaba arkadaşlar nasılsınız umarım çok iyisinizdir.

Son zamanlarda havaların sıcak oluşandın mıdır? yoksa hayatın vermiş olduğu genel bir yorgunluk mudur? bilemiyorum ama, kendimi hem beden hemde ruhen çok yorgun ve bitkin hissediyorum.

Eskiden ne çok gülerdik, diye bazen kendi kendime soruyorum. Ne değiştide gülmeyi unuttuk? Gençliğimiz, ömrümüz kayıp giderken ellerimizin arasından, sadece ama sadece yarın ne olacak ay başı nasıl gelecek, ev sahibi çıkaracak mı, borçlar nasıl ödenecek? asgari ücret arttı acaba maaşlar artar mı? çocuğumu denize götürebilecek miyim ? istediklerini alabilecek miyim ? okula başlayacak acaba nasıl olacak? özel mi yoksa devlet mi göndermeliyim ? gücümüz neye yeter? acaba sonra pişman olurmuyuz?

İş yerindeki yaşadığımız sıkıntınlar cabası, hergün ama hergün bir insan baş ağrısı ile gelir mi eve? Akılda binbir türlü sorular? Ne olacak sonumuz, sırf ay başında, faturalar ve kirayı ödemek için mi çalışıyoruz? bizim bu dünyada yaşamaya, gezmeye hakkımız yokmu? acaba evimiz olacak mı? birgün araba sahibi olabilecek miyiz?

Merhametli ev sahipleri kaldımı acaba? Şuan memur olmayan ve karı koca çalışmayan kişilere, 2 den fazla çocuğu olan evli çiftlere ev vermiyorlar. Ne yapacak bu insanlar, nasıl yaşacak, çocuklarına nasıl bir gelecek hazırlayacaklar?

Daha nice soru var belki aklımda ama şuan bunlar geldi diyebilirim.

Eminim şuan bu yazıyı okuyan bir çok arkadaşımzın da bu düşüncelere sahip olduğunun farkındayım, son dönemde ülkede yaşanan olaylar, dünya çapında yaşanan olaylar, salgın hastalıklar, savaşlar, yüzünden her zaman olduğu gibi yine alt tabakada yaşan kesimler daha çok etkilendi.

Bu durum daha mutsuz bireyler yetişmesine, aile içi kavgalara ve boşanmalara kadar gidiyor. Çocuklarımıza bile yeteri kadar zaman ayıramıyoruz, onların en çok ihtiyaç duyduğu bu anında bizler, faturaları ve kirayı ödeyebilmenin derdine düşmüş oluyoruz.

Cumartesi günü akşam, bu ve buna benzer konuları düşünürken uyuya kalmışım, vücut artık nasıl yorgun ve bitkin düşmüş siz tahmin edin.

Pazar sabahına, dinlenmiş ama yine tabi her zamanki gibi asık bir suratla uyandım, nedenini sormayın, yukarıda yazdığım konuları düşünerek yatarasanız sabah sizde neşesiz kalkarsınız :)

Neyse bu konuları şimdilik bir kenara bırakalım, pazar günü bari rahat bir nefes alalım:) uyandıktan sonra, mutfağa gelip çayı koydum ve ekmek alamya gittim. Hafta içi eşim çocuk baktığı için, hafta sonu onunda dinlenmeye ihtiyacı oluyor, o yüzden onları uyandırmadan, ufak bir kahvaltı hazırladım. Daha sonra aile bireyleirni uyandırdım.


IMG_20220806_125129.jpg

Hep beraber güzel bir kahvaltı yaptık. Kahvaltıdan sonra balkonda çay keyfi yaptım, biraz temiz havanın tadını çıkardım diyebilirim.

Bugün hava serin ve güzel, bulutlarda toplanmaya başladı acaba yağmur mu yağacak demeye kalmadan, bir yağmur dalgası geldi ve etrafa serinlik hakim oldu. Yaklaşık son 10 gündür , çok aşırı derecede bir sıcak olduğundan, bu yağmurların gelmesini bekliyorduk.

Hava serinledi ve etraf toprak kokusu ile dolup taştı, özlemişiz bu kokuyu :) balkonda biraz yağmuru izledikten sonra, dinmesini bekeldim. Dışarıya çıkmam gerekiyordu.

Eşimde kahvaltıdan sonra, evde temizlik yapmak istedi. biraz eşime yardımcı olduktan sonra ben dışarıya çıkıp işlerimi hallettim. Dışarıdaki işim bittikten sonra eve gelirken, yol üstünde kiralık bir ev ilanı gördüm, daha sonra ararım diye fotoğrafını çektim.


IMG_20220805_130630.jpg

Ama inanın aramaya korkuyorum, çünkü emlakçılar, fiyatları katlamışta katlamış, eminim bu ev içinde 6000 TL Yani Yaklaşık 1300 steem aylık fiyat isteyecektir. Bu yüzden aramayada korkuyorum, neyse arayıp konuşursam bilginisini sizlerlede paylaşacağım.WhatsApp Image 2022-08-08 at 23.14.51.jpeg

Daha sonra markete uğrayıp akşam yemeği için aperatif birşeyler aldım. Eşim temizlik yapıyordu akşam yemeği için fazladan zaman harcasın istemedim. O yüzden kolay olabilecek birşeyler alıp eve geçtim.

Eve vardığımda eşim temizliği bittirmek üzereydi, akşam yemeği için de hazırlık yaptık. hepimiz çok acıkmıştık, bian önce yemeğimizi yedik ve biraz dinledik.


IMG_20220802_001628.jpg

Baba canım çok sıkıldı biraz kinetik kum oynayalım mı? dedi oğlum bana. Tabi olur oğlum dedim ve beraber biraz kinetik kum oynayarak vakit geçirdik. Sıkılınca etrafı toparladık.Oğlum uykusu geldiği için gidip uyudu bende, görevlerimi yapmak üzere bilgisayar başına geçtim.

Bilgisayarda işlerim bitincede gidip uyudum.

Bugün anlatacaklarım bu kadar, Makalemi okuduğun için teşekkür ederim. Club100 üyesi olarak steemit platformunda paylaşımlara devam ediyorum.

Bilgi

Huawei P Smart 2019 Telefonumdan Çekilen Tüm Fotoğraflar. Bana ait.

#club100 #thediarygame #lifesytle #betterlife #steemexclusive #tr

Sort:  
 last year 

Bayiliyorum bu sabah kalvaltilara :)

:) tek zevkimiz sabah kahvaltısı abi :)

Umarım, gönlünüze göre bir ev bulursunuz, Allah kolaylik versin 🙏

Allah Razı olsun melanur hanım 🙏

 last year 

Oy oy diyesim geldi abi. 😔 Dünya denilen parkurda yarışan atlar gibiyiz. Nefes aldirmiyorlar.

Valla ne diyim abi hakkımızda hayırlısı. 🙏

Hayırlısı kardeşim hayırlsı:) yapacak bişey yok yani ya bu deveyi güdecez ya bu diyardan gidecez:)

Burda da yagmur yagdi kardesim ama sicaklar tam gaz devamke 😂

Aynen abi bu yaz başka yaz :) sıcaklar kavurdu bizi :) son günlerde güzel yağmur yağdı ama burada :)

 last year 

Gönlünüze göre uygun kirası olan bir ev bulmanızı diliyorum. Bizde bu yoldan geçtik biliyorsunuz.
Herkes ektiğini biçecek. Rabbim gönüllere merhamet versin. Ev sahipleri ve kiracılar mahkemeleri dolduracak. Artık birileri buna dur demeli.

Sizde yeni evinize geçtiğinizde iyiki bu eve taşındık dediğinizi okuruz inşallah

Allah razı olsun gülşen hanım. Sanırım bu gidişle bizde mahkemelik olacağız. 1750 Tl kira ödediğim yere 5000Tl kira istiyor şuanda, vermemek için direneceğim. Ama nereye kadar onuda bilemeiyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun.

 last year 

Çok üzüldüm. İnsanları zorla mahkemeye gitmeye zorluyorlar. İnşallah kolaylıkla çözülür Yada en kısa sürede gönlünüze göre uygun fiyatı olan bir ev bulmanız nasip olur.

TEAM LUCKY DIP

Congratulations!
This post has been upvoted through steemcurator09.
We support quality posts anywhere and any tags.
Curated by : @ispin

Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.09
JST 0.025
BTC 27113.56
ETH 1674.70
USDT 1.00
SBD 2.30