The Diary Game-Better Life 03- May 2022- || Club100

in Steemit-Türkiye ☪2 months ago

Merhaba arkadaşlar nasılsınız umarım çok iyisinizdir.

Son zamanlarda arazilerde olan yoğun çalışmalarımızdan dolayı, steemit platformuna içerik çıkaramadım. Bilgisayar başına oturacak vaktim kalmıyorum. Eve gittiğimde çok fazla yorgun olduğum için, erkenden yatıp dinleniyorum.

Fark ettim ki aradan 2 hafta geçmiş, bugün fırsat bulmuşken birşeyler yazayım dedim.

Bu arada herkes iyidir umarım bi sıkıntı yoktur. Gerçi son zamanlarda, steemit türkiye grubundada içerikler azaldı. Sıcak havalar herkesi bunalttı sanırım. Tab, üstüne birde bitcoin deki düşüşler, luna coindeki çöküş derken, piyasalarında tadı kalmadı.

Bitcoin düşüşe geçtiğinde, ister istemez diğer alt coinlerde etkileniyor, steem coinde nasibini aldı bu durumdan. Umarım piyasa tekrardan düzelir ve steem coinde istediğim fiyatlara tekrar çıkar.

Kısa bir giriş yaptıktan sonra bugün sizlerle neler yaptığımızı paylaşmak istiyorum. Beni tanıyan arkadaşalr bilirler. Çalışmlarımız genellikle şantiye sahalarında, arazilerde gerçekleşmektedir. Bu yüzden çok fazla güneşe ve toza maruz kalıyoruz. Bu durum gerçekten yorucu oluyor.

Son bir kaç gündür aşırı derece sıcak var, öğleden önceki sıcaklık akşama doğru yerini yağmura bırakıyor. Havada değişken olduğundan bünye daha çok yoruluyor.

Budün sabaha işe gitmek için evden çıktım. İş yerine vardığımda arkadaşalrımla beraber araziye çıkmka için yola çıktık. Yaklaşık bi 20 dk uzaklıkta olan şantiyemize geldik.


IMG_20220518_100950.jpg


Arazide olan çalışmları takip etmke için çalışmanın olduğu yere geçtik. Ustaların bir kısmını HDPE boru dediğimiz boruların kaynağını yapıyordu.

Bu boruların kaynak işlerinin düzgün yapılması gerekiyopr aksi takdirde, ilerleyen zamanda büyük sorunlara yer açmaktadır.IMG_20220518_102731.jpg

HDPE boru kaynağı yapılmadan önce gerekli kazı yapılıyor. Bu günkü kaynağın yapıldığı yer bir ayrım yapısı vardı. Ustalar kaynak makinasını kazdığımız yere indirerek kaynağı yapmak için hazırlığa başladılar.IMG_20220518_104558.jpg

Boruların birbirine düzgün kaynaması için önce bir tıraşlama işlemi yapılmaktadır. Daha sonra ısı yardımı ile her iki boru eritilip , basınçlı makina sayaseinde ısı gören borular birleştirilerke bir süre soğumaya bırakılıyor. Süre tamamlandığın boru kaynak işlemi bitiyor.

IMG_20220518_105655.jpg

Farklı çaplarda borular mevcut olduğundan, her boru için farklı ısı ve soğuma süreli bulunmaktadır. Bazı alın kaynak makinaları manuel olduğu gibi bazı makinalarda, otomatik olarak işlemleri gerçkeleştirmektedirler.IMG_20220518_112106.jpg


Kaynak işlemleri gün boyu devam ediyor, kaynak işleri devam ederken bizde öğle yemeği için şantiye geçerek yemeğimiz yedik.


IMG_20220518_114759.jpg


Yemekten sonra tekrardan kazı çalışmlarının olduğu yere gelerek, kazı çalışmasını yerinde kontrol ettik. Yapılan imlatların düzgün yapılması için sürekli olarak arazide olmamız gerekiyor. Boru alt kısmına ve boru üst kısmına gelen malzeme çok önemli, düzdün bir şekilde serilip sıkıştırılması gerekmektedir.


IMG_20220518_171817.jpg


Arzide farklı noktalarda beton döküm işleirmizde devam etmektedir, Beton dökümünde önce hazırlan kalıp ve demir donatı işlerini teslim alıyoruz. Biz onay verdikten sonra beton döküm işleride gerçekleşmektedir.


IMG_20220518_130904.jpg


İşlerimiz bu şekilde akşam mesai bitimine kadar devam etmektedir. mesai bitiminde artık nihayet eve gidip dinlenebiliriz. Eve geçtiğimde akşam yemeğini yiyip, oğlumla biraz zaman geçiriyorum daha sonrasında, dinlemek için erkenden yatıyorum.

Bugün anlatacaklarım bu kadar, Makalemi okuduğun için teşekkür ederim. Club100 üyesi olarak steemit platformunda paylaşımlara devam ediyorum.

Bilgi

Huawei P Smart 2019 Telefonumdan Çekilen Tüm Fotoğraflar. Bana ait.

#club100 #thediarygame #fintech #lifesytle #betterlife #steemexclusive #tr

Sort:  
 2 months ago 

baya cok enteresan, bilgi icin tesekürler

 2 months ago 

Hep ilgimi ceker bu borulari nasil kaynak ediyorlar diye hic canli görmedim insallah birgün bana gösterirsin ahmet bey cok enteresan isin var bence, icerik cok iyi olmus ellerine saglik..

 2 months ago 

Çok teşekkür ederim abi. Tabi bir gün yolun düşerse yerinde gösterme fırsatım olur. :)

 2 months ago 

maşallah az daha detaylı okusam halim olacağım konuya :) bu sıcakta topraktan gelen yoğunlaşmayla birlikte iyi dayanıyorsunuz. allah kolaylık versin.

 2 months ago 

Hava çok sıcak Allah yardımcınız olsun

You should consider using the #thediarygame tag. This article is more related to the diary game.

You've got a free upvote from witness fuli.
Peace & Love!

Congratulations, your post has been upvoted by @scilwa, which is a curating account for @R2cornell's Discord Community. We can also be found on our hive community & peakd as well as on my Discord Server

Manually curated by @abiga554
r2cornell_curation_banner.png

Felicitaciones, su publication ha sido votado por @scilwa. También puedo ser encontrado en nuestra comunidad de colmena y Peakd así como en mi servidor de discordia

 2 months ago 

Bu sıcaklarda Rabbim sizler için kolaylaştırsın. Biz evde kendimizi oradan oraya atıyoruz. İlkbahar ve sonbahar en sevdiğin mevsimlerdir sanırım. Kışın soğukta, yazın sıcakta çalışmak çok zor oluyordur.

Şu sıralar çoğumuz uzaklaştık ama buralardan kopamıyoruz. İnşallah ilk günlerdeki enerjiyi ve azmi tekrar yaşarız.

 2 months ago 

Çok teşekkür ederim gülşen hanım. Sıcaklarda çalışmak daha zor olsada, kış ayı mı? yaz ayı mı? derseniz ben yazı sevenlerdenim.

Soğuk havalkr hiç çekilmiyor gerçekten :)

Ara sıra hepimiz oluyor bu durumlar umarım tekradan toparlarız.

 2 months ago 

It's nice to hear from you, and definitely i know you must be busy, thats we we dont see you here these few days, but its also good that you have made atleast a post telling us the situation is presently, thank you very much.

I enjoyed following this drilling project all along starting from most likely the behining part till this moment😊.

Thanks for the updates Sir.

 2 months ago 

kaliteli.png

Günün kaliteli gönderisi seçildiniz. . Steemit-Türkiye Topluluğunda aktif olmaya devam edin.

Steemit Türkiye Team

 2 months ago 

Çalışanlar için yorucu ve dikkat isteyen bir iş olduğu anlaşılıyor. Boru hatlarının birbirlerine kaynaştırılması ve kazı yapılacak alanın boru hattına göre belirlenmesi ve son olarak da betonun dökülmesi hepsi ayrı ayrı dikkat isteyen bir iş gibi görünüyor. Bu çalışmalarının onayını da vermek büyük sorumluluk olsa gerek. Güzel bir bilgi içerikli paylaşım olmuş. Tebrik ederim.

 2 months ago 

ÇOk teşekkür ediyorum. Sizinde söylediğiniz gibi, takip etmek ayrı bir sorumluluk onay vermek ayrı bir sorumluluk. Her işin olduğpu gibi bu işlerinde kendine göre zorlukları mevcut. En iyi şekilde icra etmeye çalışıyoruz :)

Coin Marketplace

STEEM 0.24
TRX 0.06
JST 0.029
BTC 21304.35
ETH 1690.01
USDT 1.00
SBD 2.90