Burnsteem25- The Diary Game-Better Life- 07 Ağustos 2022-Oğlumun Okul Kaydı

in Steemit Türkiyelast year

Merhaba arkadaşlar nasılsınız umarım çok iyisinizdir.

Pazartesi günü iş yerinden salı günü için izin aldım. Oğlumun okul kaydını, eşim için iş başvurusu ve ayrıca kpss başvurusu gibi bir çok işimiz vardı. Bu yüzden 1 günlük izin kullandım.

Sabah tabi normal iş gününe göre biraz daha geç uyandım. Biraz uykumu almışım ama halen kafam da deli sorular dönüp duruyor. Neyse akıldaki sorular bir kenarda dursun, bugün çok işimiz var onları halletmemiz gerekiyor.

Kahvaltımızı hazırladık, ve ailecek kahvaltımızı yaptık. Telefonum çaldı, iş yerinden arakdaş aradı beni, bir tane evrak imzalanması gerekiyormuş, müsait olup olmadığımı sordu ve evrağı evimize getirip imzalatacağını söyledi.

Bende müsait olduğumu ve evrağı getirmesini istedim, aradan 10 dakka geçmeden arkadaş evrakla beraber evimize kadar geldi. Ben evrakları imzaladım, tekrardan eve geldim.

Eşim, teyzesinin çocuğuna bakıyor, sabah bırakıp akşam alıyorlar, sabah babası bırakınca, saat 10 a kadar uyuyor çocuk. Onun uyanmasını bekledik. O uyandıktan sonra, bizlerde hazırlandık. Ela ya bakması için eşimin kardeşini çağırdık. O evde çocuğa bakarken bizlerde dışarıdaki işimiz halledecektik.

IMG_20220809_124853.jpg


Hazırlandık ve evden çıktık, ilk olarak oğlumun anaokul kayıt işlemlerini yapmak için, en yakın fotoğrafçıya giderek fotoğraf çektirdik.IMG_20220809_130604.jpg


Ardından, okul kaydı için isteyeceklerini düşündüğümüz için, oğlumun kimlik fotokopisni çekmek için bir kırtasiyeye uğradık. Burada kimlik fotokopisi ve eşimin iş başvurusu için kullancağı bir kaç evrak çıktısı aldık. Kırtasiyedeki işimiz bitince, oğlumun okul kaydını yapmak için, okula doğru yola çıktık.


IMG_20220809_132806.jpg

Okul evimize 5 dakika uzaklıkta , bu yüzden bizim içinde büyük rahatlık olacak. Okula gidip müdür yardımcısının odasına çıktık. Anaokulu için kayıt yaptırmaya geldiğimizi söyledik ve gerekli olacak olan evraklar listesini bize vermesini istedik.IMG_20220809_132624.jpg

Daha önceden hazırladıkları kayıt formunu doldurmamızı istediler, ayrıca evraklar arasında yanımızda olmayan bir belge vardı. Aşı kartı, bunuda sağlık ocağından almamız gerekiyordu.


IMG_20220809_133741.jpg


Eşim okulda kayıt formunu doldururken ben ve oğlumda, okulun 2 sokak ötesinde bulunan sağlık ocağına gittik. Doktora okul kaydı için aşı kartı istediklerini söyledik. Doktor, aşı bilgilerinin yer aldığı belgeyi imzlayarak bize verdi.

Aşkı kartını alıp diğer istedikleri evraklar ile berabar okul müdür yardımcısına teslim ettik. Okul eylül ayında başlayacak, zaman çok çabuk geçiyor, küçük sıpamız büyüde okula gidecek :)IMG_20220809_135835.jpg

Neyse zaman kaybetmeden, eşimin iş başvurusu yapmak için, Muttaş binasına gittik. Muğla küçük bir yer olduğu için her yer birbirine çok yakın. Eşim evrakları önceden hazırlamıştı,herhangi bir eksik evrak olmadığı için başvuru işlemi 5 dakika kadar sürdü.

İşlerimiz neredeyse bitmek üzereydi, birtek Kpss başvurusu kaldı. Oğlum da; çok sıkıldım biraz parkta oyun oynamak istiyorum diyince, oğlumun sevdiği büyük parka geçtik. Burada oturulacak kafe var, biz kafede oturuken oğlumda, parkta biraz oyun oynadı.


IMG_20220809_141545.jpg


Biz kafede otururken, telefondan Kpss başvurumuzuda yaptık. Daha önceleri, kpss ye başvuru yapmak için Merkezler bulunuyordu, Kayıt için o merkezlere gidiyorduk. Ama bu sefer telefondan yaptığımız için çok kolay oldu.

Parkta birer bardak çay içip biraz dinlendik. Daha sonra eve gelmek için yola çıktık, eve gelirken yolda amarkete uğradık ve akşam yemeği için biraz malzeme aldık ve eve geldik.

Bugün anlatacaklarım bu kadar, Makalemi okuduğun için teşekkür ederim. Club100 üyesi olarak steemit platformunda paylaşımlara devam ediyorum.

Bilgi

Huawei P Smart 2019 Telefonumdan Çekilen Tüm Fotoğraflar. Bana ait.

#burnsteem25 #steemgrowth #club100 #thediarygame #steemexclusive #tr

Sort:  
 last year 

burn it burn

Congratulations!

This post has been upvoted through steemcurator07

IMG_20220709_154455_053.jpg

Curated By - @enveng
Curation Team - Cosmopolitan

Teşekkür ederim 🙏😊

 last year 

Küçük beye şimdiden okul hayatında başarılar dilerim :) Önünde uzun bir yol var tüm başarılar onunla olsun :)

Eşinize de iş başvurusunda kolaylıklar dilerim. Umarım gönlünüzce olur her şey ☺️

Çok teşekkür ederim arkadaşım 🙏😊

 last year 

İlk defa okul kaydı yaptırmak anne babayı çok heyecanlandırıyor. Güzel, keyifli bir yıl olmasını diliyorum.

Eşinizin işi de kolaylıkla ve gönlüne göre olsun. Baya hareketli bir gün olmuş.

Çocuğumuzun büyüdüğünğ görmek, gerçekten güzel oluyor, yeni arkadaşlıklar yeni sorumlular öğrenecek, umarım topluma faydalı biter birey olur 🙏

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim 😊🙏

 last year 

Amin

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.08
JST 0.022
BTC 26156.28
ETH 1577.71
USDT 1.00
SBD 2.29