Steemit Türkiye Topluluğu Büyüyor - Steemit'i Tanıyalım

in Steemit-Türkiye ☪4 months ago

Logopit_1625397528760.jpg

Merhaba değerli steemit arkadaşlarım;

Steemit topluluğunun daha çok büyümesi lazım. Günden güne aramıza yeni katılan arkadaşlar olsa da, motivasyonlu ve aktif olmalarını sağlamalıyız. Böylece ilk etapta kazançtan ziyade etkileşim ve steemit işleyini bilmeleri lazım. Zaten bu konuda bilgi sahibi olan birçok kişi, yeni gelenlere bu konuda yardımcı olmaya gayret ediyorlar. Buradan hepsine teşekkürlerimi sunuyorum.

Peki Steemit'te İlk Katılanlar Başlangıçta Nasıl Bir Yol İzlemesi Lazım?

 • İlk olarak topluluk ve Steemit şartlarını öğrenip, genel işleyişi bilmesi gerekir. Bu sayede daha istikrarlı bir şekilde gönderi hazırlayabilir.

 • Kripto-para ile alakalı yazılar okumalı ve hatta bazı kripto borsalarında hesap açması daha makul olur. Örnek Binance, Paribu Global veya Yerli borsadan hesap kolaylıkla açılabilir.

 • Kendi kaleminden düşündüklerini ve bildiklerini özgün bir şekilde gönderi haline getirmesi gerektiği bilinmelidir.

 • Telif hakkı içeren resim ve alıntı paragraflar gibi etkenlerde mutlaka kaynak gösterilmelidir.

 • Steemit hesabında paylaşım yaparken hobi olarak yapılması gerekir. Bu nedenle daha çok motive olarak çok güzel gönderiler hazırlamak içten bile değil.

 • Hergün kendi yaşantına özgü kesitleri post halinde paylaşarak devamlılık serüveni oluşturulmalı.

 • Farklı topluluk olsa dahi, gönderilere ara ara yorum yapılmalı, kullanıcıları takip etmeli ve oylama yapılmalıdır. Bu sayede takipçi de kazanabilir, akabinde etkileşiminizi arttırmış olursunuz.

 • Birden fazla topluluğa katılıp, topluluk standartlarına göre gönderi hazırlamalısınız. Bu nedenle oy alma ihtimaliniz artarken, paylaşım çeşitliliğini arttırırsınız.

 • İnternet kaynaklarından bulduğunuz makaleleri kesinlikle kullanmamalısınız. Belli başlı paragraflar varsa kaynak belirtmelisiniz. Kopya içerik intihaldir ve yasaktır.

 • SteemPower miktarı ve oylama gücü gibi prosedürleri bilmelisiniz. Bütçenize göre ekleme yaparak Steem gücünüzü arttırabilirsiniz.

 • Kazanç değerlendirme planı yapabilirsiniz. Gelen ödülleri SteemPower olarak gücünüze dönüştürebilirsiniz. İsteğe göre tabiki X bir borsaya çekip kullanabilirsiniz.Peki Steemit Neden Kazanç Sağlıyor?

Bildiğiniz üzere Bitcoin ve Ethereum gibi coinler ve daha niceleri, Bilgisayar İşlemcilerini kullanarak üretiliyor. İşlemcinin buradaki görevi tüm transferleri doğrulamak ve belli aralıklarla yeni blok oluşturmak. Blok oluşturma gibi etkenlerin sonucunda işlemci sahipleri için ödül algoritması var. Bu nedenle İşlemciler blokları çözerek mining/kazdıkları coin ne ise ona göre ödül alıyorlar. Çok mu uzattım.. Tamam tamam..

Steem ise bunları elektrik kullanmadan yapıyor. Steem blockchain sisteminde her oluşturulan gönderi bu işlemi az miktarda gerçekleştiriyor. Witness dediğimiz tanıklarda bu işlemlere öncülük ediyor. Haliyle Steemit Blockchain'nde İşlemciler değil de, gönderiler ödüllendiriliyor.Steemit Ödül Algoritması Nasıl İşliyor.

Steemit kazançları Steem-SBD ve Tron(trx) olarak 3 ayrı şekilde gelmektedir. Hazırladığınız gönderinize gelen oylardan 1 hafta sonra ödüller dağıtılır. Ödüller %50 Author(Kendiniz) - %50 Curators(oylayan kişiler) olarak iki şekilde dağıtılır. %50 olan kazancınız ise SBD-SP ve TRX olarak gelir. Bunların hepsi Claim Rewards işleminden sonra ilgili cüzdanlarınızın bakiyesine eklenir.Steemit Ödüllerimi Nasıl Paraya Dönüştürürüm

Ödüllerinizi nakite çevirmek için Global borsaları kullanabilirsiniz. Binance ve Paribu borsaları işinizi görecektir.

Sbd ödüllerinizi SteemitMarket bölümünden Steem'e çevirin. Steemlerinizi Binance borsasına gönderip, market bölümünden USDT(Tether) olarak dönüştürün. Paribu borsasından alacağınız TRC20 (USDT) cüzdanına çekim talebi verin. Maksimum 5 dk içerisinde varlıklarınız Paribu'ya yansır. USDT|TRYParibu marketten TRY dönüştürün. Sonrasında banka hesabınıza çekin. Fakat burada önemli bir hatırlatma belirteyim.

Binanceden USDT çekerken TRC20 ağındaki adrese çekim yapın. Paribu'dan da USDT adresinin TRC20 olmasına dikkat edin. Çünkü en düşük komisyon bu şekilde. 1$ komisyon ücreti almaktadır. Aynı şekilde Steem satın almak için bu işlemlerin tersini uygulayın.Son Söz..!

Steemit gerçekten iyi ve faydalı bir blog platformu, Yazı yazmayı seven ve zamanı olan insanların burayı kullanması gerektiğini düşünüyorum. Emek verildiği takdirde güzel kazançlar elde edilebilir.
Elimden geldiğince insanları davet etmeye çalışıyorum. Hep beraber nice başarılı işlere diyeyim. Kalın sağlıcakla....

Logopit_1624217816262.jpg

Sort:  
 4 months ago 

steemit'i tanıtırken arkadaşlarıma gösterebeileceğim kaliteli bir post olmuş Teşekkür ederiz :)

Rica ederim

 4 months ago 

Emeğinize sağlık yararlı bir içerik olmuş

 4 months ago 

teşekkürler güzel bilgiler için

 4 months ago 

Çok güzel bilgilendirici bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık:)

 4 months ago 

Bilgilendirme paylaşımınız için teşekkür ederim

Teşekkürler Arkadaşlar, Faydalı olabildiysem ne mutlu bana

 3 months ago 

Yeni gelenler için faydalı bir içerik oluşturduğunuz için teşekkür ederim. 🙏Emeğinize sağlık