Steemit Küratörler ve Botların Savaşı

in Steemit-Türkiye ☪3 months ago (edited)

Logopit_1626357345420.jpg

Herkese Merhaba Sevgili Arkadaşlarım

Bilindiği üzere steem algoritması Prof of Work yani gönderi oluşumu sonrası blok oluşumu ile ilerleyişini sürdürüyor. SteemPower gücü miktarına göre oy gücü belirleniyor. Steem fiyat dalgalanmasından dolayı oy gücü değişkenlik gösterebilir.

Steemit'in ana temeli dünya üzerinde tüm konu başlıklarından oluşan geniş kapsamlı bir blog ortamı oluşturmak. Dolayısıyla kullanıcılardan istenen açıklayıcı ve özgün içerikler belirli kriterlerlerden sonra küratörler tarafından oylanmaktadır. Eğer steemit maceranızı iyi içeriklerle devam ettirirseniz güzel ödülleri kazanmayı başarabilirsiniz. İşleyişin başka bir boyutu da, Steemit bot hesapları kullanmamaktır. Steemit bot hesaplar steem gücü yüksek hesaplar olduğu için ücretli bir şekilde hizmet vermektedir. Yayınlanan bir gönderiyi oylamak için kullanılmaktadır. Bot hesabında steeem veya sbd gönderilir. Oylama zamanında bot gelir belirttiğiniz gönderinize oy atar.

Küratörler ile Botlar Arasında Nasıl Bir Savaş Çıktı?

  • Küratörler belli konu başlıkları ve ilgi alanlar ile açılan toplulukları destekliyor. Bu durumda hem özgün hem de emek sarfedilmiş kaliteli yazılar ortaya çıkıyor. Bu sayede Steemit blog prosedürüne uygun hareket ediliyor.

  • Steemit botları ise tamamen yüksek meblağlarda para yatırmış hesaplar, edindikleri steem güçlerini bot hesaba kiralıyor, karşılığında hergün miktara tekabülen steem alırken, aynı zamanda rastgele paylaştıkları gönderileri yüksek miktarda oylanıyor. İşte bu durumda Steemit blog prosedürü istenildiği şekilde işlemiyor. Bu nedenler küratörler ile ile botlar zıt bir anlayışa sahip.

Küratörlerin İstediği Nelerdir?

Küratörlerin kullanıcılardan istediği önemli etkenlerden biri de bot hesapları kullanmaktır. Eğer bot hesaplar ile bir alakanız varsa, herhangi bir toplulukta yayınladığınız içerikleriniz ne kadar kaliteli olursa olsun. Küratörler oy vermez bir nevi sizi kara listeye alır. Bu nedenle eğer gerçekten kaliteli içerik üretiyorum, hergün ilgili toplulukta aktif olurum ve devamında Küratörlerden oy almak istiyorum diyorsanız. Kesinlikle bot hesaplara gönderi oylatmak için para göndermeyin ve Oy almak için SP kiralamayın.

Steemit'te küratörlerin desteklediği birçok topluluk var ve her biri farklı ilgili alanları ve konu başlıkları ile beraber içerik üretiliyor. Hangi alanda daha başarılıysanız o topluluğa daha çok ağırlık verin. Diğer taraftan Steemit Türkiye Topluluğu'nda da paylaşım yapabilirsiniz. Şuan sayımız az olsa da küratörler haftada 1-2 defa uğrayıp temsilci kontrolünde kaliteli içeriklere oylar veriliyor. Aktif kullanıcı sayımız daha fazla olursa küratörler daha çok uğrar.

Okuduğunuz için Teşekkürlerler

Logopit_1626296471089.jpg

Sort:  
 3 months ago (edited)

Küratörlerin kullanıcılardan istediği önemli etkenlerden biri de bot hesapları kullanmaktır.

Sanırım yazım yanlışı olmuş. Bot kullanmamaktır, olacaktı.

Verdiğiniz diğer bilgiler için teşekkür ederiz. Yakın zaman önce küratör ler, topluluklar sürekli olarak destek alması konusunda yeni kararlar aldılar. Topluluk ile ilgili bazı bilgilerin paylaşılması istendi. Bu şekilde toplumlar arasından seçim yaprak aylık olarak o topluluklara daha fazla destek verecekler. Bu yüzden aktif olmaya ve kaliteli gönderi gönderme devam edelim🙏🙏