Steemit Dünyasına Hoşgeldiniz! İnsanları Steemit'e Davet Etmek

in Steemit-Türkiye ☪3 months ago (edited)

Logopit_1625526377070.jpg

Merhaba Değerli Arkadaşlarım;

5 sene önce buraya katılmıştım. Sonradan uzun bir ara versemde asla unutmadım. Çünkü Steemit'in yine popüler olacağını tahmin ediyordum. Öyle de oldu zaten. Yaklaşık olarak 15 gün önce yeniden katıldım. İlk başta toplulukları biraz araştırdım ve paylaşımlara göz gezdirdim. Steemit richlistte büyük SP miktarına sahip hesaplara baktım. Hesap aktivitelerini de biraz inceleyerek Steemit'e 'Bismillah' dedim.

İki haftalık zaman diliminde topluluğun daha iyi olduğunu ve iletişimin daha kolay olduğunu farkedince eski steemit arkadaşlarımı davet ettim. @akansu @ademaydogan @ipekyuksel @nesim04 olmak üzere 4 arkadaşı kazandırdım steemit topluluğuna.

Özet mayetinde steemit hakkında birkaç bilgi verdim. İşleyiş, post, upvote vs. gibi konuları anlattım. Umarım devamlı ve düzenli post paylaşırlar. Zaten bende yardım edeceğim onlara.

Steemit Türkiye'ye İstatistiksel Olarak Bakalım

Steemit Telegram grubuna baktığımızda 46 kişi var şuanda. Yani 85 milyon popülasyondan 46 kişi mi aktif steemit yazarı?

Steemit'i bilipte Delegasyon yapıp, curation kazananları da sayarsak 100 kişiyi geçmiyoruz. Bu anormal bir durum olabilir ama gerçek.!

-Davet Ediyorum Ama Ben!

Evet, herkes illaki bir veya birden fazla arkadaşını davet etmiştir. Ama daha fazlası lazım. İnsanları yazı yazmaya, blog okumaya, yenilikçi bir duruma getirmeye teşvik etmek lazım.

Şuna eminim ki, Türkiye'de kendini yetiştirmiş, bilgili ve akıllı insanların çoğu burayı bilmiyor. Bilseler çok güzel içerikler üretecekler. Aynı zamanda kayda değer kazançta elde ederler. Ama ne yazık ki haberleri yok. Keşke olsa da hep kendilerine, hemde topluluğa faydaları olsa.

+Steemit Diye Bir Yer Var, Hem Sosyal Medya Hemde Kazanç.

Steemit'i bazı arkadaşlarıma önerirken yazı yazmanız lazım diyorum. Üretken olmanız lazım diyorum. Hobi edinmeniz gerektiğini söylüyorum, anlatıyorum. Daha ilk paylaşımda 1 paragrafta tıkanıyor yazamıyor mübarek..!
Aslında olay üretken olamamk değil, ülkece genel bir üşengeçlik var bizde, Teknoloji ve bilimi umursamama durumu var ne yazıkki!

Elimden gelen gayretler neticesinde, buraya biraz daha arkadaş getirmeyi planlıyorum. Bu sayede Steemit Türkiye Topluluğu daha çok büyür.

Logopit_1624217816262.jpg

Sort:  
 3 months ago 

Bravo 👏👏Dönüş yaptığınız gibi başka insanlara da katkı oluyorsunuz.

 3 months ago 

Tekrar hosgeldiniz o halde

 3 months ago 

teşekkürler bilgiler için . Bunun ile ilgili fikirler araştırıyoruz :)

 3 months ago 

Kaleminize sağlık,ne güzel ifade etmişsiniz...

 3 months ago 

Tekrardan hoşgeldiniz o zaman :)

 3 months ago 

Her gelen arkadaş sizin gibi dörden kişi getirse 🤣kısa sürede çoğalırız, bilgiler için teşekkürler. Bizde bunun gayreti içerisinde olacağız.

 3 months ago 

Abi senin bu söylediğin Bahçeliyi hatırlattı bana🤣🤣

 3 months ago 

🤣🤣🤣40 yılı kutlu olsun

 3 months ago 

Geçmişte daha kalabalıktır. İnşallah yine eskisi gibi kalabalık olur ve güzel kazançlar elde ederiz .

Tekrar hoş geldiniz, aramıza kattığıniz arkadaşlar için teşekkür ederim.

 3 months ago 

Steemit denize girmek gibi abi yazarken başta tıkanıyorsun ama girdikçe alışıyorsun. Sonrada atır çatır parmaklara kuvvet.. Çalışmaların ve emeğin için teşekkürler birlikte daha da büyüyeceğiz. 💪😇