@ademaydogan vs @birex Steemit Günlükleri- Steemit Çalışmaları

in Steemit-Türkiye ☪2 months ago (edited)

IMG_20210805_102832.jpg

Merhaba Arkadaşlar günlüğüme hoşgeldiniz.

Dün izin günümdü. Bugün Adem (@ademaydogan) ve ben sabah vardiyasındaydık. İşlerimizi ve hazırlıklarımızı bitirdikten sonra kahvaltı yaptık. Adem bey ile Steemit ile alakalı neler yapılabilir hakkında konu başlıklarına değindik. Nedir bunlar?

  • Steemit Türkiye topluluğuna nasıl daha fazla kişi getiririz?

  • Reklam çalışmaları

  • Steemit tanıtım videoları çekme planları

  • Yeni gelenler için eğitim dökümanları

  • Çevremizdeki insanları Steemit'e çağırma çalışmaları

Bu konular hakkında Adem bey ile istişare içindeyiz zaten. Steemit çok farklı bir platform ve insanlar ilk katıldıkları zaman ne yapacaklarını doğal olarak bilmiyorlar. Steemit'i az ve öz anlatımla anlatmak lazım videolu bir şekilde. Daha sonrasında kullanımı ile alakalı çektiğim videoların sayısını arttırmam lazım. Her ne kadar benim için zor olmasa da kolay da diyemem. Bu nedenle elimden geldiğince Steemit eğitim altyapısını hazırlayıp bitirmeyi düşünüyorum. Sonrasında bir post halinde hepsini Steemit'te yayınlayacağım.

Reklam çalışmaları için ücret verip yaptırmak istiyoruz ama Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya algoritmaları kabul etmiyor maalesef. Sebep bağriz açık zaten. Kendi platformlarında benzer platform reklamlarına izin vermiyorlar. Çünkü kullanıcılarını kaybedeceklerini biliyorlar.

Buna da çözüm bulduk tabiikide. Benim ve Adem beyin Facebook sayfaları var. 6k 3K takipçili olanlar var. Bizde bu sayfalarda ulaşabileceğimiz kadar kitleye hitap edip insanları Steemit'e davet edeceğiz. O zamana kadar eğitim altyapısı da hazır olur inşallah.
Yeni gelenleri direkt olarak eğitim videolarına yönlendirme yapacağız. Şuan da olduğu gibi illaki akıllarda soru işareti olacak. Bunu gidermek için Steemit moderatörleri olarak canı gönülden yardım ediyoruz.

Önümüzdeki ay için destek progamı yine şekillenecek. Toplulukları destekleyen hesaplar doğal olarak değişecek. Bazı topluluklar iyiye giderken, bazıları da sınıfta kalıcak. Ben kendimde şuna dikkat ederim. Her zaman dünkü halimden daha iyi olmak için yarına bakıyorum. Topluluğumuz da bu şekilde ilerlemeli ve üstüne koyarak artılarımızı çoğaltmamız lazım. Topluluktaki herkesin bunu yaptığınına inanıyor ve görüyorum. Herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu arada bir önerimi ve düşüncemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Post paylaşırken gönderinin ilk fotoğrafını dikey bir fotoğraf seçmemeye çalışın. Emir kipi değil tabiki sadece öneri.
Peki bunu neden söylüyorum arkadaşlar, Toplulukta post okumak için gezerken dikey fotoğraflı olan gönderiler ekrana tam sabitlenmiyor. Klasik düzenin dışına çıkıyor. Yatay olduğu zaman daha çok oturaklı ve düzenli duruyor. Topluluklar incelenirken zannedersem bunlarda olumsuz etken olabilir. Yanılıyor olabilirimde tabi. Tamamıyla bir öngörüden ibaret bu husus.

Birlikte daha iyi günlere inşallah. Kendinize iyi bakın. Sağlıcakla.

Logopit_1626296471089.jpg

Sort:  

Sabah sabah kayık tipimizle çekilen bir fotoğraf 😂

 2 months ago 

Yardımlarınız için çok teşekkürler. Birçok kişiye hazırladığınız videolar kolaylıklar saglayacak. 🤲