Значення жіночих прикрас (прикмети), що носили за старих часів (Ч№1): намисто, згарда, пацьорки та медалі

-.png

Я довго розмірковувала, с чього таки починати. Вирішила згадати один мій матеріал, який я написала рік тому. Як по мені, такий матеріал актуальний завжди. Особливо для нас, жінок.

Жінок хлібом не годуй, дай їм тільки якнайбільше прикрас. За старих часів, так само, як й сьогодні, українки намагалися прикрасити себе, як новорічну ялинку. Але, на відміну від наших днів, у давнину кожна прикраса мала глибоке значення. Жіночі прикраси були оберегами, вони надівались для залучення удачі, благополуччя, щастя у сімейному житті тощо. Розглянемо прикраси, які носили 100, 200, 300 та більше років тому. Що означають намисто, згарда, писані пацьєрки та медалі?

Чим більше прикрас, тим заможніша жінка

--.png

Як й сьогодні, за старих часів намагалися показати свій достаток, своє багатство. Прості дівчата носили на шиї дві-три нитки намиста. У той же час, більш заможні громадянки навішували на себе більш ніж 15 штук.

За старих часів намагалися одягати все, що є: намисто, сережки, браслети, каблучки й так далі. В основному прикраса дарувалася або просто купувалася до свят. За звичайну жіночу скриньку можна було купити дуже дорогий будинок. В наші часи такі будинки прикрашают "Рубльовку", "Коблево" и т.п.

Гуцульська згарда

---.png

У цієї жіночій прикрасі християнські символи доповнювалися та посилювалися язичницькими елементами. Цей виріб вважався сильним оберегом, який приносив удачу та не допускав до жінки лихо та горе. Вона оберігала від сглазу та порчі.

Основними елементами були мідні хрестики. Цих маленькіх деталей повинно бути якомога більше. Кількість хрестиків говорила про стан жінки. Чим їх більше, тим багатша та, на шиї якої ми бачимо згарду.

Окремо зупинимося на застібці. Вона була колесом. Так, звичайний диск, що має вигляд колеса. Але тут важливо звернути увагу на спиці. Їх обов'язково має бути певна кількість. Порахуйте кількість спиць на зображенні. Їх має бути тільки парне число та не інакше. Це має принести володарці згарди успіх та вдачу. Якщо спиць буде непарна кількість, тоді чекай на лихо.

Писані пацьорки

----.png

Ця прикраса була популярною у 19 столітті. По суті, це прості скляні намистини, які нанизували на нитку. Але й тут можна було виділитись, показати свій достаток. Багаті жінки нанизували на нитку намистини із муранського скла. Це дуже дорогий вид скляних намистин. Цей матеріал ввозився до нашої країни з Венеції. Знову ж таки, згадуємо легенди, міфи та оповідання за Венеціанське скло!

Медаль, як особлива жіноча прикраса – дукач

-----.png

У давнину багато прикрас були не тільки модними аксесуарами, а й виробами, які передавались від покоління до покоління. Яскравим прикладом може бути дукач. Ця прикраса більше схожа на звичайну медаль, яку прикрасили бантом. Варто віддати належне історії. Спочатку дукач був нагородою, якою нагороджували козаків, які відзначилися під час бойового походу. Після повернення додому вони їх дарували своїм дочкам, дружинам та коханим жінкам. Відповідно, ця прикраса мала передаватися від покоління до покоління. Носитися дукач повинен був правильно. Його одягали поверх решти прикрас. Його треба було показувати всім оточуючим. Це була справжнісінька сімейна реліквія.

Так, на жаль, за прикраси можна казати дуже довго. Одним матеріалом не відбудешся. Тому, підписуємось на канал, чекаємо на оновлення, та готуємо свої лайки.


Приєднуюся до ##club5050.

Sort:  
 3 years ago 

во все времена дамы умели навести красоту)

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.14
JST 0.029
BTC 67333.38
ETH 3247.21
USDT 1.00
SBD 2.65