Моя книга для дітей "Щоденник жовтого пса" вийшла друком! ☀ Інтерв'ю з авторкою

in Steem-BRU (BY-RU-UA)last month (edited)

Привіт, друзі! Нарешті моя книга для дітей "Щоденник жовтого пса" вийшла друком. Ну, як моя — наша! Ілюстраторці Мадіні Козир "пес" належить ще більше, ніж мені, бо Мадіна його придумала:)

У мене є інтерв'ю, яке опублікували в абсолютно видозміненому вигляді. Тому цей текст — ексклюзивний.

20210905_174157-01_2.jpeg


1. Як виникла ідея написати книгу про Жовтка? Можливо, є щось автобіографічне? Наприклад, був такий бешкетник у родини чи у друзів.Жовтий пес — персонаж, якого вигадала Мадіна. Я лишень його побачила — і вже не змогла просто так залишити сидіти у Мадіниному портфоліо без діла! Захотілось оживити песика, показати людям. А як зробити це краще, ніж за допомогою книжки? :)

У Мадіни дивовижна фантазія (її фейсбук чи інстаграм тому доказ) — вигадані образи, картини, сюжети просто неймовірні! Тому, наскільки знаю, реального прототипу Жовтка не було:)

Але на етапі написання тексту я вже додала трохи власного досвіду. Точніше, “досвіду навпаки”: моя найкраща подруга із родиною виїхали в Канаду за кращим життям, а в тексті в мене з’явилася сім’я, яка повернулась із Канади в Україну. Хотіла б, щоб таке почало відбуватися насправді, а не тільки в казках:)


2. Чому вчить читачів історія Жовтка?Безумовно, найперше — це любов до життя, прийняття, оптимізм.

В першій частині книжечки життя Жовтка більш самостійне, дворове. З ним трапляються і приємні, і не надто приємні речі, але персонаж жодного разу не проявляє жалості до себе, нарікань на обставини — він просто радіє життю, щоб там не було.

В другій частині книжки життя жовтого пса невимовно покращується. Нехай читач вважає, що це така собі винагорода від долі за життєлюбство і доброту:)

По-друге, це історія про сімейні цінності: важливість опікування старшими, відповідальність за родину (в т. ч. за тваринок, які є частиною родини).

А по-третє, хоча це досить завуальовано, книжечка про патріотизм. Переконати чоловіка переїхати з Канади в Україну, інвестувати в її економіку, робити тут бізнес — що ж це, як не любов до своєї землі?:)


3. На який вік розрахована книжечка?Передшкільний і молодший шкільний вік: від 4-х до 11-ти років, мабуть. Хоча, мені важко окреслювати якісь межі, бо я у свої 34 палка прихильниця дитячої літератури, і читаю її не стільки для досвіду, як для насолоди.


4. Як зустрілися текст і ілюстрації? Як ви вирішили співпрацювати, оскільки в різних країнах живете. Як відбувалася робота дистанційно? Як довго вона тривала?


З Мадіною ми познайомились, коли працювали на аутсорс-проєкті в ІТ-компанії ще у 2015 році. Зафрендились у соцмережах: так я отримала можливість спостерігати за її ілюстраціями.

Одного дня зайшла на онлайн-портфоліо Мадіни на сайті Behance — і просто залипла! Там було стільки неймовірного: персонажі, фантастичні істоти, листівки… Серед них я й побачила жовтого пса — на 3-х чи 4-х ілюстраціях, у різних ракурсах і ситуаціях. Спитала: “Це малюнки до книжечки? Вона вже вийшла друком?” Мадіна відповіла, що ні, поки це просто собі ілюстрації, без конкретної цілі. І саме тоді я зрозуміла, що бачу персонажа у книжці, і бажано нашій спільній:)

Я запропонувала концепт — у вигляді щоденника пса на ім’я Жовток. Написала до вже наявних ілюстрацій тексти. Мадіні сподобалось, тож далі тексти випередили малюнки, і пес почав з’являтися вже за прописаним сюжетом.

Під час початку роботи над книжкою Мадіна ще не жила у Франції, але ми все одно працювали виключно дистанційно. Почали наприкінці 2018-го, а десь всередині 2019-го (коли було готово близько 40% ілюстрацій) я розіслала листи у десяток видавництв дитліту — з пропозицією співпраці.

Не отримавши позитивної відповіді, робота над ілюстраціями сповільнилась. Ми взяли паузу, щоб подумати, окреслити план дій.

Потім настала “ера конкурсів” (весь 2019 рік) — я вирішила подати наш проєкт на всі можливі. Проте конкурси були або виключно на тему дизайну книжок (де не враховувались тексти), або дитячої прози / поезії (де не враховувались ілюстрації). А наш проєкт — цілісний, його не можна якось розділяти. Думаю, саме тому ми не досягли успіху і в конкурсах.

У 2020 році ще були якісь поодинокі спроби дати проєкту шанс на життя. Але у період карантину це було малоефективно: знесилені локдауном видавці відписували, що поетичний пікчербук не принесе їм бажаних прибутків, і краще б я надіслала підліткову повість на 200-300 сторінок. Всі іронія ситуації у тому, що ці самі видавництва навіть під час карантину пачками видавали перекладні пікчербуки закордонних авторів.

image.png
Завантажити стікери із псом Жовтком у Telegram


5. Звідки дізналися про конкурс від проєкту “Читай українською”, чому вирішили податися, чи сподівалися перемогти?Конкурс від проєкту “Читай українською” — це єдиний конкурс, куди я відправила “Щоденник жовтого пса” у 2021 році (Мадіні навіть не писала про це). Побачила анонс на сайті litcentr.in.ua.

Звісно, що перемогти не сподівалася, бо за 2 роки мене вже встигли зазомбувати і видавці, і навіть літагенти: а) пікчербуки ніхто не видаватиме; б) поезію ніхто не видаватиме.

Скажу по секрету: я навіть подумувала вже знищити всю риму в тексті і переробити його на суто прозовий. Також намагалась видати через польське видавництво. Був у мене і план Z: краудфандинг та самвидав.

Одне слово, я знала на 100%, що книжка світ побачить, інакше і бути не могло! Надто вже круті відгуки ми отримували про проєкт від знайомих. Та і в порівнянні з деякими перекладними книжками на полицях книгарень наш із Мадіною Жовток був просто няшкою.


6. Чи пропонували рукопис іншим видавництвам? Який отримували відгук?


Так, дещо написала вже у пункті 4.

Що цікаво, не отримали жодного відгуку про те, що книжка неякісна чи щось у ній не подобається. Навпаки — якщо видавець вже й відповідав, то відгукувався про проєкт гарно. Наприклад, ось одна з реальних відповідей:

“Почитали, подивилися ваші книжки. Дуже симпатичні малюнки, добрі тексти. Але, чесно кажучи, понад 10 оригінал-макетів готові вже до друку, а ми поки не маємо можливості їх надрукувати. Банально — не вистачає грошей…”

Кілька видавців написали, що збережуть наші контакти, і напишуть, щойно у них з’явиться можливість співпраці.

Ну, але основна маса, звичайно ж, просто нічого не відповідала.
Я ставлюся до цього спокійно, адже чи не за кожним бестселером є історія кількарічного ігнору видавцями:)


7. Чому на вашу думку ця книга важлива та на часі?Економічно-патріотичний елемент: книга показує, що будувати щастя та матеріальний добробут можна і там, де народилися. Що розбудовувати варто своє, рідне.

Наприклад, українська видавнича галузь може побачити у книжці мудрість й для себе. Суть її така: уваги потребують не лише іноземні автори та перекладні книжки, а й “свої”, українські, просто у них треба інвестувати.

Любов до тварин. Тут усе зрозуміло: собаки — прекрасні тварини, на який людство може й не заслуговує.

І останнє: сприйняття життя із позитивом!


🛒 Придбати "Щоденник жовтого пса" у видавництві.

✍️ Придбати книжку з автографом авторки (тобто моїм!) за 10 Steem можна, залишивши коментар під цією публікацією:)

Sort:  
 last month 

Вітаю!
Великий респект вам за старання!
Мені теж книжечку, пліз:))

 last month 

Привіт!☀️ Дякую)))
Можна традиційним методом, і не у стімах, а 195 грн на картку :)

Напишу тобі в телеграм, все одно телефон отримувача тут світити не варто:)

 last month (edited)

Буду першим хто замовив... і не собі))
image.png

 last month 

Дякуююю, Сергію!☀️ Напишіть мені на телеграм @julierolf, для кого підписати😊 І адресу Нової Пошти з телефоном отримувача (відправка за мій рахунок🙃)

 last month 

Юлечка! Я так за тебя рада! Книжка очень крутая и позитивная!!! Просто супер!

P.S. Летают ли бабочки в животе от радости?

P.S.S. Твои успехи мотивируют меня продолжать работать над изданием произведений дочери!

P.S.S.S. Для тебя издания книги было бесплатным, в рамках выигранного конкурса?

 last month 

Спасибо, Катенька!😊🥲💛

Не летают, летали, когда вьıиграла🤣 Сейчас ответсвенность: будет пару презентаций перед детворой, то волнуюсь
И волнуюсь, чтоб хорошо продавалась, чтоб не подставить издателя..
Да, за счет издательства все. Мне еще авторских щедрую партию прислали, и небольшой гонорар заплатили (очень неболшой🙃)

 last month 

я теж хочу замовити

 last month 

Привіт! Напишу тобі в тєлєгу:)
Дякую за підтримку🙂🌟☀️

 last month 

От всей души поздравляю тебя, Юлечка!!! Рада за тебя и горжусь тобой!!! Ты - чудо!!!

 last month 

Дякую — від усієї душі😊

 last month 

А она на украинском языке? Здорово что вы это сделали!

 last month 

Спасибо! Да, украинская😌💛💙

 last month 

Как жаль я бы купила для дочек)

 last month (edited)

мегапост; всяческие поздравления !!!

стікери и гиф с открыванием коробки, фотка художницы - отдельное удовольствие :=)

 last month 

Аййй, спасибо😊 Радуюсь, но все ответственное еще впереди: презентация перед детками (волнуюсь)))

 last month 

самое ответственное -- успешные продажи тиража, хихихи :)))

с детками проблем не бывает!!

 last month 

и это тоже!)))

 last month 

Крууууто!

 last month 

Спосибо, Леша))))

Я думаю, что в этой книге есть чему поучить, и она доставит детям массу удовольствия. Мне очень нравится твоя фотография с книгой в руке. Представление книги определенно принесет в ней много хорошего, и детям это принесет большую пользу. 😊😍

 last month 

☀️💛😌🌟

 last month 

как вы всё успеваете : )

 last month 

Пізно лягаю 😄😄

 last month 

и рано встаёте : )

 last month 

Ну не факт)))

От всей души поздравляю! Написать книжку это нелегкий труд, и когда вы все успеваете то? Везде бываете и все делаете по дому и в работе.

 last month 

так я ж по дому ничего не делаю)) кроме ремонтов)))
спасибо!

 last month 

Поздравляю!!! Считаю, что вы сделали большое и хорошее дела выпустив книгу. Создавать, творить это всегда хорошо, разрушать плохо. А книгу, да ещё для деток👍👍👍

 last month 

Спасибо большое:)

сколько талантов то в одном человеке)

 last month 

та каких там))) писательство и управлять миром — все! =D ахах

 last month 

Вау, Юля, только увидела! Поздравляю с выходом желтка)))!🐕🐾🐶!!! Вот ты бизнес вумэн, меня опередила, я только хотела написать, мол книгу за стимы надо! И я и я хочу! В личке отзовусь). Детей маленьких уже нет, я куме подарю! У нее доченька, ей как раз 4 года. Пусть в своей Поляндии про украинского пёсика читает)

 last month 

Дякую, кицюня)))
Дуже приємно, що стіміанці мене підтримують☺️
Завтра відправлю!

 last month 

Это ПОБЕДА! Поздравляю!
Когда эту пачку держишь в руках- чувствуешь мощь!

 last month 

Дякую!)))
Ти в курсі, що до вас із Ваньою вчора поїхала книжечка?)
ТТН 59000728080041

 last month 

В курсе, мне в вайбере от новой почты сообщение пришло)) дякую!)) жду с нетерпением))

 last month 

То все @sergeyk 🥰

 last month 

При встрече ущипну)))

 last month 

Поздравляю с выпуском книги

 last month 

Дякую, що придбали, завтра виїде🥰

 last month 

здорово! красивая какая)

 last month 

Спасибо)

 last month 

Дуже гарна книга!
Вітаю з виходом!

 last month 

дякуююю!!!)

 last month 

1Businessman-Holding-an-Umbrella-under-Money-Rain.jpg

 last month 

Юлия, есть у меня идея, сейчас в телегу напишу)))

 last month 

🤜🤛