Кулінарний конкурс - Суп з кропиви

in Ukraine on Steem2 months ago

IMG_20240326_190710.jpg

Привіт, друзі! Останнім часом ми з дружиною підсіли на супи (пишу "ми з дружиною", бо діти їх не їдять, лиш Даринка може деколи посьорбати). Наваримо собі банячок і їмо три дні 😄. Був у нас розсольник, був капусняк, захотілося зеленого борщу (або зеленої "зупи", як казала моя покійна бабця, царство їй небесне). Але щавлю вже нема (або ще нема), то ж я згадав про один його "замінник", який можна використовувати ранньою весною - про кропиву 🙂. Це не зовсім замінник, бо кропива не дасть тієї кислинки, що й щавель, але можна підкислити чимось іншим, наприклад лимонної кислотою (забіжу наперед і скажу, що я цього не робив). Але ефект свіжої зелені є із вітамінами та мікроелементами, яких у кропиві ціла купа.

Отож я вирушив на пошуки кропиви. Біля мого дому великої кропиви не виявилося (вочевидь далося взнаки те, що минулого літа регулярно косив газон чи просто траву), довелося іти в сад до батьків, де я знайшов достатнього розміру молоду кропиву. Щоб не обпектися, вдягнув рукавиці.

IMG_20240326_164333-COLLAGE.jpg

Нарвав я невеличкий кульочок, з огляду на те, що при ошпарюванні розмір кропиви суттєво зменшиться (щоб вона не пекла вам рот, коли їстимете, кропиву перед приготуванням треба ошпарити окропом).

IMG_20240326_164911.jpg

Оскільки за основу ми беремо "зелений борщ", то нам знадобляться варені яйця, тому ставимо їх варитися.

Зображення WhatsApp, дата_ 2024-03-26 о 20.33.08_308c7649.jpg

З овочів нам треба картопельку, моркву та цибулю, класична база для супів 🙂. Все чистимо, картоплю нарізаємо кубиками, моркву натираємо на тертці, цибулю нарізаємо дрібнесенькими шматочками.

Blank 6 Grids Collage.png

Набираємо воду, додаємо солі та лавровий лист і ставимо варитися картоплю:

Blank 3 Grids Collage.png

Паралельно на повільному вогні пасеруємо на олії цибульку і моркву:

Blank 2 Grids Collage.png

Додаємо пасеровані овочі до супу і поки воно вариться, готуємо далі.

Зображення WhatsApp, дата_ 2024-03-26 о 20.33.14_02ed22a1.jpg

Супи такого типу завжди смакують на якійсь м'ясній основі. Можна було б зварити його на якійсь "м'ясній" кісточці, але це треба було зробити до додавання овочів. А можна зробити простіше і додати вже приготоване куряче філе, в моєму випадку підсмажене з дрібкою перцю та паприки:

Blank 4 Grids Collage.png

Яйця зварилися і охолодилися. Чистимо і нарізаємо їх кубиками.

Blank 2 Grids Collage (1).png

Ну і найголовніше - кропива! 🙂 Як я вже казав, спочатку її треба ошпарити окропом, а потім нарізати листя, відділивши його від стебел:

Blank 4 Grids Collage.png

Додаємо нарізану і ошпарену кропиву до решти супу:

IMG_20240326_190650.jpg

Перемішуємо і ставимо ще покипіти на повільному вогні хвилин десять:

IMG_20240326_190751.jpg

Тут у тих, хто колись готував зелений борщ може виникнути питання: а де ж крупа? Так, у класичному варіанті ми використовуємо рис, але тут я вирішив приготувати більш легкий, весняний варіант супу.

Настав час пробувати, що ж у нас вийшло 😊.

IMG_20240326_194425.jpg

У чистому варіанті, без сметану, смак вийшов дуже цікавий, чимось нагадував легкий грибний аромат. Але мені більше до вподоби зі сметаною і ще трохи підсолити, бо дещо недосолений вийшов )).

IMG_20240326_194756.jpg

Загалом смакота вийшла 😊.

Sort:  
 2 months ago 

Я спочатку подумала, що невірно прочитала, як воно так, кропива ж для покарань, а не для їжі)))) а якщо серйозно то воно не пече, коли його їси? Або поки воно вариться оте все, що має пекти, відходить на другий план?

 2 months ago 

Якщо уважно перечитати пост, то можна знайти на це відповідь 😉.

щоб вона не пекла вам рот, коли їстимете, кропиву перед приготуванням треба ошпарити окропом

І це має бути молода кропива, стара не годиться.

 2 months ago 

Я стару від молодої не відрізню, добре хоч якщо взагалі відрізню кропиву від якоїсь іншої, обовʼязково отруєної рослини😂

 2 months ago 

Я стару від молодої не відрізню

Це ж логічно, молода - це дуже маленька, яка тільки листя розпустила і нещодавно із землі вилізла)). Стара - це велика, може і в зріст людини вирости

 2 months ago 

Клас, мабуть й спробую приготувати, жодного разу не їла(

 2 months ago 

Не дуже затягуйте, бо треба молоденьку кропиву)). Хоча якщо ви влітку зріжете старе стебло, то на його місці виростуть молоді пагони, які теж підійдуть)).



TEAM 1

Congratulations! This post has been upvoted through steemcurator04. We support quality posts, good comments anywhere, and any tags.
Curated by : @𝖾𝗅-𝗇𝖺𝗂𝗅𝗎𝗅

Coin Marketplace

STEEM 0.27
TRX 0.12
JST 0.032
BTC 66903.90
ETH 3098.58
USDT 1.00
SBD 3.67