Полк Азов. Український націоналізм на війні

in Ukraine on Steem3 months ago

'Полк Азов'. Український націоналізм на війні. Сьогодні отримав таку книгу (Le régiment Azov) від автора Adrien Nonjon з підписом. Так, хтось скаже: Бригада Азов, а не полк, але візьміть до уваги, що автор працював над книгою багато років, та фінальний текст був готовий ще того, як Азов став бригадою.

Насправді, я думаю, що це найкраща книга про Азов та український націоналізм видана іноземною мовою. Не бачив аналогів англійською. Тут ви знайдете і ексурс в давнішу історію України, і 90ті, про праві організації вже незалежної України, від СНПУ до Патріоту України, про те підгрунтя на якому створювався Азов. Тут іноземний читач відкриє для себе і "Націократію" Сціборського, та цілий ряд українських авторів таких як Юрій Липа чи Микола Кравченко "Крук". Багато в книжці про Майдан, та політична атмосфера і ситуація досить добре передані саме в тому історично-політичному контексті.

Російська пропаганда активно діє в світі, існує величезна кількість антиукраїнської літератури різними мовами. Ця книга - це серйозна інформаційна зброю в усьому франкомовному світі. Деякі постулати російської пропаганди згадані в книжці, навіть дугін згадується декілька разів, але набагато більше уваги приділено тим росіянам які пішли в Азов.

Особливість цієї книжки, що велика увага приділена культурній, міжнародній та геополітичній тематиці. Тут згадуються і французькі нові праві, GRECE, Гійом Фай, і культурні ініціативи від літератури до блек метал. Часто згадується Олена Семеняка та її ініціативи: Intermarium, Reconquista, міжнародні поїздки.

Напевне найголовніша особливість, що це перш за все історія Азову не лише як полку, а як Азовського руху, тому тут і про Національні дружини, про культурні, екологічні ініціативи, про партію Національний Корпус та політичну бороботьбу, про метаполітичну боротьбу. Тому закордонні читачі зрозуміють, зо Азов - це набагато більше ніж просто військові... як на мене автору вийшло передати все дуже добре. Звісно, десь можна було б зробити більший акцент саме на воєнній історії, щось чи когось можливо можна було б не згадувати, а когось навпаки згадати. Але в цілому - це чудове видання навіть як для тих хто нічого не знає про український націоналізм так і для тих хто цікавиться новітньою історією.

Про останні 2 роки не так багато, але напевне повномасштабна війна варта окремої книжки, що і побажаю автору. Неодноразово раніше ми зустрічались з Адрієном в Києві, говорили про Майдан та націоналізм, і сподіваюсь побачимось знову.

Завершу цей невеликий оглядам словами Адрієна з підсумків: "Вчора батальон сотні добровольців, сьогодні бригада кількістю понад 5000 людей, Азов становить знакову силу російсько-українського конфлікту".

Sort:  
 3 months ago 

5QqP4NVdsPNcDeePyfoZLTLv8efTACU5P6GADTBgMgfXR86cXnAReaMqvt6RTKmEFp5MLrgZGqCdrYprvb7JPXoSMDo8eS3Udcyh3xYmEhrJbozsroMk9rfbHHkUwieynbezK9yox7ctNmWAX1Urw65YpPaH1FKGWv6tSDMmv4KgYs3RKytAvxQKsaEsHNCsbum8RUZyPgbj.png

Coin Marketplace

STEEM 0.25
TRX 0.14
JST 0.036
BTC 51502.34
ETH 2934.09
USDT 1.00
SBD 4.22