Майдан Геополітичний

in Ukraine on Steem3 months ago

Провів для особового складу лекцію про Майдан.

Повертаючись в ті часи, можна уявити, що все могло бути гірше. Замість Небесної сотні, могли бути небесні тисячі. І що було б якби Янукович не втік, а спробував би очолити "Південний схід". Виглядає так, що саме сценарій масштабної громадянської війни і готувала росія. Всім зараз очевидно, що без втручання росії не було б ніяких днр, лнр. Це зараз ми бачимо, що росії не потрібен "народ донбаса", а потрібна повна або часткова руйнації України.

Цікавим є момент, що путін в тому недавньому інтерв'ю згадує Майдан, перемога Революції Гідності до сих пір не дає йому спокою.

Важливо сказати - Майдан був не за ЄС (адже йшлось про угоду про асоціацію, а це переважно економічний документ), а проти злочинної влади яка була на той час та за можливість самим створювати свій порядок денний, самим вирішувати зовнішньополітичний курс.

Ідеї Балто-Чорноморського союзу, Інтермаріуму стали популярні не лише в середовищах націоналістів (де вони були присутні й раніше, ще з часів Юрія Липи) - а були підтримані політиками й аналітиками різних партій та поглядів.

На жаль, результатами Майдану скористалось багато покидьків, пристосуванців та навіть анти-українських елементів. Після перемоги, ситуація буде повторюватись, навіть подивіться лише з економічної точки зору: хто буде в виграшній позиції, хто витратив на війну всі сили і кошти, і можливо мріє про відпустку, чи ті хто й під час війни "заробляли", ну й вкладали копійки в підтримку свого іміджу як активного діяча, "експерта" чи того хто "донатить".

Про Майдан я часто думаю, і насправді вже навіть важливо згадувати про ті місяці, адже виросло ціле покоління молоді, які мають пам'ятають Майдан, адже тоді були ще маленькими.

Після лютого 2014 стало ясно одне - вже ніякого союзу чи дружби з росією не може бути. Вже тільки це, через цей розрив (який до речі не всі зробили, дехто зрозумів це лише в 2022) - Майдан був геополітичним...

Перегляд фільму "Зиму у вогні" (Winter on fire, до речі перше українське кіно яке потрапило на Netflix) вирішили перенести на інший день, натомість провели дискусію та потім відвідали краєзнавчий музей. (Таи експозиція починається з Майдану, - фото звідти)

Sort:  
 3 months ago 

Листівки ДНР я зривав у Донецьку ще у 2009-2013 роках

плани у них були давно..

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 68874.67
ETH 3743.28
USDT 1.00
SBD 3.72