borsa

in hede-io •  8 months ago  (edited)

Herkesin para kazanma amacıyla girdiği, ancak sadece belirli bir kısımın kazanç sağladığı yetişkin oyunudur.
Komisyonlar ve birkaç istisna dışında borsaya sıfır toplamlı oyun diyebiliriz. Sıfırlı toplamlı oyun ise birileri kazanırken birileri kaybedecek anlamına gelir. +1-1=0 Zengin olma hayaliyle borsaya girmeyi düşünüyorsanız bunu yapmayın. Gidin, bahis falan oynayın. Ben bu işte başarılı olacağım diyorsanız eğitimini almaya hemen başlayın, borsa üzerine bulabildiğiniz yazıyı okuyun.

Bunları yaparsanız kazanırsınız demiyorum. Ancak kaybedecekseniz bile az kaybedersiniz, kazanacaksanız çok kazanırsınız. Kendinize şu soruyu sorun. Neden borsada yatırım yapmak istiyorum? Sonrasında sinirlerinizi aldırın ve sürekli olarak endekse bakmayın.

steem üzerinde "Borsada İşlem Yapmadan Önce Bilinmesi Gereken 3 Ana Kural" hakkında bir yazı daha yayınladım. Eğitim Şart! :) https://steemit.com/borsa/@denizcakmak/borsada-islem-yapmadan-oence-bilinmesi-gereken-3-ana-kural


HEDE

Posted on HEDE - A place for sharing knowledge in a friendly way

Read this entry or all entries about borsa.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Sıfır toplamlı oyun

Bu kavramı ilk defa duydum sayenizde öğrenmiş oldum. Teşekkür edeerim.

Rica ederim, birbirimizden yeni şeyler öğrenmek için buradayız. Ekonomi bölümünde son sınıf öğrencisiyim. Oyun teorisi üzerine araştırma yapabilirsiniz. Akıl Oyunları filmini de izleyerek fikir edinebilirsiniz. Oyun teorisi üzerine yaptığı çalışmalar John Nash'in Nobel ödülü almasını sağlamıştır. Birkaç saat önce onaylandığım bu güzel oluşumda bana karşı ilk yorumu siz yaptınız, takibe de beklerim.

iyi içerikler çıkardığınız sürece hep takipteyim merak etmeyin :) Hayırlı olsun hesabınız.