Aferin Şurup

in #health2 years ago

Aferin şurup genellikle çocuklarda kullanılan ve üst solunum yollarında oluşan enfeksiyonu gidermek için kullanılan bir ilaçtır. Çocuklara yönelik bir pediatrik ilaç olan aferin şurup aynı zamanda ağrı kesici, ateş düşürücüde bir ilaçtır. Aferin şurup aynı zamanda burun akıntısı, göz sulanması, ateş düşürücü gibi alerjik rahatsızlıklara da iyi gelmektedir.
Eğer çocuklarda geniz akıntısı, soğuk algınlığı, kırgınlık hissi gibi durumlar meydana geliyorsa Aferin şurup kullanılır. Aferin şurup fiyat konusunda yaklaşık olarak 10 TL civarında olmaktadır. Ağız yoluyla alınan bu şurup doktor önerisi ile hastalara uygulanmalıdır, doktorun önerdiği doz ile alınmalıdır.

Aferin Şurup Nedir?

Aferin şurup nedir konusunda etken maddesi parasetamol olmaktadır. İçerisinde bulunan etken madde, ateş düşürücü özelliğindedir. Bu yüzden doktorlar genel olarak çocuklar için önerir fakat 2 yaş altı bebeklerin kullanması kesinlikle sakıncalıdır.
Aferin şurup, tok veya aç karnına tüketilebilir bu yüzden çocuklara verilecekse bir miktar yiyecek ile çocuklara verilmesi önerilir. Aferin şurup kullanılmadan önce içerisinde alerjen bir madde olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Aferin Şurup Ne İşe Yarar?

Ateşi yüksek olan çocuklarda aferin şurup kullanılabilir, bununla beraber nezle gibi, geniz akıntısı gibi durumlarda tedavi edici ilaç olarak kullanılabilir. Bununla beraber minör kas ağrılarını da tedavi etmektedir. Bununla beraber aferin şurup ne işe yarar konusunda şu hastalıkları da sıralayabiliriz,
• Üst solunum yolu enfeksiyonları
• Alerjik reaksiyonların tedavisi
• Göz sulanması, göz yaşarması
• Ateşle beraber nezle hastalıkları
• Hırıltı ve öksürüklerde
• Yoğun geniz akıntısının olduğu durumlarda
Kullanılmaktadır ve bu ilaçların 2 yaş altı bebeklerde kullanımı kesinlikle uygun değildir. Diğer ilaçlar gibi Aferin şurup yan etkileri olabilir bu yüzden ilacın kullanma reçetesini kontrol etmeniz gerekmektedir.

Sort:  
Loading...

Coin Marketplace

STEEM 0.26
TRX 0.10
JST 0.031
BTC 41591.92
ETH 2237.18
USDT 1.00
SBD 5.17