BAHAR GELDİ HOŞ GELDİ

in #hayat6 years ago

Bahar demek uyuyan toprağın, toprak icin de uyuyan canlıların uyanması doğanın tekrardan canlanması demektir. Insanların neşelenmesi demek tekrardan yaşama başlamak demektir.
image
Dedelerimiz 60 defa babalarımız 40-50 defa omurlerinde baharı görmüştür, baharın ne demek olduğunu onlara sorsak çok iyi anlatırlar bizlere.
image
Bizler ise kocaman şehir de betonların arasında asfalt yollarda ömrümüz geçiyor.
Farkına bile varamıyoruz bademler çiçek açmış erikler küçük küçük olmuş böcekler cıkmış, tabi yılanlar geç çıksın birazcik:)

Bizler bu durumda ne yapabiliriz, evimiz de bahçemiz varsa bahçe de bahçe yoksa balkon da bir tane domates ve bir tane biber fidesi alıp onları yetiştirebilriz, hem çok kısa süre de hem de organik bir şekilde yetişir.
Gerekli malzemeler domates biber fidesi saksı toprak ve solucan gübresi hepsi kolayca temin edilebilir. Özellik küçük çocuklar var ise evde onların için de mükemmel olur, bir bitkinin gözlerinin önünde nasıl yetiştiğini görüp öğrenir, veya tohum da ekebilirsiniz salatalık en basiti çok kısa sürede yetişir. Ceviz de guzel yetisir 3 5 sene saksıda kalabilir.

Bari bu bahari boş geçirmeyelim bir dikili agacimiz olsun. Bakin ömür bitiyor.
image

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.08
JST 0.022
BTC 26141.82
ETH 1578.31
USDT 1.00
SBD 2.29