FOREVER HAS FALLEN-YENİ NESİL TRANSMEDYA OYUNU

in #foreverhasfallen6 years ago

Yeni iletişim teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte transmedya kavramı literatürde yerini almıştır. Transmedya, sahip olduğu yeni anlatım içeriği ve kitlelerle kurduğu etkileşim biçimleriyle kitlelerin yeni platformları kullanarak yeni deneyimler kazanmasını sağlamaktadır. Transmedyanın kavram olarak ilk ortaya çıkışı Marsha Kinder ve Mary Celeste Kearney'in argümanlarında bulunabilir
Bir hikâyenin film, televizyon, kısa film, çizgi roman, animasyon, mobil, pazarlamalı sunumlar ve sosyal medya gibi birden fazla platformda sunulmasına transmedya hikâye anlatıcılığı denilmektedir.

Bugün size benim de yazarken heyecan duyduğum blokzincir teknolojisiyle birleştirilerek insanlara sunulan bir transmedya oyununu tanıtmaya çalışacağım.Hepimiz bilgisay oyunları,strateji oyunları oynamışızdır.Önceleri çevrimdışı oynadığımız bu oyunlar çevrimiçi oynanmaya başlamasıyla beraber insanların daha çok haz aldığı heyecan duyduğu oyunlar haline gelmiştir.Forever has fallen çevrimiçi ve dışı transmedya özelliğini kullanarak oynanan oyuncuları etkileyici bir hikayenin içindeki hırsız polis oyununa sürükleyen blokzincir teknolojisi ile zenginleştirilen bir oyundur.

Transmedya-Blokzincir Birleşimi:
Blokzincir yeni bir oyun deneyimi sunuyor.Akıllı sözleşmeler oyuna katkıda bulunan oyuncular için ödüller sağlıyor buda oyun deneyimi pazarlama oluşturmak için ölçeklenebilirlik sunmuş oluyor.Bu oyunda jeton sahipleri daha avantajlı olurlar.Toplulukdaki oyuncular oyunu oynarken ve transmedya deneyimi ile ilerlerken sadece jeton alır,satar ve ticaretini yaparlar.Blokzincir ve akıllı sözleşmeler transmedya hikaye anlatımına bağlı oyun oluşturmak için araç sağlamış olurlar.En aktif oyuncular daha fazla jeton kazanacak ve oyunda statü kazanacaklardır buda diğer oyuncuları oyuna katılmaya teşvik edecek ve merkezi olmayan bir topluluk oluşacaktır.
Oyun Forever coin tarafından destekleniyor.Oyun forevercoinin popülerliğini ve kullanımını artırmak için tasarlanmıştır.Bu oyunda blokzincir teknolojisi kullanılarak oyuncuların statüleri,başarıları ve dijital ürünleri blokzincir üzerinde akıllı bir defterde kayıt oluyor gibi düşünebiliriz.Bu akıllı sözleşmeler oyuna katkıda bulunan oyunculara ödüller sağlıyor bu ödüllerde forevercoin olarak dağıtılıyor. Oyuncular aşamaları geçip ipuçlarını toplayabilecekleri gibi buldukları ipucu ve geçtikleri aşama karşılığında forever jeton kazanabileceklerdir.
Forever has fallen kime hitap ediyor derseniz; kriptopara,teknoloji,oyun ve gerilimi seven veya ilgi duyan kim varsa bu oyun tam da ona göre diyebilirim.

Forever has fallen oyununda birden fazla platform kullanılır.Bunlar web,e-posta,sms,sosyal medya olacaktır.
İnsanları oyuna sürüklemek için tabiki heyecanlı ve ilgi çekici bir hikaye olacaktır.
Bu oyunda hepimizin bildiği playstation gibi dev teknolojilere,program geliştiricilere ihtiyaç duyulmayacak oyun ve oyuncular hepbirlikte hem platformu güçlendirecek hemde karşılığında jeton kazanabileceklerdir.
Forever Has Fallen İçeriği:
Forever has falleni muhteşem bir gerilim filmi gibi düşünebilirsiniz.Tamamen sosyal medyadan beslenecek bir platform.Bu oyunda teknoloji dehası Karl-Axel Matiasson şirketin kaynak kodu ve forever engine platformu ile birlikte ortadan kaybolur.Zarar 782 milyon dolar.Şirketin hesapları ve sunucuları yok edilmiştir. En büyük şüpheli Karl-Axel ve uluslararası düzeyde aranıyor.Kedi-fare oyunu başlıyor.Gerçekten Karl suçlumu?Cinayet,sahtekarlık ve the forever social’ın çökertilmesi ile suçlanan Karl-Axel’e yardım etmek için platforma giriyorsunuz ama sizce Karl-Axel güvenilirmi?Gerçeği mi ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz gerçeğin izlerini örtmek için Karl-Axel’e yardımmı ediyorsunuz? Bunu çözecek olan sizsiniz.İçgüdülerinize ve bulduğunuz ipuçlarına göz atarak tahminlerde bulunarak,sosyal medyayı takip ederek olayı çözmeye çalışmak ve karşılığında jetonları kazanmak sizin elinizde.

Forever coin jetonu satın alarak kendinizi bu oyun içinde cinayet,büyük çaplı şirket dolandırıcılığı,milyar dolarlık bir şirketin imhası ve uluslararası bir insan avı gibi muhteşem bir hikaye ve heyecan içine atmış oluyorsunuz.Oyuncular gerçeği ortaya çıkarmak için yardımlarına ihtiyaç duyulan Karl Axel Mattiasson ile tanışırlar.Ama bu adam güvenilirmi buna siz karar vereceksiniz.Oyuncuların bulmacaları çözmesi,ipuçlarını bulması ve gizemleri çözmek için kendi araştırmalarını yapmaları gerekecek.Bu çalışmaları yaparken sosyal ve dijital medya,sms ve e-posta aracılığıyla diğer insanlarla tanışıp yardımlaşarak ipuçlarını bulmak için birbirinize yardım edebilirsiniz.

Oyunda kullanılan Transmedya araçları:
Bu interaktif transmedya oyununda oyuncular sosyal medya,sms,dijital platformları kullanarak hatta gerçek gündelik olaylarla etkileşim yoluyla karakterler ile inanılmaz bir deneyim yaşayacaklar.Oyuncular oyunda ilerledikçe,engelleri aşıp ipuçlarını çözdükçe Karl-Axel tarafından forever jeton ile ödüllendiriliyor.

Oyunda kullanılacak argumanlardan birtanesi Forever Social web sitesi olan foreversocial.com Bu oyuna özgü sitede birçok ipucu yakalayabileceğiniz kişiler ve meta lar mevcut.Ayrıca the forever social sitesinin facebook sayfasından kişilerle iletişime geçerek oyunda ilerlemek için ipucu toplayabilirsiniz.(www.facebook.com/TheForeverSocial)

Oyuncular oyunun aktif katılımlı savunucuları olacak forever coinin değerini artıracaklardır

Oyun içinde farklı ortamlarda doğrudan karakterlerle etkileşimde bulunabileceksiniz.Örneğin;
Facebook: Karakterlerle arkadaş olarak etkileşime girebilirsiniz
SMS: Metin mesajları gönderip alarak ipuçlarını çözebilirsiniz
LinkedIn: Profesyonellerle iletişime geçerek ipuçlarını çözmeye çalışabilirsiniz
E-posta: Bir sorunu çözmek için e-posta zincirinin parçası olabilirsiniz
Web sitesi: Web sitesinde iş başvurusunda bulunup ipucu ve gizli bağlantıları arayabilirsiniz
Gördüğünüz gibi oyun tek bir şeye bağımlı değil.Alıştığımız oyunlar gibi değil tamamen gerçek dünyayla etkileşime girerek oyunda ilerleyebiliyorsunuz ve buda oyunu hem heyecanlı hem de sürdürülebilir yapıyor.

Akıllı sözleşmeler transmedya hikaye anlatımıyla desteklenen yeni bir oyun deneyimi türü oluşturmak için araç ve çerçeve sağlamış oluyor.Akıllı sözleşmeler özel oyuncular için doğru ödül kazanma yeteneklerini kolaylaştırır.Blokzincir ve akıllı sözleşmelerin kullanılması hangi oyuncunun neyi başardığını gösteren bir doğrulama sağlamış oluyor.Oyun görevler için ödüller ve oyun platformunu büyültmek için katkıda bulunanlara ödüller dağıtmaya dayalı bir sistem oluşturmuştur.Hepimiz bulmaca çözmeyi severiz işte bu oyunda da bulmaca çözer gibi ipuçlarını buldukça ilerleyerek hedefe daha da yaklaşmış olacaksınız.
Oyuncular onları değerli ve kullanışlı bir jetonla ödüllendiren olağanüstü bir eğlence ve oyun deneyimi kazanır.
Forever ekibi iş ortaklıkları kurarak oyuncuların sahip oldukları jetonları ile oyun dışında hizmet satın alabilmelerine de olanak sağlıyacak.Bunlar bilgisayar donanımı,müzik veya araçlar olabilir.
Oyuncular oyunu sosyal medyada tanıtarak ve diğer oyunculara yardım ederek forever coin kazanabilecekler.

Forever coin kazanma yolları
-Nekadar çok oyun içinde kalırsanız okadar çok jeton kazanabilirsiniz
-Oyunu kendi sosyal medya hesaplarında tanıtarak jeton kazanabilirsiniz
-Bir arkadaşınız oyuna kaydolmak isterse sizin referans kodunuzu kullanarak jeton kazanabilirsiniz
-Oyundaki ürünler ve hizmetleri satın alabilmek için jetonlarınızı kullanabilirsiniz.
-Görevleri tamamlayarak,ipuçlarını çözerek jeton kazanabilirsiniz
Forever has fallen web sitesinde arayüzü çok basit olan bir cüzdan oluşturulacak ve oyuncular jetonlarını bu cüzdanda saklayabilecekler.

Forever has fallen ile ilgili tanıtım videosunu aşağıdaki linkten seyredebilirsiniz:

Forever Jetonu:
Adı: Forever coin
Simgesi: FC
Jeton satış başlangıcı: 8 Mayıs 2018 -19 Haziran 2018
Soft cap: 28 milyon jeton
Hard cap: 350 milyon jeton
ERC20 tabanlı olacak
1 ETH= 10.000 FC
Total üretilen jeton miktarı: 1.000.000.000 FC

Token Dağılımı:
%35 ICO satışı için
%17 Mihell ve Lycos takımı tarafından 2 yıl kilitli muhafaza edilecek
%45 Forever topluluğuna katılımı teşvik etmek ve bu topluluğun değerini artırmak için ayrıldı.
%0.8 Danışmanlara
%1.76 Reklam kampanyasına
%0.76 jeton dağıtım masrafı

İco puanları:

Yol Haritası:
2017 1.çeyrek: Forever has fallen konsepti oluşturuldu
2017 2.çeyrek: Test edildi
2017 3.çeyrek: Blokzincir ve oyun ekonomisi geliştirildi
2017 4.çeyrek: İş modeli ve strateji geliştirildi
2018 1.çeyrek: Tanıtım
2018 2.çeyrek: Token satışı ve hard-cap,Oyunun tamamlanması,pazarlanması.
2018 2.çeyrek: Sistem/platform/Oyun geliştirme
2018 3.çeyrek: Sistem/platform/Oyun kontrolü ve update leri
2018 3.çeyrek: Pilot oyun uygulaması
2018 4.çeyrek: Sistem/platform/Oyun denetimi
2019 2.çeyrek: Oyun/içerik tanıtımı

Danışmanlar:

Sosyal medyada Forever Has Fallen:

Website: https://foreverhasfallen.com/
Whitepaper: http://foreverhasfallen.com/assets/fhf_whitepaper.pdf
Telegram: https://t.me/foreverhasfallen
Twitter: https://t.me/foreverhasfallen
Facebook: https://www.facebook.com/foreverhasfallen

Bounty program ve referans linkleri:

https://bountyhive.io/join/Forever%20Has%20Fallen
https://bountyhive.io/r/medlucky
Bitcointalk: http://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1710051

Sort:  

Congratulations @medlucky! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

Click here to view your Board

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @medlucky! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.13
JST 0.030
BTC 64319.13
ETH 3411.87
USDT 1.00
SBD 2.51