Dünyamızdaki Finansal Uygulamalar için Yeni Bir Yaklaşım: Ferrum Network

in #ferrum3 years ago

Küreselleşen dünyamızda teknolojinin hızla gelişmesine paralel olarak, her alan ve her sektörde inanılmaz gelişmeler yaşanmaktadır. Bu gelişmeler ışığında devrimsel bir teknoloji hayatımıza girmiş ve bilgi ile bilime ulaşmak her zamankinden daha kolay ve hızlı olmaya başlamıştır. Özellikle finans, ticaret, is dünyasındaki gelişmeler birbirini izlemiş ve küresel bir koy haline gelen dünyamızda iletişim ve ulaşım imkânlarının artmasına paralel olarak ticari ilişkiler da inanılmaz boyutlara ulaşmıştır. Bu sırada ortaya çıkan ve bir başka devrimsel bir teknoloji olan blok zinciri sayesince kripto paralar hayatımıza girmeye başlamışlardır. Basta hızlı, güvenli, şeffaf ve ekonomik oluşu ile birlikte merkezsiz olması her alan ve sektörün blok zinciri konusuna daha da yoğunlaşmasına vesile olmuştur.

Burada yükselen bir değer olmasının ve çok karlı bir yatırım aracı olarak bilinmesinin yanında hala kripto paralar tam anlaşılabilmiş değildir. Kullanılan platformların çok karmaşık olması, yabancı terimler ve teknolojik bilgi içermesi insanların kripto paraya yatırımını engellemektedir. Bunun yani sıra insanlardaki bilgi eksikliği ve fiattan kripto paraya ya da kripto paralar arası geçisin tam olarak anlaşılamaması ve kripto paralar aleyhinde çıkan önyargılı haberler ve bilgilendirmeler de insanların çekingen davranmasına yol açmaktadır.

Bu süreçte kripto para birimlerinin temel olarak benimsenmesini engelleyen yukarı da bahsettiğim iki temel sorunu ele almak için kurulan Ferrum Network; yavaş işlem hızları ve ağlar arasında birlikte çalışabilirlik eksikliğini gidermek adına dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinde on yıldan fazla deneyime sahip dağıtılmış bir sistem uzmanı tarafından tasarlanmıştır. Ferrum Network; bağımsız bir ağ kurmak yerine, mevcut blokajların değerlerinden yararlanmakta ve bunları herhangi bir dijital varlığın eşler arası işlemlerini sağlayan yüksek hızlı bir işlem katmanına bağlamaktadır.

Bu süreçte her blok zinciri için Ferrum’un devrim niteliğindeki teknolojisi BTC, ETH, XRP, EOS, Zcash ve benzeri her bir dijital varlık için sürekli olarak yüksek hızlı, düşük maliyetli işlem deneyimi için ağları bir araya getirmekle beraber fiat para birimleri ile bile çalışmaktadır. Kullanıcı edinimi ve küresel benimseme konusunda lazer odaklı olan Ferrum Network, kullanıcıların karşı taraf riski olmadan herhangi bir dijital varlık satın alabilmelerine, değiş tokuş edebilmelerine, işlem yapmalarına ve saklamalarına izin veren bahse konu bu ağın üzerine dikey olarak entegre bir finansal uygulamalar hattı oluşturmaktadır. Örnek vermek gerekirse; BTC ile bir fincan kahve alsanız ve işlemin mili-saniye cinsinden gerçekleştiğini hayal etseniz; BTC’nin ETH için yüksek hızlı çapraz zincirli bir merkezi olmayan bir takas işlemi ile değişim sağladığını anlayabilirsiniz. Bu işlem de Ferrum Network ile mümkün olabilecek ve dünyanın dört bir yanındaki üçüncü taraf aracısı olmayan bir kullanıcıya gönderilebilecektir.

Kısaca bahsetmek gerekirse; Ferrum, herhangi bir blok zincirine bağlanan ve doğal olarak fiat para birimleri ile çalışan DAG tabanlı bir birlikte çalışabilirlik ağıdır. Ağda çalışan gelişmiş finansal ürünler, Batı Afrika fiat ağ geçidi olan Kudi Borsası ve gözetimsiz çapraz zincir OTC cüzdanı olan UniFyre Cüzdani gibi küresel capta milyonlarca kripto severi güçlendirmeyi hedeflemektedir. Ağ ve ürünler, her işlemde harcanan ve yakılan FRM tokeni tarafından desteklenmektedir.

Sonuc olarak Ferrum Network; gerçek dünyadaki finansal uygulamalar için yüksek hızlı bir birlikte çalışabilirlik ağıdır. Ferrum’un devrim yaratan teknolojisi, çoğu dijital varlık için yüksek hızlı ve düşük maliyetli işlem deneyimi için ağları bir araya getirmektedir.

Ferrum Network deki teknolojiye bakacak olursak; herhangi bir dijital varlığın hızlı eşler arası işlemleri için geliştirilmiş yenilikçi teknoloji ve ürünlerinin bel kemiği olduğu görülecektir. Ayrıca DAG defteri, blok zincirine benzeyen fakat hızlı işlemler, minimum ağ ücretleri ve madenciler için tasarlanan merkezi olmayan bir yapıdadır. Çapraz zincir çözümlerinde yenilik yapan Ferrumun birlikte çalışabilirlik ağı ise, herhangi bir blok zinciri veya ağla birlikte çalışabilmektedir. Dağıtılmış Proxy tokenlar ise merkezi garantili proxy token ve dijital fiat dahil olmak üzere herhangi bir dijital varlığın değişimini veya işlemini sağlamaktadır. Yüksek frekans ticareti kapsamında ise varlıkları zincir dışına taşımak ve nominal maliyetler için yüksek frekanslı işlem ve işlemleri gerçekleştirmek için yerel destek sağlayacaktır. Ayrıca Ferrum, fiat para birimleri dahil olmak üzere değerleri almak ya da vermek için tasar

ICO ve Token Bilgileri

Yol Haritası

Proje Ekibi

Faydalı Linkler

https://ferrum.network/

http://whitepaper.ferrum.network/

http://telegram.ferrum.network/

https://medium.com/ferrumnetwork

http://linkedin.ferrum.network

http://twitter.com/FerrumNetwork

goraset: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=158678

Sort:  

Congratulations @goraset! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.31
TRX 0.06
JST 0.042
BTC 37853.74
ETH 2538.30
USDT 1.00
SBD 4.07