Smartcontracts #2 - Jak stworzyć swoją kryptowalutę na Ethereum?

in #ethereum3 years ago

Hej SteemIt!

Wracam na SteemIt, ze swoim kontentem. Wrzucam swój ostatni film, który jest tutorialem jak wyemitować swój token na Ethereum.

Jestem ciekaw jak ta społeczność odbierze moje treści - dawno mnie tu nie było :)
Jakbyście mieli jakieś porady co do funkcjonowania na tej platformie, to będę wdzięczny :)

Sort:  

Dobra robota tak trzymać

Welcome back to the platform :) , @noisy let us know in Steemspeak discord that you've come back :)

no fajnie ze tu jestes na YT cie ogladam ale tutaj to rowniez moge zrobic Upvoting ;)

Cześć, ja Cię nie znam, ale chętnie poznam co masz do powiedzenie :) Up and follow :)

Na tym komputerze z którego pisze, mam tylko klucz prywatny do mojego drugiego konta, więc przywitam Cię najpierw z Tego :)

Bardzo się cieszę, że możemy Cię ponownie tutaj gościć. Jest tutaj wiele osób, które mają pierwszy raz do czynienia z blockchainem, Twoje materiały będą dla tych osób świetnym materiałem do czerpania wiedzy! :)

Czesc,
swietne porady szczegolnie dla nowych. Dobra robota!

witaj szczepan, fajnie się ciebie oglada ;)

Warto dodać że mimo tego całego hype'u wokół Ethereum to co pokazałeś to w zasadzie wszystko co da się zrobić na tej platformie - przynajmniej w tej chwili. Mamy więc emitowanie walut i mniej lub bardziej wyrafinowane rachunki multi-sig. Nic więcej.

Cokolwiek bardziej skomplikowane jest niewykonalne i takim pozostanie dopóki Ethereum nie rozwiąże trzech problemów:

  • skalowalność
  • opłaty transakcyjne (tj. ich obniżenie albo eliminacja)
  • obsługa bugów (tj. ratowanie kontraktów które zadziałały wbrew intencjom autora).

Rozwiązanie tych problemów to co najmniej dwa lata.

Uważasz ze Ethereum jest przewartościowane?

Na pewno jest zaburzenie równowagi między jakością technologii a wyceną. Ale nie wiem czy to ETH jest przewartościowane czy też może inne platformy mają zaniżoną wycenę.

Całkowicie się z Tobą zgadzam :) Ponad to uważam, że im więcej będzie tokenów tym większe ETH będzie miało problemów ze skalowaniem. Już teraz jest krucho.

I trochę samozaciskająca pętla się z tego robi. Żeby utrzymać cenę ETH potrzebne są nowe emisje tokenów a każdy kolejny token drenuje ograniczone zasoby Ethereum.

Ciekawe jak to się skończy. Nie wiem czy widziałeś ten wywiad z Vladem Zamfirem. To jedyna osoba w załodze Ethereum która potrafi unikać hype'u. On wyraźnie mówi że Ethereum ma poważne zadanie przed sobą w zakresie skalowalności i nie należy spodziewać się rozwiązania szybciej niż za 2 lata.

Cześć. Leci uP i follow. Pozdrawiam.

Witaj znów. Polaków i Polek przybywa z dnia na dzien:)

Dobrze Cie tu widziec ;-)

Super, że Cię tu znalazłem :-) wystukałem "szczepan" z nadzieją, że tu jesteś i nie pomyliłem się. Oglądam regularnie Twoje materiały, dlatego cieszę się, że dodatkowo będę mógł śledzić Twoje wpisy. Pozdrawiam serdecznie. Robisz dobrą robotę! 👍

Hej! Jako że raczkuje w temacie kryptowalut taki materiał jest świetną opcją dla mnie na sam początek. Follow, upvote i oczywiście czekam na więcej. Pozdrawiam!

This post has been ranked within the top 80 most undervalued posts in the first half of Jun 23. We estimate that this post is undervalued by $38.17 as compared to a scenario in which every voter had an equal say.

See the full rankings and details in The Daily Tribune: Jun 23 - Part I. You can also read about some of our methodology, data analysis and technical details in our initial post.

If you are the author and would prefer not to receive these comments, simply reply "Stop" to this comment.

Cześć,
na początku pragnę wszystkich powitać, ponieważ to moja pierwsza wypowiedź na tej platformie. ;)
Podczas emitowania nowego coina, musimy wrzucić fragment kodu. Kod ten zawiera metody definiujące sposoby transferu, zatwierdzania, itd. I tutaj rodzi się moje pytanie, na ile elastyczne jest definiowanie nowych tokenów w Ethereum? Hipotetycznie powinno dać się zaprogramować wszystko i to w przyjaznej obiektowej formie? Czy ktoś z was próbował wyemitować jakiś token i zaimplementować np. na własnym portalu, aplikacji, tworząc w oparciu o wygenerowany token własną strukturę mikroekonomiczną?
No i oczywiście czy w ogóle warto poświęcać czas na temat budowy własnego coina w oparciu o ciągle przeładowaną sieć ETH?

Witam po przerwie :D

Congratulations @szczepan! You have received a personal award!

Happy Birthday - 1 Year
Click on the badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.

For more information about this award, click here

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!

Wrócił po 9 miesiącach :O

Coin Marketplace

STEEM 0.16
TRX 0.02
JST 0.037
BTC 10480.46
ETH 341.83
USDT 1.00
SBD 0.97