Polskie ICO na które warto zwrócić uwagę w 2018 rokusteemCreated with Sketch.

in #ethereum2 years ago (edited)

2018-06-18_21h50_38.png
Initial Coin Offering w skrócie ICO jest to metoda crowdfundingowa wykorzystywana do finansowania startupów. Jest to szansa na zdobycie funduszy na finansowanie projektu, a dla inwestorów jest to pierwsza szansa na zakup danej kryptowaluty. Zazwyczaj jeżeli powstaje jakiś projekt, to w 99% przypadkach organizuje on swoje ICO, a tym samym jego kryptowaluty nie są jeszcze dostępne na giełdzie i nie można ich kupić w żadne inny sposób poza ICO. Większość ICO używa blockchain Ethereum przy tworzeniu swojego wyjątkowego tokenu kryptowalutowego i projektu. Co więcej, tokeny te działają dla inteligentnych kontraktów bazujących na Ethereum przy wykonywaniu różnych działań, takich jak dystrybucja tokenów. Wiele tokenów używa znacznej funkcjonalności Ethereum i dlatego znane są pod nazwą tokenów ERC20. Dlatego też wiele ICO można z łatwością nabyć poprzez własną monetę Ethereum - Ether.

Wielu ludzi błędnie uważa, że jedynym celem ICO jest tworzenie nowych kryptowalut, które mogą zyskać na wartości na rynku kryptografii, ale zapominają, że ICO mogą być także środkiem dla dużych projektów blockchain, aby zebrać pieniądze na rozwój i uruchomienie ich produktów, jak IPO (pierwsza oferta publiczna) lub platforma crowdfundingowa.

IPO różni się od ICO tym, że jest to przedsprzedaż akcji firmy wchodzącej na giełdę i żeby wziąć udział w tym przedsięwzięciu trzeba mieć spore zaplecze finansowe. Dodatkowo kupując tokeny poprzez ICO nie kupujemy części firmy a jedynie walutę używaną w obrębie danego projektu z myślą o wzroście wartości tokenów. Inwestowanie w IPO jest w dodatku bardzo skomplikowane i ciągnie ze sobą wiele formalności.

Zaletą inwestowania w ICO jest to, że jest to etap kiedy tokeny można nabyć w niższej cenie. Ich wartość rośnie kiedy trafiają na giełdę. Można to robić z każdego miejsca na ziemi. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, inwestowanie nie wymaga zbędnych formalności.

ICO w 2018

Godnym uwagi ICO w 2018 roku który chcielibyśmy polecić jest projekt Yellow Better. Będzie to portal o charakterze społecznościowym dającym możliwość maksymalnego zbliżenia się do żywej kultury i języka kraju, który interesuje użytkowników, poprzez kontakt z jego realnym reprezentantem. Pomysł na portal do nauki języków obcych powstał w wyniku wieloletnich obserwacji rynku usług szkoleniowych i edukacyjnych.

Tokeny YBT będą wyłącznym środkiem płatniczym za świadczone usługi a wszystkie transakcje między użytkownikami będą odbywać się na zasadzie peer to peer. Pozyskanie tokenów będzie możliwe dzięki zaimplementowanemu kantorowi gdzie będzie można wymienić waluty fiat na YTB i odwrotnie, a także będzie można wymienić czołowe kryptowaluty na YTB. W pierwszym dniu sprzedaży, zarejestrowani użytkownicy otrzymają e-mail z informacją o rozpoczęciu sesji sprzedażowej, która odbędzie się na stronie www.yellowbetter.com.

Roadmap

Poniżej przedstawiamy roadmap. Podczas PRE ICO cena nabycia YTB wynosić będzie 0,01 Euro. Lista akceptowalnych kryptowalut podczas fazy ICO: BTC, LTC, ETH, Dash, ETC, ZEC, XRP.

roadmap.png

Szczegóły procesu zakupu tokenów YTB
-rejestracja na stronie www
-akceptacja regulaminów
-rejestracja danych osobowych
-wybór kryptowaluty za którą chce się nabyć YTB i potwierdzenie płatności
-użytkownik otrzymuje nr trackingowy i wypełnia właściwy adres ERC20, na który chce otrzymać YTB.

Przed zakupem tokenów wymagane jest dostarczenie informacji takich jak:
-imię i nazwisko
-adres i kraj zamieszkania
-nr telefonu
-adres mailowy.

Minimalna inwestycja podczas ICO wynosi 50 euro, a wszystkie YTB zostaną wysłane od razu do inwestorów na wskazany adres.

Strona: https://yellowbetter.com/
Facebook: https://www.facebook.com/YellowBetter
Twitter: https://twitter.com/yellow_better
Youtube: https://www.youtube.com/yellowbetter
Telegram: https://t.me/yellow_better
Whitepaper PL: https://yellowbetter.com/Whitepaper_PL.pdf
Whitepaper EN: https://yellowbetter.com/Whitepaper_EN.pdf

Powyższy artykuł jest częścią serii o ICO. Zawarta treść w artykule nie jest sponsorowana. Nasz zespół ekspertów ds. kryptowalut dokłada wszelkich starań, aby wydawać rozsądne rekomendacje dotyczące najlepszych i najbezpieczniejszych projektów do inwestowania.