Utrum - Kripto Para Yatırımcıları için Güvenilir Oyun Kitabı

in #ethereum3 years ago (edited)

Utrum - Kripto Para Yatırımcıları için Güvenilir Oyun Kitabı

222.png

Günümüzde tüm dünyada kripto para endüstrisi en hızla büyüyen sektörlerin başında gelmektedir. Piyasada kullanımda olan canlı şekilde 1500'ün üzerinde kripto para borsalarda işlem görürken 400 milyar doların üstünde bir toplam pazar hacmine sahibiz. 2020 yılına kadar bu miktarın 2 trilyon doları bulması analizlerce bekleniyor.

Kripto para teknolojisinin bu ani yükselişi ve herkesin gözünün bu sektörde olması sayesinde karşımıza bu sektöre özel çözümler üreten yeni projeler çıkmaya başladı. Utrum da bunlardan bir tanesi olarak karşımızda. Utrum merkezsiz bir ödül platformu sunuyor bize. Kripto paralarla alakalı en doğru, en güncel bilgileri bu platformdan alabileceğiz. Tecrübeli analistler ve geliştiriciler bu sayede yatırımcılar ve yeni gelenlerle bu platform içerisinde buluşacak. Utrum içerik üreterek ödül sistemine sahip olacak yalnız bunu Steem gibi düşünmeyin çünkü içerisinde çok farklı özellikler de barındırıyor. En önemli özelliklerinden bir tanesi atomic swap'ların olması.

Peki atomic swap nedir? Atomic swap iki farklı coin veya tokenin birbirine borsadan dönüştürmeden direk cüzdan içerisinde dönüştürülmesidir. Mesela Bitcoin ile Litecoin'i takas etmek istiyorsunuz ama bunu borsa kullanmadan yapmak istiyorsunuz. Bunu Komodo platformu size sunuyor. Utrum da Komodo üzerinde çalışan bir asset olduğu için bunu çok rahatlıkla kullanabiliyor. Bir Komodo yatırımcısı olarak bu projenin hayata geçmesinden oldukça memnunum.

Utrum ne anlama geliyor derseniz şöyle açıklamışlar. Latince'de "veya" anlamına gelen Utrum platform olarak kullanıcıların iki zıt görüşten birisini seçmesini vurguluyor. O ya da bu diyor yani.

Utrum platformunda içerik üretilerek yeni coinler de üretilmiş olacak. Böylece düzenli bir kaynak yaratılıyor. Madencilik vb. şeyler olmadan üretilen içeriğe bağlı olarak yeni coinler çıkmış oluyor. Ayrıca Utrum düzenli olarak coin yakarak aşırı arzı engellemiş olacak.

2018'in son çeyreğinde alpha sürümü yayına girecek. 2019'un ilk çeyreğinde ise beta sürümünü yayına almayı planlıyorlar. Alpha sürümde kripto veritabanı, ağ modülü ve haber akışı entegre edilecek. Beta sürümde ise inceleme modülü, portföy yönetimi, pazar tahmin modülü yapılacak.

Detaylı bilgi edinmek için websitesini buradan ziyaret edebilirsiniz: https://utrum.io
Token satışına gitmek için buraya tıklayın: https://utrum.io/tokensale
Teknik bilgi almak için whitepaper'ı buradan okuyabilirsiniz: https://utrum.io/docs/utrum_white_paper.pdf

Token Satışı Hakkında

Token satışı 10 Mayıs 2018'de başlayacaktır.
Satışa katılımda kullanılacak coinler ise şunlardır: Bitcoin, Komodo, Bitcoin Cash, Litecoin, Zcash, Dash.
Soft cap 1 milyon dolar, hardcap ise yalnızca 5 milyon dolar olarak belirlenmiş. Bu demek oluyor ki coin borsaya girdikten sonra çok hızlı şekilde büyüme potansiyeline sahip olacak.
Dolaşımda 54 milyon coin olacak, toplamda ise 216 milyon coin olması planlanıyor.
ICO fiyatı 1 OOT = $ 0.12 USD olarak belirlenmiş.
OOT Utrum'ın kısaltması olarak kullanılıyor. Dikkat: Bu bir Ethereum tokeni değildir, Komodo platformunda olacak bir assettir.

Ön satış 10 Mayıs ile 20 Mayıs arasında olurken ana satış ise 21 Mayıs ile 20 Haziran arasında gerçekleşecektir. Minimum 60, maksimum 60000 dolar alım limiti bulunmaktadır. Ödeme yöntemi olarak ETH kabul edilmiyor çünkü henüz Komodo platformuna entegre edilmedi.
Ayrıca ref programı da var. Yatırımcı olarak ref getirirseniz %5 kazanıyorsunuz.

Youtube tanıtım vidyosunu buradan izleyebilirsiniz:

Komodo platformuna zamanında yatırım yaparak güzel paralar kazandım. Şimdi platform içinde yeni projeler çıkıyor ve bunları yakından takip ediyorum. Utrum Komodo'ya öncülük edecek güzel bir proje. İyice araştırıp yatırım kararı vermek için yaklaşık iki ayınız var. Her zaman olduğu gibi kaybedince üzülmeyeceğiniz miktarlarla yatırım yapın. Bol kazançlar dilerim.
Yazımın her hakkı saklıdır. Kopyalamaya çalışanlar hakkında her türlü yaptırım uygulanacaktır.

ingiltere
https://bountyhive.io/r/ingiltere

Sort:  

komodo sonunda ise yarar projeler ortaya cikarmaya basladi demek

Komodo son zamanlarda çok geride kalmıştı. Bu tarz projeler artarsa coin canlanır.

güzel olabilir begendim

Beğendiyseniz yatırım yapabilirsiniz.