Mossland - Yeni Bir Oyun Deneyimi

in #ethereum4 years ago

Mossland - Yeni Bir Oyun Deneyimi

m1.png

Mossland projesi lokasyon tabanlı artırılmış gerçeklik oyunudur. Oyun mobil platformlarda oynanabilecek. AR teknolojisi yeni yeni gelişiyor ama bu sektör çok hızlı ilerliyor. Kripto para sektöründe de bu tarz ICO'lar çıkması beklenen bir hareketti. Mossland aslında bir oyundan daha fazlası. Bu oyunda gerçek bir finansal hanedanlık kurabileceksiniz. Peki bu nasıl olacak dediğinizi duyar gibiyim. Oyun içi ekipmanlar, gayrimenkuller alınıp satılabilir olacak. Bunlar sahip olmanız durumunda seviyeniz değişecek ve popülerliğinize göre geliriniz artacak.
Mossland projesi Ethereum altyapısını kullanarak kendi ERC-20 standardındaki tokenini çıkarıyor. Bu sayede blokzincirin sunduğu güvenlikten yararlanırken oyun içi para olarak kullanım çok rahat şekilde sağlanacak. Oyundaki bütün varlıklar gerçek itemlere bağlı olacak ve değerleri yapılan check-inlere göre belirlenecek.

Proje ekibindekiler daha önce Google ve Samsung'da çalışmış çok tecrübeli isimler ve bu Kore'nin en büyük projelerinden birisi. Artırılmış gerçeklik oyunlarının Kore'den çıkması bizim için hiç sürpriz olmadı. Sektörün lokomotifi konumundalar. Oyun bazı çevrelerce Pokemon Go ile karşılaştırıldı ancak çok daha kapsamlı ve farklı bir oyun olduğunu söylememiz gerekiyor. Whitepaper'da anlatıldığı gibi kendi içinde mülk sahipliği ve açık artırma yeri olan, check-in yapmanızı sağlayan, oyun içinden kendi mülkleriniz üzerinde reklam almanıza olanak sunan, mülklerin takasına imkan veren çok geniş kapsamlı bir oyun olacak.

Oyunda kendi mülklerinize reklam alabilme olayı gerçekten ilginç bir düşünce. Örneğin Saat Kulesi'ne sahipsiniz, isterseniz üstünde billboard gibi reklam olacak ve bu sayede para kazanacaksınız. Bunun gelir modellemesi de yapılmış durumda. Örneğin reklamcı 100 MOSS ödeyerek reklam verdi, bunun 10 MOSS kadarı mülk sahibine gidiyor, 10 MOSS kadarı oyun şirketine kalıyor ve 80 MOSS da müşterinin oluyor. Bu durumda mülk sahibinin reklamlara izin vermesi gerekiyor tabi. Ayrıca tüm reklamlar moderatörlerce denetleniyor ve uygunsuz olanlar yayından kaldırılabiliyor. MOSS coinin fiyatının kulaktan kulağa yayılarak oyuncu sayısı arttıkça buna paralel olarak artacağını tahmin etmek yanlış olmaz. Mülk sahibi olarak veya diğer yerleri tıpkı Pokemon GO'daki Pokestopları gezmek gibi gezerek çeşitli aksesuarları toplayarak bunları pazarda trade etmek veya oyun parası karşılığı satmak gibi para kazanma yöntemleriyle çok hızlı şekilde oyuncu kitlesi büyüyecektir. Sonuçta insanlar oyun oynarken para kazanmaya bayılırlar.

Detaylı bilgi edinmek için websitesini buradan ziyaret edebilirsiniz: https://moss.land
Teknik bilgi almak için whitepaper'ı buradan okuyabilirsiniz: https://moss.land/#whitepaper

Token Satışı Hakkında

Token ismi Moss Coin, kısaltması MOC. Ethereum tabanlı bir token, toplam 500,000,000 MOC olacak.
1 MOC = 0.12 USD fiyattan satılacak. Önceden alım yapanlar yüzde on beşe varan indirimden yararlanacak.
Ana satış 21 Mart'ta başlayacak yani daha 10 gün var.
Kore'den çıkan bu projenin gizli yatırımcıları olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Para toplamada sıkıntı yaşamayacaklardır. Siz de yatırım yapmak istiyorsanız öncelikle whitelist yapıp sıraya girmelisiniz. Her yasal para toplama projesinde olduğu gibi bunda da KYC prosedürleri işliyor. Her zaman olduğu gibi kaybedince üzülmeyeceğiniz miktarlarla yatırım yapın. Bol kazançlar dilerim.

Yol Haritası

mosroad.png

Ekip Üyeleri

Wooram Son - CEO, Co-Founder
Chester Roh - CSO, Co-Founder
Minuk Kim - CTO, Co-Founder
Yongjun Hong - CFO, Co-Founder
Sean Oh - COO, Co-Founder
Don Lim - VP of Business Development

Danışmanlar

Louis Jinhwa Kim - Blockchain Advisor
Vitaly Tkach - Creative Advisor
Jason Han - Blockchain Advisor
Ivan Danishevsky - E-Sports and Gaming Blockchain Advisor
Yaroslav Kologryvov - Eastern Europe/CIS Market Advisor
Jeffrey Lim - Startup Advisor
Duhee Lee - Startup Advisor
Ilya Mikov - Cryptocurrency Gaming Advisor

Sosyal Medyada Takip Edin

Facebook: https://www.facebook.com/TheMossland/
Twitter: https://twitter.com/TheMossland
Telegram: https://t.me/mossland_eng

bountyhive.io/join/Mossland

ingiltere

Yazımın her hakkı saklıdır. Kopyalamaya çalışanlar hakkında her türlü yaptırım uygulanacaktır.

Sort:  

1 ayda çok şey değişmiş. Bakalım istediğimiz gibi gidecek mi her şey.

Bu proje SCAM'dir. Kullanıcıların tokenlerini çaldılar ve herkesi Telegram'dan engellediler.

For future viewers: price of bitcoin at the moment of posting is 8682.30USD