European Crypto Bank - Yeni Nesil Kripto Bankacılık

in #ethereum4 years ago

European Crypto Bank - Yeni Nesil Kripto Bankacılık

ECB-Last.png

Kripto para ekonomisi büyümeye devam ederken geleneksel bankacılık sistemi olanları şaşkınlıkla izliyor. Önce kabullenemediler bu durumu, ardından nasıl engelleriz diye devletlere baskı kurmaya çalıştılar. Tabi bunları başaramayınca mecburen durumu kabullendiler ve bundan nasıl fayda sağlayabileceklerini düşündüler. Geleneksel bankacılık sektöründen birçok ilerici, yeniliğe açık, zeki insan kripto para sektörünü araştırmaya ve bunun üzerinde çalışmalar yapmaya başladı. Kripto para sektörü milyar dolarlık hacimlere ulaştığında kripto bankacılığın artık bir zorunluluk olduğu anlaşılmıştı.

Kripto paralar bir kısım tarafından anonim kalarak para gönderme yöntemi olarak görüldü. Ancak kripto paraların çok farklı kullanım alanları ve farklı amaçları var. Nasıl kullanmak isterseniz ona doğru evrilebiliyor. Kripto paraların genelinde blokzincir defteri açık olmasına rağmen net şekilde isim yazmaz, pseudo olarak çeşitli karakterlerle adresler yazar. Bu karışık adresler aslında takip edilebilir, bunların izini sürerek yapılan dolandırıcılıklar, sahtekarlıklar, hırsızlıklar vs. ortaya çıkarılabilir. Yani sanılanın aksine tamamen anonim bir ortam değil aslında kripto para dünyası. Kimliğini saklamayı sadece özel hayatın gizliliği ilkesi gereğince uygulayan ama yanlış, kötü bir şey yapmayan birçok insan bu dünyanın içinde bulunuyor. Yanlış bir şey yapmadığınız sürece sorun yok.

Şimdi bu anlattıklarımı biraz birleştirmeye başlayalım. Kripto paraları kullanan ve hukuksuz bir iş yapmayan normal kullanıcı kitlesi henüz oldukça küçük. Evet kripto para sektörü çok büyük bir pasta ve daha çok kullanıcı olması gerekiyor ancak herkes bu teknolojiyi bir anda özümseyemiyor. İşte bu noktada çeşitli üçüncü parti yazılımlar, şirketler, yol gösteren insanların olması çok önemli bir hal alıyor. European Crypto Bank projesi sayesinde kripto para sektöründe tecrübesi olsun ya da olmasın herkes kendine kripto para portföyü oluşturabilecek ve nakit paraya geçişlerde zorlanmadan işlemlerini yapabilecek. European Crypto Bank kullanıcılarına güvenli bir şekilde al sat yapabilecekleri bir trading platformu sunuyor. Tabi European Crypto Bank'ın müşterini tanı politikası gereği tüm kullanıcılarının kimlik bilgilerine sahip olması gerekiyor. Bu sayede hem devletler bu işlemleri takip ederek şüpheli hareketleri izleyebilecek, hem de kullanıcılar belli bir sigorta kapsamına girmiş olacak. Eskiden olduğu gibi borsalar hacklendi, paralar gitti durumu umarız ortadan kalkacak. Devletlerin vergi yasalarını yeniden gözden geçirmeleri gerekiyor tabi, ama sonuç olarak yeni bir dünyanın içine girdiğimiz için herkes buna zamanla uyum sağlayacaktır.

European Crypto Bank 9 yıldır finans sektörünün içinde olan bir firmanın kripto para ayağı olarak faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Paris, Milano ve Londra'daki üç şirketin birleşmesinden ortaya çıkan bu yeni oluşum Avrupa Birliği vatandaşlarına güvenli bir finans ortamı sunuyor.

Peki European Crypto Bank hangi hizmetleri sunacak? Öncelikle bir borsa platformu olacak ve burada hem kripto para hem nakit parayla yapılabilen işlemler olacak. Kullanıcılara detaylı finansal analizler sunulacak. AB yasalarına göre vergi düzenlemeleri yapılacak. Son kullanıcı vergisini hesap etmekle uğraşmayacak. Eğer bir gelir oluşmuşsa sistem bunu kendi hesaplayıp kullanıcıya bildirecek. Robot danışmanlar olacak ve bunlar insanları anlayabilecek. European Crypto Bank'in asıl hedefi tamamen regüle edilen bir kripto banka olmak.

Bu sektörün artık bitirilemez, yok edilemez bir hal aldığını herkes fark etti. Önce anlamadılar, yasaklamaya çalıştılar, başaramayınca mecburen katıldılar. Yeni çağın asıl unsuru teknoloji olduğuna göre ekonominin teknolojisi de kripto paralardır. Bunu sokaktaki insanından devletine herkes kabul ettiğine artık bu yönde nasıl olumlu çalışmalar yapılabilir diye bakmak lazım. Bankacılık sisteminin kripto paraya entegre olması biraz zaman alacak ancak bu tanıttığım proje gibi sektöre öncülük edecek kripto bankalar sayesinde yeni bir devre geçmiş olacağız.

Detaylı bilgi edinmek için websitesini buradan ziyaret edebilirsiniz: https://www.europeancryptobank.io

Teknik bilgi almak için whitepaper'ı buradan okuyabilirsiniz: https://europeancryptobank.io/wp-content/uploads/2018/01/White-Paper-ECB.pdf

ICO araştırma ve puanlama platformu Foundico European Crypto Bank projesine 10 üzerinden 9.2 puan vermiştir.

Token Satışı Hakkında

Softcap: 6 milyon dolar
Hardcap: 240 milyon dolar
Satılacak token miktarı: 345.414.463 ECB
Token fiyatı: 1 ECB = 0.63 EUR
En az yatırım yapma miktarı 20 ECB
Yatırım yaparken kabul edilen para birimleri: BTC, ETH, ETC, DSH, LTC, XRP, BCH, EURO, GBP, USD, YEN

Youtube tanıtım vidyosunu buradan izleyebilirsiniz:

Ekip Üyeleri

Olivier FORGUES (CEO)
Mikael MISARD
Cyprian KOWALCZYK
Sandrine FAVRE
Matthew CLARK

Sosyal Medyada Takip Edin

Facebook: https://www.facebook.com/EuropeanCryptoBank
Twitter: https://twitter.com/EuropeanCryptoB

https://bountyhive.io/join/European%20Crypto%20Bank

Her zaman olduğu gibi kaybedince üzülmeyeceğiniz miktarlarla yatırım yapın. Bol kazançlar dilerim.

ingiltere

Yazımın her hakkı saklıdır. Kopyalamaya çalışanlar hakkında her türlü yaptırım uygulanacaktır.

Sort:  

bu da iptal olan projelerden biri sanırım.