Cool Cousin - Yeni Nesil Seyahat!

in #ethereum3 years ago (edited)

Cool Cousin - Yeni Nesil Seyahat!

cc1.png

Cool Cousin girişimcilerin fonladığı (VC-backed), 2016'da kurulmuş bir seyahat şirketiyken şimdi yeni bir kripto fonlamayla pazar payını büyütmeye çalışıyor. Halihazırda 500 binden fazla kullanıcısı olan platform Ethereum akıllı kontratını kullanarak kendi tokenini çıkarıyor ve herkesin rahatça yatırımcı olmasını sağlıyor. 2.3 trilyon dolarlık seyahat endüstrisinde daha büyük oynamak için şimdi günümüzün gözdesi olan kripto fonlamayı sizlere sunuyor.

Peki temel olarak neye çözüm sunuyor bu proje? Seyahat yapmaya düşkün biriyseniz ve bilmediğiniz yerlere gitmeyi seviyorsanız mutlaka önden bir araştırma yaparak nerede ne yapılır öğrenmeye çalışırsınız. Mümkünse yerel insanlarla önceden iletişime geçer, ön hazırlık yaparsınız. Kaliteli ve gerçek bilgiyi bulmak günümüz internetinde çok kolay değil. Google'da bir şehir ismi aratıyorsunuz, sürekli sponsorlu gönderiler veya kopyala yapıştır içerikler, listeler karşınıza çıkıyor. Saklı cevherleri bulamıyorsunuz. Herkesin gördüğü yerleri görüp herkesin yediği yemekleri tadıyorsunuz. Peki gittiğiniz şehirde sadece yöre halkının bildiği güzellikler varsa bunu basit bir aramayla nasıl bulacaksınız?

Cool Cousin işte bu durumu değiştirmek için kurulmuş bir platform. Cool Cousin uygulamasını kullanarak gerçek yerel kullanıcı görüşlerini deneyimleyebilir, güzel bir hazırlık yaparak seyahatinizi daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Benzer zevkleriniz, tarzlarınız olan insanların görüşleri sizin için daha değerli olacaktır. 20 yaşında birinin seyahatten beklentisiyle 60 yaşındaki birinin doğal olarak farklıdır. O yüzden bu bahsettiğim benzerliğe göre yorum alma kısmı çok keyifli. Aile seyahati ayrı, arkadaşlarla tatil planlamak ayrı, tek başına çıkıp gitmek ayrı bir deneyim ve farklı ihtiyaçlar doğuruyor. Nerede kalınır, nerede ne yenir, özel bir etkinlik var mı, nereden alışveriş yapılır gibi çok detaylı bilgilere bu uygulama sayesinde diğer kullanıcılarla etkileşime girerek sahip olabileceksiniz.

Projenin ismi de buradan geliyor, Almanya'daki kuzeniniz sizi bu saydıklarım konusunda bilgilendirebilir. Artık Almanya'da kuzeniniz olmasına ihtiyacınız yok, bu uygulamayla her yerde bir sürü kuzeniniz olacak! Bu uygulamayı daha çok Z jenerasyonu denen millenyaller kullanacak gibi görünüyor ancak 30 yaşında bir seyahat düşkünü olarak söyleyebilirim ki uygulama hepimizin işine yarayacaktır.

Detaylı bilgi edinmek için websitesini buradan ziyaret edebilirsiniz: https://www.coolcousin.com/ico/
Teknik bilgi almak için whitepaper'ı buradan okuyabilirsiniz: https://www.coolcousin.com/ico/coolcousin-whitepaper.pdf

cousin.62689d4.png

Token Satışı Hakkında

Cool Cousin token sembolü CUZ olacaktır. ÖN satış başladı ve devam ediyor. 10 Nisan'a kadar sürecek. Ön satıştan avantajlı şekilde yatırım yapmak için 5 gününüz daha var. %50'ye varan bonuslardan yararlanabilirsiniz. Bunun için öncelikle whitelist olmanız gerekiyor çünkü projeye yatırım yapan insanların bilinmesi lazım. Bu AML/KYC denen kara para aklamaya karşı alınmış bir önlem. Para toplayan şirketlerin müşterilerini tanımaları lazım.
CUZ, ERC-20 standartlarında bir Ethereum tokenidir. Toplam 300 milyon CUZ tokeni olacak.
Satış için 17500 ETH hardcap konmuş. 1 ETH = 3,770 CUZ ediyor ancak bonuslarla daha fazla miktara sahip olabilirsiniz. En az 0.1 ETH'lik token satın alabiliyorsunuz. ETH dışında bir ödeme yöntemi bulunmuyor.

Yol haritasına göre 2018'in ikinci yarısında cüzdanın basit versiyonu çıkacak ve tokenler gönderilebilir hale gelecek. 2020 yılına kadar tüm dünyaca kullanılan bir platform olması hedefleniyor. 2 yıl içinde zirveye oynayacaklar yani. Ekip üyelerini daha önce duymamıştım ancak oldukça geniş bir ekipleri var. 5 kişilik kurucu kadro ve toplam 17 kişilik bir ekibe danışman olarak 15 kişi daha eşlik ediyor. Elevator, Market Across, Hosho, Amazix, Digital Asset Partners ve Solidus Labs ile işbirliği yapmışlar. Birçok medya kuruluşunda da haberleri çıktı. Mobil uygulamayı şimdilik ios için Apple marketten indirip deneyebilirsiniz.

Benim için ilginç bir proje. Başarılı olma ihtimalleri var diye düşünüyorum. Her zaman olduğu gibi kaybedince üzülmeyeceğiniz miktarlarla yatırım yapın. Bol kazançlar dilerim.
Yazımın her hakkı saklıdır. Kopyalamaya çalışanlar hakkında her türlü yaptırım uygulanacaktır.

ingiltere

Sort:  

uygulamayı indirmedim ama icoda para toplayacak mı merak ediyorum.

gel bizde kal kuzen :))))