Airpod - Uyku Kozaları

in #ethereum3 years ago (edited)

Airpod - Uyku Kozaları

airpod1.png

Bugün sizlere son zamanlarda gördüğüm en ilginç projenin halka satışından bahsetmek istiyorum. Airpod projesi daha önce duymadığım bir şey üzerine yoğunlaşmış. Halka açık alanlarda, örneğin otobüs durağı, otogar, havaalanı vs., kendinize ait bir alan oluşturarak gizlilik içerisinde dinlenmenize olanak sağlayan uyku kozası olarak çevirebileceğimiz bir ürün üzerinde çalışıyorlar. Kısa bir kestirme için tasarlanmış ufak bir alan ancak uyumak dışında başka etkinlikler de yapabilirsiniz. Orası tamamen size kalmış.

Projenin ismi Airport yani havaalanından geliyor. Havaalanları böyle bir alan için en uygun yerler olarak düşünülmüş. Örneğin uçağınız rötar yaptı ya da havaalanına erkenden gittiniz, uçuşunuza daha birkaç saat var. Airpod'un içine girerek kimse sizi rahatsız etmeden dinlenebilirsiniz. Charlie Shrem bu proje için çok fazla potansiyeli olduğundan, bir milyar dolarlık bir sektöre dönüşeceğini düşündüğünden bahsetmiş. Bize çok yeni ve değişik bir fikir olarak geliyor. Mass adoption yani tüm dünyada kabul edilir bir teknoloji haline gelirse gerçekten bu potansiyel değere ulaşmaması için önünde hiçbir neden yok.

Airpod'un içerisinde dokunmatik ekran, tam çeken wi-fi internet sistemi, klima, ses yalıtımı, mooda göre aydınlatma ve çok çeşitli özellikler olacak. Dışarıdan içerisi görünmeyen özel bir kaplaması olacak. Airpod birçok alanda kullanılabilir ancak öncelikli olarak havaalanlarına konması planlanıyor.

Projenin kurucuları Grega Mrgole ve Mihael Meolic 2 sene önce seyahat ederken böyle bir şeyi düşünmüşler ve hayata geçirmeye karar vermişler. Böyle gerçekten iş yapacak bir projeye finansman sağlarken ICO yapmaları büyük bir artı. Kripto para yatırımcısı bu şirkete yatırım yaparak hisse gibi projenin tokenine sahip olarak pasif gelir elde etmenin keyfini çıkarabilir. Tüm dünyada airpodlar yaygınlaştıkça şirket kâr edecek ve siz de tokenlerinizin değerlenmesini izleyeceksiniz. ICO bench bu projeye 5 üzerinden 4.7 puan vermiş.

Detaylı bilgi edinmek için websitesini buradan ziyaret edebilirsiniz: https://air-pod.io/
Teknik bilgi almak için whitepaper'ı buradan okuyabilirsiniz: https://air-pod.io/wp-content/uploads/2018/02/AirPod_Whitepaper_A4.pdf

Token Satışı Hakkında

Token satışın katılmak için KYC prosedürlerinden geçmek gerekiyor. KYC, yani know your customer, müşterini tanı programları yatırımcıların gerçek insanlar olduğu ve yatırdıkları paranın temiz olduğunu anlamanın şu an için tek yolu olduğundan ICO'lar bunu yapmak zorundalar. Gizlilikle ilgili problemleriniz varsa yatırım yapmak için tokenin borsaya girmesini beklemelisiniz.
KYC whitelist kayıt formu burada: https://air-pod.io/kyc-form
Bu formu doldurduktan sonra %30 bonuslu satıştan yararlanabilirsiniz.

Airpod tokenin adı APOD olacak ve Ethereum akıllı kontratında yazılmış ERC-20 standartlarında olacak.
ICO softcap değeri 2.7 milyon dolar, hardcap ise 20 milyon dolar. Hardcapin düşük tutulması önemli çünkü proje başarılı olursa ve milyar dolarlık bir sektör haline gelirse rakibi olmadığı için tokenin spekülasyonsuz 50 katına çıkması beklenebilir.
Toplam 250 milyon adet APOD tokeni olacak. ICO satışında tokenlerin %80'i yani 200 milyon APOD satılacak.
Token fiyatı ise 10 cent olacak.
Ön satışta soft cap miktarı toplanıncaya kadar %30 bonus var. ABD, Çin, Singapur ve Güney Kore vatandaşları ICO'ya katılamıyor maalesef. Ön satıştaki bonustan yararlanmak ve projeye yatırım yapmak için hemen kaydınızı yaptırın. Bu benzersiz projeye katılımlar şu anda açık. Yukarıda verdiğim linki takip edip dikkatlice formu doldurun.

Youtube tanıtım vidyolarını buradan izleyebilirsiniz:


Airpod projesine benzer bir proje ICO'ya çıkmadığı için alanlarında rekabet etmeden tüm pastayı alabilirler. Ciddi şekilde projeyi hayata geçirirlerse ve tüm dünyada havaalanlarından başlayarak bu alanları görürsek başarılı olmamaları için bir neden yok. Proje aklınıza yattıysa bir miktar yatırım yapabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi kaybedince üzülmeyeceğiniz miktarlarla yatırım yapın. Bol kazançlar dilerim.
Yazımın her hakkı saklıdır. Kopyalamaya çalışanlar hakkında her türlü yaptırım uygulanacaktır.

ingiltere
https://bountyhive.io/r/ingiltere

Sort:  

havaalanlarina konmasina izin verilecek mi? hiç sanmiyorum böyle bir sey yapacaklarini.

Türkiye'de görür müyüz böyle bir şeyi? Mesela Atatürk Havaalanı'nda veya Sabiha Gökçen'de görsek çok ilginç olurdu.