Kripto dünyasının en etkili isimleri: Vitalik Buterin

in #ethereum2 years ago (edited)

Merhaba!

Gobaba komünitesine iyi haftalar dileriz!

Bu hafta yeni bir yazı dizisi ile karşınızdayız: “Kripto dünyasındaki en etkili isimler”. Bu yazıda Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in hayatındaki önemli olaylara göz atacağız.

İşte Vitalik hakkında bilmeniz gereken 5 ilginç bilgi:

Vitalik Buterin 2013 yılında Ethereum’u tanıtan dokümanı kaleme aldığında sadece 19 yaşındaydı! O günden bugüne Ethereum kripto endüstrisinin bir numaralı protokolü oldu.

Bu olaydan iki yıl önce Vitalik 17 yaşındayken babası sayesinde blok zincir ve Bitcoin ile tanışmıştı.Vitalik, yalznıca kripto paralara adanmış ilk yayın olan “Bitcoin Magazine” (bitcoinmagazine.com) adlı internet sitesinin de iki kurucusundan biri. Bitcoin Magazine 2015 yılında BTC Media adlı şirket tarafından satın alındı.

Vitalik 6 yaşındayken ailesi Kanada’ya taşındı. Matematikteki doğal yeteneği sebebiyle, üçüncü sınıfa geçtiğinde, okul yönetimi onu “özel yetenekli” çocuklar sınıfına almayı uygun gördü.

Vitalik ilk Bitcoin’lerini kripto paralar hakkında blog yazıları yazarak kazandı. Söylenene göre o dönem yazdığı makale başına blog sahiplerinden 5 BTC ödeme alıyormuş.

Vitalik’in çok özel bir insan olduğu ve kripto dünyasının en etkili figürlerinden biri olduğu oldukça aşikar. Lütfen siz de önümüzdeki haftalarda bu bölümde görmek istediğiniz isimleri bizimle yorumlar bölümünde paylaşın.

Gobaba’daki yeniliklerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin ve platformumuzu daha fazla kişiye ulaştırmak için upvote butonundan bizlere destek olmayı unutmayın. Görüşmek üzere!

Gobaba Topluluğuna Katılın
Instagram: https://www.instagram.com/gobabaofficial
Facebook: https://www.facebook.com/gobabaexchange
Twitter: https://twitter.com/GobabaExchange
Telegram Chat: https://t.me/gobaba_tr
Telegram Announcements: https://t.me/gobabaannouncements
Medium Blog: https://medium.com/gobabaexchange
Discord: https://discord.gg/2d3Wafe
YouTube: http://bit.ly/gbb-youtube

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.03
JST 0.038
BTC 10683.44
ETH 353.18
USDT 1.00
SBD 0.94