Krótki poradnik dla nowych osób na Steem

in #esteem10 months ago (edited)

Jeżeli jesteś nową osobą na platformie Steem, myślę, że warto abyś przeczytał/a to, co tutaj zawarłem, bo może Ci to pomóc w promocji samego siebie. Zapraszam do zapoznania się z moimi uwagami i propozycjami 😉

piZap_1569447922119.jpg

Daj się poznać

Wiele osób zaczyna swoją przygodę od pisania artykułów, nagrywania filmów czy wrzucania zdjęć. Na Steemie warto jednak najpierw się przedstawić, napisać kilka słów o sobie, o tym, co Cię interesuje. Pamiętaj, że osoba, która będzie czytać Twoje późniejsze posty, woli wiedzieć mniej więcej z kim ma do czynienia. W przeszłości zdarzało się, że niektóre konta dopuszczały się plagiatów i liczyły na łatwy zarobek, oczywiście bezskutecznie. Warto dać się poznać nawet w minimalnym zakresie.

Czytaj i komentuj

Na platformie Steem wszyscy autorzy są również czytelnikami, dlatego warto czasem przejrzeć tag #polish, może znajdziesz ciekawe dla Ciebie treści i autorów, których później będziesz obserwował? Zawsze można znaleźć również inspiracje do tworzenia czegoś nowego, dodatkowo swoim głosem możesz wynagrodzić danego autora postu, dzięki temu Twój głos się nie marnuje i możesz przy okazji zwrócić na siebie uwagę, a jeśli już przeczytałeś/aś dany post i Cię zainteresował, napisz komentarz. Komentarze są bardzo miło odbierane przez autorów i tym bardziej zwracasz na siebie uwagę, przez co dany twórca może odwiedzić Twój profil i przeczytać Twoje posty, może również dostaniesz dodatkowy głos od niego? Weź pod uwagę to, że nie zawsze każdy ma czas przeglądać tagi i po prostu Twój post po paru dniach zniknie w gąszczu innych postów. Postaraj się w miarę możliwości "powalczyć" o czytelników, chociaż uważam również, że dobry post powinien się sam wybronić, ale o tym decydują już inni autorzy dokładnie tacy sami jak Ty.

Odpowiadaj na komentarze i zarabiaj

Jeśli już sam/a dostaniesz komentarz pod swoim postem, warto jest na niego odpowiedzieć. Osoby, które nie odpisują, z biegiem czasu mogą stracić czytelnika, bo nie ma żadnej reakcji z ich strony. Dodatkowo podpowiem Ci, że możesz również:

  • otrzymać dodatkowego upvote'a pod swoim komentarze,
  • pisać komentarze przez aplikację Esteem (dostępna na system Android i IOS), zbierasz punkty, które później możesz wymienić na upvote swojego posta, ale czasem również Esteem daje sam z siebie upvote tak po prostu za korzystanie z apki jak i publikowanie przez nią swoich postów. Zachęcam do korzystania, bo warto. Dodatkowo dostajesz powiadomienia o otrzymanych głosach czy komentarzach, wtedy nic Ci nie umknie 😉

Weź udział w konkursie

Na Steemie jest wiele konkursów (może nie tak dużo jak kiedyś), w których możesz wziąć udział, pokazać się a nawet wygrać kilka dodatkowych tokenów Steem, czy dostać więcej głosów pod postem. Są konkursy podróżnicze (@pl-travelfeed), rękodzielnicze (@pl-rekodzielo) , fotograficzne (@sp-group, @tomii), konkurs na najlepszy artykuł zgłoszony do Tematów Tygodnia na koncie @steemit-polska, a to tylko część, którą wymieniłem. Są również konkursy organizowane przez zagraniczne konta, jeśli znasz trochę obce języki. Wystarczy tylko poszukać i zainteresować się, co tutaj się dzieje.

Może sam/a masz pomysł na konkurs

Jeżeli jesteś osobą kreatywną, masz wiele pomysłów, interesuje Cię jakąś dziedzina, do której chcesz przekonać również inne osoby, możesz samemu stworzyć konkurs. Co do nagród, nie trzeba się zbytnio martwić, jeśli konkurs byłby ciekawy, zawsze znajdą się sponsorzy, którzy pomogą w nim, ale myślę, że i bez nagród da radę, oczywiście jeśli zainteresuje on inne osoby.

Dodajesz zdjęcie? Napisz kilka słów

Wiele postów ma w sobie jedynie fotografię i tytuł. Warto dodać coś od siebie np. gdzie zdjęcie zostało wykonane, co przedstawia, może masz do opowiedzenia krótką historię związaną z fotografią. Zawsze takie posty bardziej przyciągają odbiorców, co przekłada się również na kwotę pod postem.

Korzystaj z tokenów na Steem-Engine

Tokeny na Steem-Engine.com to dodatkowy zarobek, który możesz później wymienić na Steemy, dzięki czemu Twój post (odpowiednio otagowany), może zarobić więcej. Jest wiele tematycznych tokenów, takich jak sportstalk, photo (tag photography), ale są również ogólne jak palnet, neoxian czy marlians, wystarczy do swojego posta dodać odpowiednie tagi. Możesz również je stakeować, czyli wrzucać w swoją moc tak samo jak Steem Power, dzięki czemu nagradzasz swoim głosem również innych autorów, a także otrzymujesz nagrodę kuratorską. Może tokeny nie są dużo warte, ale jak to mówią "grosz do grosza".

Może chcesz dołączyć do grupy?

Istnieje grupa @sp-group, która zrzesza wiele osób z Polski jak i zagranicy, którzy otrzymują upvote od konta @sp-group w zależności od ilości zdelegowanego Steem Powera. Grupa prowadzi wiele konkursów (o czym wspomniałem wcześniej), ma wiele pomysłów na rozwój i wspaniałych ludzi, dzięki czemu na Steemie będzie Ci jak w domu😉 Jeśli masz ciekawe pomysły, również możesz skonsultować je z członkami grupy, na pewno możesz liczyć na wsparcie i wszelką pomoc. Po więcej info zapraszam na konto @sp-group. Dołączenie jest dobrym krokiem na początku swojej przygody, ale również fajną sprawą dla osób doświadczonych na Steem. Osobiście polecam!

Reszty nauczysz się i zrozumiesz "w praniu". Jeśli zastosujesz się nawet do jednej mojej rady, to już będzie Twój sukces. Zresztą przekonaj się sam/a 😉
SP-GROUP.gif

Sort:  

Dobry poradnik, chociaż mi brakuje takiego dobrego poradnika odnośnie tokenów.
Nie chodzi o to, jak je sprzedać, ale jak je wykorzystać.
https://steembottracker.com
na tej stronie widać boty, w tym i takie które obsługują tokeny.
Ale chciałbym wiedzieć jak mogę użyć marlians, photo, lifestyle itd. Jakim cudem te tokeny mają jakąkolwiek wartość skoro jedyny ich cel to sprzedaż?
Niestety strony plemion są mało przejrzyste w tym zakresie - w porównaniu do steemleo

Tak jak już wcześniej nie byłem fanem bid botów, to teraz zdecydowanie odradzam ich używanie. Przed HF21 używanie bid botów często było opłacalne, jeśli chodzi o tokeny. Co jest trochę bez sensu, bo jak chcemy umieścić reklamę / artykuł sponsorowany w gazecie, TV, w jakimś serwisie to za to płacimy, a nie że to ktoś nam dopłaca. I teraz dużo osób korzysta z darmowej puli downvotów żeby eliminować niekorzystne zjawisko jakim jest opłacalność używania bid botów. Po prostu jak ktoś podbije bid botem, to oni dają swój głos w dół dla przeciwwagi. Ktoś chce sobie wypromować post? Ok, zyska widoczność, ale na tokenach będzie stratny.

Konto @steemmonsters (u którego można było kupować upvoty za DEC) zawiesza bota. STEEM POWER konta będzie już tylko do manualnego głosowania: https://steemit.com/steemmonsters/@steemmonsters/content-upvoting-policy-update

Jakie jest zastosowanie tych wszystkich tokenów jeśli pominiemy boty? Takie samo jak tokenu STEEM, można ich używać do głosowania, kreowania trending w interfejsach np: https://www.splintertalk.io. Za głosowanie zdobywamy nagrody kuracyjne. Można też oczywiście sprzedać i chyba większość po prostu to robi :) Ja ogólnie jestem sceptycznie nastawiony, uważam, że wartość tych tokenów będzie systematycznie spadać, no chyba, że jakieś duże zmiany nastaną po drodze. Jeśli już, to większe nadzieje wiąże z SMT.

Tu masz rację, może znajdzie się taka osoba, która opisze to od A do Z, sam nie do końca wiem, ale jest to i tak dodatkowy zarobek😉

Posted using Partiko Android

Podobnie się tyczy "witnessów", wybór konkretnego może coś dać dodatkowego.
Widzę, że @justyy daje dodatkowy % przy delegacji za głos na niego jako świadka. Nie głosowałem, bo nie jestem pewien na 100%...zupełnie jak w wyborach.

You have received 5x upvotes from the members of @steemexplorers from your free link submission in our discord server. Steemexplorers is an initiative bringing information on various Steemit services and communities in a central discord to save you time and help you grow. It's free, it's easy, and it's here to help you in so many ways. Come by our discord to learn more! Link to Discord: https://discord.gg/6QrMCFq. Our team also offers an additional upvoting service called @givememonsters where you can presently trade in 1 to 10 DEC from the Steem Monsters game for up to $0.03 upvotes on ANY steemit posts. The vote purchasing value here is some of the best returns on your investments that you can find anywhere so come by and visit this service today!

Sama esencja, można by rzec, że było to wiele razy, ale wciąż przychodzą nowi użytkownicy i warto podstawy powtarzać.
Przy okazji dzięki za wspomnienie #pl-travelfeed gdzie wciąż trwa głosowanie na najlepszy post ubiegłego tygodnia, zapraszam do głosowania i do pisania kolejnych postów podróżniczych w tym tygodniu.

PS. @maciejficek może te porady przypadną Ci do gustu i znajdziesz coś ciekawego dla siebie.

Dobrze że pamiętałeś o naszym nowym koledze :)

Ewa, ale ja to zrobiłem bez żadnych sarkazmów i podtekstów, może jestem naiwny, ale uważam, że do każdego trzeba wyciągać pomocną dłoń, bo przecież każdy z nas był kiedyś na początku i był równie zagubiony i zniesmaczony panującymi tu "układami".

Ależ ja też całkiem na poważnie! Sama chciałam to zrobić jak zobaczyłam ten artykuł. A skoro mnie uprzedziles to zostawiłam komentarz, bez podtekstów.

Posted using Partiko Android

Dzięki 😉

Pewnie, że było, ale chciełem podkreślić takie najważniejsze punkty, zresztą ludzie się zmieniają i można powiedzieć, że czasy na Steemie też się zmieniły. Według mnie jest o wiele ciekawiej. Wiele projektów też doszło, wiele się zmieniło, dlatego warto o tym mówić.

Thanks for using eSteem!
Your post has been boosted with ESTM. Keep up the good work! Install Android, iOS Mobile app or Windows, Mac, Linux Surfer app!
Learn more: https://esteem.app
Join our discord: https://discord.gg/8eHupPq

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRAIL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z traila @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@michalx2008x

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

Dziękuję bardzo 😉

You got voted by @curationkiwi thanks to michalx2008x! This bot is managed by KiwiJuce3 and run by Rishi556, you can check both of them out there. To receive upvotes on your own posts, you need to join the Kiwi Co. Discord and go to the room named #CurationKiwi. Submit your post there using the command "!upvote (post link)" to receive upvotes on your post. CurationKiwi is currently supported by donations from users like you, so feel free to leave an upvote on our posts or comments to support us!
We have also recently added a new whitelist feature for those who would like to support CurationKiwi even more! If you would like to receive upvotes more than 2x greater than the normal upvote, all you need to do is delegate 50 SP to @CurationKiwi using this link.

This post has received a 3.13 % upvote from @drotto thanks to: @curationkiwi.

O! Witaj @baro89 . Twoich wskazówek potrzebuje :)
Już kiedyś Twoje posty bardzo mi pomogły.
Wartościowe treści. Dzięki za pomoc ;?
Ja niestety straciłem klucze do konta... .
Pozdrawiam :)

Cieszę się bardzo, że mogłem pomóc 😉

Jak straciłeś klucze? Na jakim koncie?

Świetny poradnik👌

Dzięki 😉