PROPY Merkezsiz Emlak

in estate •  2 years ago

1-zWDOzCdp38y7Fdr0wVY52w.png

Merhaba Sevgili Arkadaşlar Bügün sizlere Yeni bir ICO tanıtacağım işte Propy Projesi karşınızda...

PROPY Nedir ?
Kısacası emlak sektöründe yeni bir çığır açmak için geliştirilmiş global ve merkezi olmayan,ülke sınırları dışında da online olarak gayrimenkul satın almanızı kolaylaştıran ve bağlantıları sağlayan devrim niteliginde projedir.

Hepimiz biliyoruz ki en güvenli yatırım araçlarının başında gayrımenkul gelmektedir.(toprak,konut) ama bazen prosedürler çok yorucu olmaktadır özellikle de yurtdışındaki mülkleri satın alanlar için ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Global emlak işlemleri için 2009-2016 yılları arasında talep% 334 artarak 65 milyar dolardan 340 milyar liraya yükseldi.Propy işte sizlere global ve online olarak satın alma yapabileceginiz Ethereum zincirinde çalışan görsel bir magaza sunmaktadır.

Emlak işlemleri merkezi bir yapı üzerine kurulmuştur ve uluslararası bir standart'ı yoktur,hemen hemen her ülke farklı prosedürler işletmektedir ve bu prosedür kayıt işlemleri offline olmaktadır.Hele bazı araziler hakkında kayıt bile bulunamamaktadır.Hem alıcı için hemde satıcılar için büyük sıkıntılar vardır.

  1. Emlakçı ile anlaşmak mal sahibiyle anlaşma yapmaktan çok daha zordur.
  2. Emlakçı , yeterince para kazanmıyorsa size yeterince hizmet vermez.
  3. Emlakçılar size yer göstermek için para talep ederler ve saçma sapan sözleşmeler imzalatırlar.
  4. Emlakçılar sürekli ilğilendiğiniz mülk ile sanki başkaları da ilğileniyormuş gibi göstermeye çalışarak üzerinizde psikolojik baskı kurmaya çalışırlar.

Yukarıda madde madde yazmış olduğum sorunlar, mülk satın alırken

  • ethereum üzerinde ki akıllı sözleşmelerle,
  • erğonomik bir arayüz aracılığıyla ,
  • mevzuata uygun gerçekleşmesini sağlayan bir protokol ile çözülebilir.

Propy geliştirme ekibi, akıllı sözleşmelerle güçlendirilmiş bir gayrimenkul işlem aracı tasarladı.
Ethereum blok zinciri ile ödeme yöntemleri arasındaki engelleri kaldırdı. Ethereum'u kullanarak komisyoncu, alıcı, satıcı,legal kurumlar dahil olmak üzere her bir tarafın mevcut yasal çerçevede,dijtal bir anahtar kullanarak imza atmasına izin verir.

Propy satın alma sözleşmelerinin imzalanmasından tapu teslimine kadar işlemin her bir adımını blok zincirine kaydedecek ve akıllı sözleşmelerle kesinliğini idame edecektir.

Nihai hedef;Propy ağında çalışan P2P2 sistemine emlak alım işlerini entegre etmektir.Tapu sicil ile başlayarak internet üzerinden dosya transferininde dahil olduğu, yurtdışında mülk satın almayı ve yatırım yapmayı kolay ve güvenli hale getirmektir

Ekip

Girişimimize, İngiltere merkezli yurtdışı emlak firması sahibi olarak küresel emlak sektörünün 12 yıllık deneyimli CEO'su Natalia Karayaneva başkanlık ediyor. Ayrıca Oxford Üniversitesi Kentsel Gelişim alanında uzmanlaşmış bir yazılım geliştiricisidir.

Ayrıca MLS France'ın kurucusu Alan Pinel,David Cowan, teknoloji medyası platformu TechCrunch'ın kurucusu Michael Arrington, eski Apple çalışanı olan Daniel Kottke tarafından tavsiye edildi.

Propy, Bloomberg, Reuters, Etrade ve Nasdaq gibi elektronik pazar platformlarına işlevsellik, hız, akışkanlık ve kullanım kolaylığı konularında birleşik gerçek zamanlı işlem arayüzü ile yeni bir merkezi olmayan küresel emlak piyasası önermektedir.

Propy merkezileştirilmiş bir arayüz ve arka planda çalışan merkezi olmayan akıllı sözleşmeleri içeren ilk iterasyonu mevcut emlak piyasasını kısmen merkezsizleştiriyor şu an Propy, bir IOS uygulaması ve web sitesi şeklinde çalışmaktadır ve test edilmektedir.
http://propy.com/

Propy'nin çok basit bir çalışma şekli var. Bir mülk satın alındığında, Propy nihai satın alma fiyatının küçük bir yüzdesini (% 0,2'den başlayıp ortalama %1) alır. Propy işlem başına broker ücreti verir. Ödeme başlangıçta fiyat olarak işlenir ve mümkün olan yerlerde kripto para birimleri devreye sokulur.
340 milyar dolar tutarındaki tüm sınır ötesi gayrimenkul anlaşmalarının pazarı ile, Propy'nin adreslenebilir pazarı yılda 3.4 milyar doların üzerindedir.

0-hYfLlURPRgNcDA97-.png

Tokensale : http://tokensale.propy.com/
Toplam Token : 100.000.000
Token Başına Başlangıç Satış Fiyatı: $ 1

Ico Token Satışı %35
Gelecekteki Yatırımlar için %15
Ekip ve Ödüller için %15

Kalan %35 özellikle alıcılar ve komisyoncular için belirli bir süre boyunca dağıtılacak ,sonuçta propy'e üye sayısı arttırılacak.

Ekine Başarılar diliyorum gerçekten özgün düşünülmüş bir proje,ekip gayet kapasiteli insanlardan oluşmaktadır.

Resmi web sitesi : http://propy.com/
Teknik raporu okuyun : http://tokensale.propy.com/WhitepaperSummary.pdf
Tokensale : http://tokensale.propy.com/

Facebook : https://www.facebook.com/propyinc
Twitter : https://twitter.com/PropyInc
Slack : https://propy.slack.com/
TeleGram : https://t.me/joinchat/AAAAAENZVo1O6X7rusdRWg
Bounty : https://blog.propy.com/propy-bounty-campaign-b89973c8dfed

12794457_231895257158837_4680914956919474695_n.png

Yazar : exortis
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=940948

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!