[CZ] EOSKnights - Kompletní průvodce hrou

in #eosknights2 years ago (edited)

cze.png

Tento "guide" je prakticky zkrácenou anglickou verzí, ve kterém je vše důležité spojeno do tohoto jednoho velkého příspěvku. Ne všechna slova budou přeložena do češtiny, protože některé v překladu zní strašně zvláštně. Toto bude o něco delší příspěvek, ale snad Vám alespoň trošku s EOSKnights pomůže. Od příště bude ale asi spíše video, protože pomocí textu je všechno zbytečně moc zdlouhavé a hlavně nikdo už nemá dnes čas tolik číst.

EOSKnights je idle hra na mobilní telefony, kterou můžete hrát i ve svém prohlížeči. Pro hraní této hry potřebujete EOS účet, protože hra běží na EOS blockchainu, díky čemuž nemá žádné transakční poplatky. To byl jeden z hlavních problémů her na Ethereum blockchainu.

Rozdíl mezi touto hrou a jinými idle hrami například na google play je v tom, že skoro vše uvnitř hry má určitou hodnotu v EOS měně. Znamená to, že každý předmět, který získáte, je prakticky Váš a můžete ho prodat ostatním za cenu, kterou si určíte.

Hra potřebuje startovací kapitál. Investice je třeba k vytvoření EOS účtu a koupení si Vašich hrdinů ve hře. Všechno ostatní se dá získat zadarmo, ale samozřejmě může být zakoupeno i od ostatních hráčů pro rychlejší postup ve hře.

Je to ztráta času i peněz? Nemyslím si. Řekl bych, že hry typu Clash Royale jsou, protože Vaše investice do hry se nikdy nevrátí a jediný rozdíl mezi arénou 1 a třeba arénou 7 je ve vylepšených kartičkách a lepších hráčích.

EOSKnights nepodporuje tvorbu EOS účtů, proto si ho musíte vytvořit sami.

Jednou z možností, jak získat EOS účet, je například stáhnout si a nainstalovat SimplEOS peněženku z https://github.com/eosrio/simpleos/releases.

Po instalaci Vám dovolí vytvořit si kód, díky kterému Vám ostatní mohou vytvořit Váš účet. Ano, účet musí "vytvořit" někdo, kdo už svůj účet na EOS blockchainu má. Můžeme to udělat i my, stačí nás kontaktovat na t.me/mysteor. Na telegramu se nás můžete samozřejmě zeptat na cokoliv, co Vás zajímá. Abychom Vám vytvořili účet my, budeme Vás muset požádat o trochu STEEM měny, protože vytvořit EOS účet stojí EOS.

Jinou možností je například použití různých webových stránek, které vytváření EOS účtu nabízejí. Je to například https://eos-account-creator.com, ale nám přijde zbytečně drahý. Za účet se zde dá platit různými kryptoměnami.

Pokud už máte EOS účet, ještě potřebujete Scatter. Stáhnout ho můžete například z https://get-scatter.com. Scatter slouží k autentizaci a dá se použít na všechny různé EOS dappky.

Otevřete Scatter a vytvořte si heslo. Všechno podstatné si hlavně někam zapište a neztraťte. Uvnitř Scatteru přejděte na "Key Pairs" a vytvořte si nový "Key Pair". Do sloupce "private key" vložte svůj EOS private active key a stiskněte save.

Poté přejděte do "Identities" a klikněte na tužku (edit). Uvnitř uvidíte kolonku EOS mainnet. Klikněte na "none" a vyberte svůj aktivní "key pair", který jste si vytvořili. Poté klikněte na "import" a znovu vyberte svůj aktivní klíč. Uložte a Scatter je připravený.

Nyní můžete přejít na game.eosknights.io. Hra se Vás zeptá na "identity request". Vyberte svou identitu a potvrďte.

Pro práci s EOS blockchainem potřebujete nějaký svůj EOS staknout do CPU a NETu. Je to jako konvertovat STEEM na STEEM Power. Je jedno jestli máte EOS účet vytvořený přes SimplEOS nebo přes web, ale většinou nějakým staknutím začínáte. Pokud by Vám pro hraní hry Váš EOS stake nestačil, můžeme Vám pár EOSů do CPU delegovat. Současně stačí mít stake 2 EOSů v CPU pro bezproblémové hraní hry. Dříve to bylo mnohem horší, protože blockchain spamoval účet blocktwitter.

Pokud už máte hru zapnutou, tak si prvně musíte koupit hrdiny. První hrdina stojí 0.05 EOS, druhý 0.2 EOS a třetí 0.4 EOS. Nejlepší je samozřejmě koupit všechny tři.

Teď už nějaké více strategické informace ke hře. Hra běží už skoro 2 měsíce, a proto se vůbec nevyplatí kupovat startovací předměty. Nejlepší strategie je už na začátku koupit pety, kteří Vám mnohem více pomohou s Vaším postupem hrou. Klikněte na tlačítko "PET" a poté na "PET GACHA". Jelikož nemáte dostatek magic water, je lepší začít s "General Gachas". Magic water slouží pro vylepšování Vašich hrdinů, předmětů a petů, a proto je důležité vždy nějakou mít. Nejlepší je do začátku koupit dvakrát 5X gatcha dohromady za 1000 magic water.

Pokud jste získali unique nebo rare pety, tak Vám gratuluji. Nesmírně zvýší sílu Vašich hrdinů - a proto právě není nutné kupovat startovací předměty a zbytečně utrácet EOS. Nejsilnější pety "adoptujte" Vašimi hrdiny. Ty, které jste "neadoptovali", pošlete na expedici. Na ní může pet získat různé materiály a magic water.

Pokud Vám chybí magic water, je možné získat 1000 magic water zadarmo. Nahoře v menu přejděte do "settings", a poté na "referral bonus". Můžete sem napsat náš účet mysteoreosbp, nebo jakýkoliv jiný.

Pokud jsou Vaši bojovníci mrtví, klikněte na velké tlačítko "REBIRTH", čímž hrdiny oživíte a hned znovu začnou zabíjet gobliny a získávat XP.

Jak bylo řečeno už na začátku, EOSKnights je idle game, a proto je teď nejlepší čekat a jenom hrdiny rebirthovat, dokud nebudou mít alespoň úroveň 3.

Až dosáhnou této úrovně, můžete vedle "rankings" změnit lokaci, ve které se nacházíte, na nějakou lepší. Zvyšujete si tím droprate, což znamená větší šanci na získání dobrých materiálů, které můžete prodat nebo z nich vytvořit nějaký předmět.

Na levelu 3 je už vhodné koupit nějaké základní předměty, ale pořád bychom se měli snažit náš EOS zbytečně neutrácet. Každý hrdina má 3 sloty - weapon, armor a accessory.

Kouzelník nemůže používat luk a sekeru, rytíř nemůže používat luk a hůl a nakonec lučišník sekeru a hůl. Meče jsou pro všechny hrdiny, stejně tak všichni hrdinové můžou nosit plate i leather armors a oba druhy accessories, které mají rozdíly jenom ve statech.

Staty jsou ve hře čtyři, a to - attack, hitpoints, defense a luck. Attack Vám pomůže postupovat hrou rychleji. Díky HP a defense Vaši hrdinové vydrží bojovat delší dobu a luck zvyšuje droprate materiálů. Není až tak důležité mít znalosti o statech, protože developer hru trošku zjednodušil, a proto se stačí řídit jenom procentními ohodnoceními předmětů, které vidíte nahoře napravo. Například 100% zbraň bude samozřejmě vždy lepší než zbraň s 5% ohodnocením. U late-game itemů jsou pak tyto statové rozdíly docela velké.

Předměty se dají i vylepšit a to až na úroveň 5, který je maximem. Někdy je slabší předmět vylepšený na úroveň 5 lepší, než nějaké dražší late-game předměty na levelu 1. Předmět se vylepšuje pomocí tlačítka "Synthesis". Je důležité si dát pozor, který předmět vylepšujete - je to ten, u kterého jste klikli na tlačítko "Synthesis". Na to je důležité nezapomenout.

Díky tomu všemu je možné procházet hru velice levně a dostat se tak snadno i do pater, na kterých padají například i unique materiály. Ty se dají současně prodat i za 0.4 EOS, ale také Vám mohou pomoci se dostat až na legendární patra, kde vám může spadnout dokonce i materiál v ceně pár EOSů. Takový drop by vám prakticky zaplatil celou Vaši investici.

Každým rebirthem získáváte materiály. Většina z nich už má hodnotu 0.01 EOS a neprodává se. Můžete se pokusit je prodat, vytvořit z nich nějaký předmět, nebo je "trashnout" a získat tak magic water. Nejlepší ale určitě je prvně podívat se na marketplace po nějakých velmi levných předmětech, které by Vás do těchto unique pater dostali mnohem rychleji.

Jedním z takových předmětů je například Bone Ring, který je dobrý dokud hrdinové mají pod level 7. Maximálně vylepšený a s dobrými procenty se dá koupit někdy i za 0.01 EOS! Například já jsem vybavil na svém nejnovějším účtu (mysteoreosbp) všechny hrdiny za pouhých 0.2358 EOSu a tyto předměty mě právě dostaly nad čtyřicáté patro, ve kterém už unique materiály padají.

Jestli Vaši hrdinové mají už level 7, je čas překonat legendary patra. Také to ale znamená, že jste hru vydrželi hrát dostatečně dlouho, abyste teď o ní věděli už prakticky skoro všechno, proto se teď spíše zaměřím na to, jak byste měli pokračovat.

Pokud máte už moc magic water, je určitě vždy vhodné koupit nějaký ten "Pet Gacha" pro vylepšení Vašich petů.
Pokud nemáte dostatek magic water, je výhodné se dívat po materiálu se jménem The Pirate King's Heart, který se dá "trashnout" za 128 magic water a nabízí někdy i lepší value, než kdybyste si magic water kupovali ze shopu.
Je také důležité se dívat po nových předmětech. U nich je už dobré si i trošku připlatit, protože Vám prakticky můžou zůstat až do konce hry.

Na těchto levelech hodně záleží na procentech a vylepšování předmětů, protože rozdíly ve statech jsou už obrovské. Jsou dva způsoby jak teď ve hře pokračovat a oba si zakládají právě na statu, který u předmětů maxujete.

První způsob postupu ve hře je založen na vybavení s luck statem. Luck stat by v tomto případě měli mít i Vaši peti - jde například o Round House crabáka, King Louise, Kinga Maru anebo Vikinga. Pro lučišníka jsou to například zbraně Advanced Crossbow, The Dead Princess's bow a nebo The Power of God, což je prakticky jeden z nejlepších luků ve hře.

Výhoda postupování touto metodou je v ceně. Toto vybavení není až tak drahé a díky lucku můžete i na nižších patrech dropnout nějaký pěkný unique nebo legendary materiál, který poté můžete prodat a nakoupit za to předměty nebo magic water, abyste ve hře postoupili ještě dále.

Druhá metoda postupu ve hře je pomocí vybavení a petů na základě vysokého attack statu. Tento způsob je diskutabilní, protože je dražší. Další diskutabilní věcí jsou peti samotní, protože díky novému updatu je nejlepší mít unique nebo legendary pety v expedici, a to z důvodu velké šance něco získat - třeba 20% šance na dropnutí unique materiálů pro unique peta na úrovni 1!

Po překročení legendary pater už Vás čekají jenom ancient patra. Nabídka materiálů a předmětů se každým dnem zvyšuje, a proto ceny klesají. Pokud hrajete pro zábavu a nechcete být v tabulce 50 nejlepších hráčů, není nutné nikam spěchat.

No a to je prakticky celý EOSKnights. Určitě to není hra, která se dá hrát delší dobu, protože omrzí, ale krásně prezentuje EOS a jeho bezpoplatkové transakce a rychlost.

Díky a nezapomeňte dát follow.

S pozdravem,
Team Mysteor

Sort:  

Congratulations @mysteor! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes
Award for the total payout received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Nadiecomenta

Coin Marketplace

STEEM 0.16
TRX 0.03
JST 0.039
BTC 10633.61
ETH 344.57
USDT 1.00
SBD 0.95