Facebook ograniczy możliwość transmisji LIVE

in #engravelast year (edited)

Nie jest tajemnicą, że giganci mediów społecznościowych bez oglądania się na ustawodawstwo państw w których operują stosują rozwiązania w postaci filtrów i algorytmów wykrywających niewłaściwe i nieodpowiednie treści udostępniane przez użytkowników tych serwisów. Zdarzenie które miało miejsce dwa tygodnie temu w Nowej Zelandii, kiedy to zamachowiec wszedł do dwóch meczetów w Christchurch i zaczął strzelać do modlących tam się muzułmanów. Przez cały czas prowadził transmisję live na Facebooku co spotkało się z krytyką serwisu, że nie był w stanie odpowiednio wcześnie zareagować.

social-media-763731_1920.jpg

Według Facebooka oryginalne wideo było oglądane przez około 200 osób podczas 17-minutowej transmisji na żywo, serwis usunął wideo 12 minut po zakończeniu transmisji na żywo, ale użytkownicy zdążyli już skopiować materiał wideo i jego fragmenty były umieszczane w mediach społecznościowych, co sprawia, że Facebookowi trudno jest zablokować wszystkie materiały filmowe.

Wczoraj szefowa operacyjna Facebooka Sheryl Sandberg ogłosiła, że portal rozważa nałożenie ograniczeń na to, kto będzie mógł zamieszczać filmy na żywo w sieci społecznościowej. Społecznościowy gigant medialny będzie monitorować, kto może korzystać z jego funkcji "Live", uzależnione to będzie od takich czynników, czy użytkownik wcześniej naruszył standardy społecznościowe Facebooka, cokolwiek to by miało znaczyć. Zmiany te zostały wymuszone na serwisie społecznościowym po krytyce jaka spłynęła na Facebooka po wydarzeniu w Christchurch. Krytycy twierdzą, że Facebook zareagował zdecydowanie zbyt późno, co pozwoliło na rozpowszechnienie filmu w Internecie i skopiowanie do innych usług online, takich jak YouTube Google.

W ciągu pierwszych 24 godzin po opublikowaniu nagrania Facebook zarejestrował 1,5 miliona filmów wideo zawierających nagrania z ataków. Według Sandberg serwis dotychczas zidentyfikował ponad 900 różnych wersji filmów ukazujących fragmenty ataków i zastosował narzędzia sztucznej inteligencji w celu identyfikacji i usunięcia ich z serwisów. Ponadto zidentyfikowano szereg grup nienawiści w Australii i Nowej Zelandii, w tym „Lads Society”, „United Patriots Front”, „Antipodean Resistance” i „National Front New Zealand”, które również zostały zablokowane i usunięte z serwisu.

potatoes-1458569_1920.jpg

"Wielu z Was również słusznie zakwestionowało sposób, w jaki platformy internetowe, takie jak Facebook, były wykorzystywane do rozpowszechniania przerażających filmów z ataku," napisała Sandberg. "Jesteśmy zaangażowani w przegląd tego, co się stało i ściśle współpracujemy z nowozelandzką policją w celu wsparcia ich reakcji".

Na początku tygodnia Facebook powiedział, że zakazuje wyraźnej pochwały, wsparcia lub reprezentacji białego nacjonalizmu i białego separatyzmu na Facebooku i Instagramie, w tym zwrotów takich jak "Jestem dumnym białym nacjonalistą".

Obecnie Facebook polega głównie na zgłoszeniach od użytkowników, którzy ostrzegają firmę przed filmami wideo, które nie powinny znaleźć się na platformie. Jednak serwis pracuje nad „lepszą technologią”, która szybko zidentyfikuje nawet edytowane wersje brutalnych filmów i zdjęć, żeby zapobiec udostępnianie przez użytkowników kolejnych nowych wersji materiałów filmowych i zdjęć.

Facebook od lat jest ostro krytykowany za wprowadzenie produktów bez odpowiedniego planu, takie jak transmisja na żywo, która w nieodpowiednich rękach może doprowadzić do udostępniana aktów przemocy lub seksu do ponad dwóch miliardów użytkowników.

monitoring-1305045_1920.jpg

Rozwój technologii zdecydowanie wyprzedza prawodawstwo, jako zwykli użytkownicy jesteśmy zadowoleni z możliwości, które otrzymujemy, jednak nawet sobie nie zdajemy sprawy z zagrożeń jakie ta technologia stanowi w nieodpowiednich rękach. Niestety przez takie zachowanie tracimy my wszyscy zwykli, nieświadomi użytkownicy portali społecznościowych. Obecnie treści przez nas publikowane podlegają nieustannej inwigilacji zarówno ze strony firm obsługujących serwisy społecznościowe jak i "demokratycznych" rządów, i wygląda tylko, że w przyszłości proces ten będzie jeszcze bardziej postępował.

Artykuł powstał w oparciu o doniesienia prasowe.
Wykorzystane fotografie pobrane z https://pixabay.com


Pierwotnie opublikowano na LesioPM. Blog na Steem napędzany przez DBLOG.

Sort:  

🏆 Hi @lesiopm! You have received 0.3 STEEM reward for this post from the following subscribers: @cardboard
Subscribe and increase the reward for @lesiopm :) | For investors.

Hehe dokładnie tak jak przypuszczałem. I co @glass.wolf ? ;)

Posted using Partiko Android

co właściwie? pejs jest prywatny, spróbuj reklamować burger kinga w mcdonaldzie. otwiera sie ekstremistom nisza rynkowa, zamiast marudzić czas budować nazibooka dla naziużytkowników i nazireklamodawców :P

Wiesz że zasady FB narusza np Powstańcza Kotwica, albo użycie słowa pedał, albo jeszcze inne absurdy. Nie chodzi o żadnych ekstremistów, tylko po prostu o inaczej myślących, albo niewygodnych. Ta nieszczęsna transmisja z tragedii i zbrodni jest tylko pretekstem do przykręcania śruby. A to że jakaś firma jest "prywatna" nie znaczy że może robić cokolwiek jej się spodoba.

Posted using Partiko Android

w sumie pół roku temu napisałem pół tekstu na podobny temat. to może dokończe, bo miałem na ten temat trochę do powiedzenia

Ekstra, czekamy ;>

Posted using Partiko Android

Obawiam się, że ta prywatna firma na wiele może sobie pozwolić i jeszcze nie pokazali wszystkich swoich możliwości.
W przypadku gigantów jak FB, TT, YT problemem jest, że przez lata uzależnili od siebie miliony użytkowników, przy okazji przymykali oczy na wiele publikacji w imię tzw. wolności mediów. Wykorzystanie social mediów na skalę masową przez fabryki trolli doprowadziło do ich dewaluacji, Mark i spółka mają świadomość, że technologia, którą stworzyli została wykorzystana w złą stronę i teraz próbują "wymieniać konie w trakcie gonitwy", co oczywiście jest źle odbierane przez użytkowników.
Co do filmu o "kotwicy" to został on zgłoszony do moderatorów przez jakieś wrogie siły (liczba mnoga, bo musiało tych zgłoszeń być dziesiątki jak nie setki), niestety FB nie ujawnia kto "donosi".

A to jeszcze nikt nie zbudował? :)

nie mam pojęcia, a zbudował?:D

Jest https://polfejs.pl ale nie wiem czy o to chodziło ;p

Posted using Partiko Android

@lesiopm You have received a 100% upvote from @botreporter because this post did not use any bidbots and you have not used bidbots in the last 30 days!

Upvoting this comment will help keep this service running.

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.03
JST 0.041
BTC 10845.45
ETH 370.14
USDT 1.00
SBD 0.97