تعبیر خواب گل

in #dream2 years ago (edited)

 

دیدن خواب گل چه معنی دارد ؟ تعبیر خواب گل و طبیعت

دیدن گل در خواب از آن نوع خواب هایی است که معمولا حس خوبی به ما می دهد و بیشتر اوقات تعبیر خوبی هم دارد.اکثر گل ها زیبا هستند و حس آرامش و امنیت به ما می دهند.معمولا کسانی که آرامش فکری دارند و دور از استرس هستند ، بیشتر از دیگران خواب گل می بینند.همه انسان ها تقریبا یک سوم از کل عمر خود را در خواب سپری می کنند.بیشتر این زمان نیز به دیدن خواب های مختلف میگذرد.این خواب هایی که می بینیم اکثرا معنی های مختلفی دارند و اتفاقی نیستند.بسیاری از روانشناسان اعتقاد دارند آنچیزی که ما در خواب می بینیم مجموعه ای از چیزهایی است که قبلا دیده ایم.برای مثال امکان ندارد در خواب چهره کسی را ببینید که قبل او را ندیده اید.یا شما نمی توانید حیوان یا گلی را در خواب ببینید که قبلا آن را در واقعیت ندیده باشید.به عبارتی مغز ما در خواب به هیچ عنوان تصویر جدیدی خلق نمی کند و تمام آنچیزی که در خواب می بینیم ترکیبی از چیزهایی است که قبلا در بیداری دیده ایم.ممکن است شما یک لحظه در خیابان چشمتان به فردی افتاده باشد ولی حتی ذره ای از چهره او را به خاطر ندارید و حتی در آن زمان هم متوجه دیدن چهره او نشده اید. ولی مغز شما تمام این موارد را در خود ذخیره کرده است .دیدن گل در خواب می تواند معنی عمیقی داشته باشد.در اکثر اوقات زمانی که در خواب گلی را می بینید اسم آن گل را نمی دانید که در این صورت تعبیر این خواب بر اساس رنگ گل انجام می شود.با وجود اینکه برخی از روانشناسان اعتقاد دارند که کسی در خواب نمی تواند رنگ را تشخیص دهد و خواب های ما سیاه و سفید هستند ولی در عمل بسیاری از افراد زمانی که خواب خود را تعریف می کنند اشاره ای به رنگ اشیاء نیز دارند

مطلبی پیشنهادی : تعبیر خواب مرده

در ادامه این مطلب به معنی خواب گل ها بر اساس رنگ آنها اشاره شده است.لطفا با ما همراه باشید .

تعبیر خواب گل آبی رنگ

دیدن گل های آبی رنگ در خواب نشانه آرامش روحی و روانی شماست.حتی اگر گلهای رنگارنگی ببینید که در بین آنها ، گل آبی رنگ خودنمایی می کند باز هم همین تعبیر را خواهد داشت.اگر گل آبی تیره ، سرمه ای و نفتی ببینید تعبیر آن کاملا برعکس است .

تعبیر خواب گل قرمز رنگ

دیدن گل های قرمز رنگ تعابیر مختلفی می تواند داشته باشد.معروف ترین گل قرمز رنگ ، گل رز است.اگر در خواب گل رز قرمز ببینید به معنی وجود عشق شدید در دل شماست.شما مدت های طولانی است که کسی را بسیار دوست دارید.در برخی از موارد دیدن گل هایی که به رنگ قرمز هستند می تواند نشانه وجود خشم بسیار شدید در دل شما باشد .

تعبیر گل سفید

دیدن گل های سفید در خواب معمولا نشانه پاکی دل شماست.ممکن است شما خالصانه کسی را دوست دارید.این خواب نشان می دهد که شما در این لحظه ، کمترین میزان استرس ممکن را دارید .

تعبیر خواب گل های سبز رنگ

رنگ سبز در خواب به معنی حسادت است.اگر در خواب گل هایی را ببینید که به رنگ سبز هستند می تواند به این معنی باشد که شما به کسی به صورت ناخودآگاه حسادت می کنید.ممکن است به عشق کسی حسودی می کنید و دوست دارید که جای او باشید .این خواب نشان می دهد که ذهن شما از آرامش دور است و درگیری های ذهنی شما به دلیل آن حسادت ، باعث عدم پیشرفت شما خواهد شد .

تعبیر خواب گلهای زرد

دیدن گل زرد و یا نارنجی در خواب به معنای شادی و خوشحالی شماست.شما خلق و خوی بسیار خوبی دارید و فرد مهربانی هستید.در هر جمعی که شما حضور داشته باشید ، شادی و نشاط موج خواهد زد.

تعبیر گل های بنفش

دیدن گل هایی به رنگ بنفش در خواب می تواند به معنی این باشد که شما شور و هیجان بسیار بالایی دارید و دوست دارید ماجراجویی کنید. شما عاشق سفر کردن و تجربه کردن هستید.شما به راحتی عاشق می شوید .

تعبیر گل های صورتی

شما هنوز تجربه کافی برای عاشق شدن را ندارید و حتی ممکن است تا بحال کسی را دوست نداشته اید. روحیه شما بسیار شکننده است و در صورتی که دچار خیانت عشقی شوید بسیار آسیب خواهید دید .از برقراری رابطه عاشقانه عمیق و دلبستن در اولین قرار عاشقانه خودداری کنید.دیدن گل ها در خواب می تواند معانی بسیار متفاوتی داشته باشد .برای مثال دیدن چند نوع گل در کنار هم می تواند به معنی این باشد که شما از لحاظ مالی مشکلی ندارید .اگر در خواب دسته گل ببینید می تواند اینگونه تعبیر شود که ارثی به شما رسیده است.اگر گل پژمرده ببینید نشانه وجود غم و اندوه فراوان در دل شماست و...

 • دیدن گل های خشک شده به معنی این است که شما در عشقتان شکست خورده اید . احتمالا خیانتی اتفاق افتاده است
 • دیدن باغی از گل های زیبا نشان دهنده این است که شما در زندگی خود فرد موفقی هستید .
 • دیدن گل های تازه و جوان نشان دهنده زندگی شاد است
 • ویران شدن باغ گل نشان دهنده بیماری و یا افسردگی شماست
 • لمس کردن گلبرگ های گل نشان دهنده این است که شما از یک بیماری سخت خلاص شده اید.
 • وجود گل بر روی دریا نشان می دهد که شما فرد شادی هستید و روح و روان شما بسیار سالم است
 • چیدن گل های تازه به معنی شروع یک کسب و کار خوب است
 • اگر در خواب ببینید که هر چقدر تلاش می کنید نمی توانید گل را بچینید به این معنی است که شما در رسیدن به آرزوهای خود موفق نبودید و ناامید شده اید.
 • کاشتن گل در گلدان به این معنی است که شما به آرزوی خود رسیده اید
 • قدم زدن بر روی گل ها نشان دهنده این است شما در رابطه عشقی خود دچار مشکل شده اید .

در ادامه این مطلب به برخی از تعبیر خواب های قدیمی در مورد گل اشاره شده است .

تعبیر خواب کاشتن گل در گلدان

اگر در خواب ببینید که در گلدان گلی می کارید به این معنی است که شما برای آینده خود برنامه ریزی خوبی دارید و کسب و کار جدیدی آغاز کرده اید. اگر در خواب ببینید که قبلا گلی در گلدان کاشته بودید و آن گل پژمرده شده است ، به این معنی است که تصمیم نادرستی گرفته اید و در کار خود شکست خورده اید .

تعبیر خواب کاشتن بذر گل

اگر در خواب ببینید که در حال کشتن بذر گل در گلدان و یا باغچه هستید به این معنی است که شما آرزوهایی در دلتان دارید که برای رسیدن به آن بسیار امیدوار هستید.کاشتن دانه و بذر هر چیزی نماد امید داشتن به آینده ای خوب است .اگر ببینید که دانه را کاشتید و سریعا رشد کرد به این معنی است که شما به یکی از آرزوهای خود رسیده اید .

معنی گرفتن گل در خواب

اگر در خواب ببینید که کسی به شما گلی هدیه داد به این معنی است که خبر خوشی شنیده اید و یا منتظر شنیدن خیر خوشی هستید. ممکن است پدر و یا مادر شده اید.همچنین این خواب نشان میدهد که شما از لحاظ روحی فرد شادی هستید .

تعبیر گل ها و غنچه های روی درخت

اگر در خواب باغی پر از درخت ببینید که گل و یا غنچه هایی بر روی درخت وجود دارد نشان دهنده این است که شما از لحاظ مالی در وضعیت مناسبی هستید.اگر این گلها به رنگ سفید و یا زرد باشد تعبیر بهتری دارد و احتمالا شما فرد ثروتمندی هستید .

خریدن گل در خواب

اگر در رویا ببینید که در حال خریدن گل هستید به این معنی است که شما به خانه جدیدی اسباب کشی کرده اید و یا بعد از مدت ها صاحب خانه شده اید.ممکن است وسایل خانه خود را عوض کرده اید و یا حتی ممکن است در محل کار خود مقام بهتری به شما داده شده است و افزایش حقوق پیدا کرده اید .

تعبیر خواب گلخانه

در صورتی که در خواب ببینید تعداد زیادی گل در گلخانه دارید و به آنها رسیدگی می کنید به این معنی است که شما شغل خوبی دارید و برنامه ریزی های شما برای کسب درآمد به نتیجه رسیده است و احساس می کنید آینده شما تامین است .اگر مجرد هستید احساس می کنید وقت آن رسیده است که از خانواده خود جدا شده و خانه مستقلی برای زندگی مجردی خود دست و پا کنید.

دیدن لباس گل دار و لباس گل گلی در خواب

این خواب را معمولا خانم های می بینند .اگر زنی در خواب ببیند که لباس گل دار به تن کرده است نشان دهنده این است در بین بین اطرافیان و جامعه خود مورد تحسین است و اعتماد به نفس بسیار بالایی دارد. شما از بابت ظاهر و زیبایی خود کاملا راضی هستید و حتی شاید کمی غرور نیز دارید

تعبیر خواب خرید گل مصنوعی

اگر در خواب ببینید که گل مصنوعی خریداری کرده اید به این معنی است که شما شخصیت واقعی خودتان را به دیگران نشان نداده اید. ممکن است فرد دورویی باشید و به این طریق قصد دارید تا کسی را فریب دهید. از طرفی ممکن است شما فرد فداکاری هستید و برای مثال غم ها و غصه های خود را از خانواده خود پنهان می کنید تا آنها دچار استرس نشوند.به احتمال زیاد شما فرد قابل اطمینانی نیستید.مطلب پیشنهادی : تعبیر خواب دندان

معنی خواب گل هدیه دادن

اگر در خواب ببینید که به کسی گل هدیه می دهید نشان دهنده این است که شما عزیزان خود را بسیار دوست دارید و در صورتی که هرگونه نیاز مالی داشته باشند و شما امکان کمک داشته باشید به هیچ عنوان این کمک را از انها دریغ نخواهید کرد.اگر شما یک مرد هستید و در خواب ببینید که به زنی که نمی شناسید گل هدیه دادید نشان دهنده این است که همسر خود را رنجانده اید و از کار خودتان پشیمان هستید و دوست دارید که او شما را از ته دل ببخشد .

تعبیر خواب گل شیشه ای

اگر در خواب ببینید که یک گل شیشه ای و یا کریستال دارید به معنی این است که کسب و کار شما بسیار پرسود است و رونق گرفته است .شما احساس می کنید پایه های زندگی خود را محکم کرده اید و در آینده مشکلی از لحاظ مالی نخواهید داشت .

داشتن گل فروشی

اگر در خواب ببینید که گل فروشی دارید به معنی این است که شما به آنچیزی که آرزو دارید رسیده اید و اعتماد بنفس بسیار بالایی دارید . شما احساس می کنید به هر چیزی که اراده کنید می توانید دست پیدا کنید.شما فرد اجتماعی هستید و دوستان و آشنایان بسیاری دارید .به طور کلی از نظر معبران قدیمی و اسلامی دیدن گل در خواب معمولا خوب است.اگر در خواب ببینید که گلی را چیده اید نشان دهنده شادی و لذت زودگذر است .

نظر امام جعفر صادق (ع) در مورد خواب گل

دیدن گل در خواب شش حالت دارد .

 1. فرزند
 2. دوست و رفیق
 3. مردی بی ارزش و حقه باز
 4. کنیز
 5. غلام
 6. نامه

نظر حضرت یوسف در مورد خواب گل

دیدن گل در خواب به معنی امنیت و آرامش است .

نظر ابن سیرین در مورد تعبیر خواب گل

دیدن گل در خواب دو حالت دارد .در صورتی که گل بر روی درخت باشد که در این صورت خوب است .در صورتی که گل از درخت و شاخه جدا باشد به معنی غم و اندوه است .اگر گلی در فصلی غیر از فصل اصلی آن ببینید به معنی بیماری فرزند است .مطلب پیشنهادی : تعبیر خواب خانهدیدن خواب گل از نظر جابر مغربیاگر در خواب ببینید که درخت گل در خانه دارید ، صاحب فرزند خواهید شد .دیدن گل در خواب به معنی مردی بی وفا و بی ارزش است .دیدن گل در خواب از نظر لوک اويتنهاو

 • گل سفید » دچار مشکل و سختی خواهید شد
 • گل زرد » تصمیماتی که گرفته اید نتیجه بدی خواهند داشت
 • گلی که رشد نمی کند » همیشه شاد خواهید بود
 • گرفتن گل » دوستان وفادار و خوبی دارید
 • کاشتن گل » به داشته های خود افتخار می کنید
 • چیدن گل » منفعت مالی و سود فراوانی کسب خواهید کرد
 • گل پژمرده » بیمار خواهید شد
 • گل نرگس » فرد بی وفایی هستید
 • تعبیر خواب گل لاله » فرد بیوفایی هستید
 • دسته گل » نشانه شادی زود گذر و غمگین شدن است

تعبیر خواب گل از نظر آنلی بیتون

اگر در خواب ببینید که در باغی پر از گل هستید به ثروت و رفاه خواهید رسید. اگر گل های سفید در خواب ببینید غم و اندوه در انتظار شماست .گل پژمرده نشانه نا امیدی و بیماری است .اگر دختر مجردی در خواب ببینید که گل های رنگارنگی دارد به این معنی است که خواستگاران خوبی دارد .اگر در خواب ببینید که گلها خشکیده اند و بر روی زمین افتاده اند نشانه این است که ورشکست خواهید شد .