Alternatywy Polityczne W Polsce

in dlike •  9 months ago 

share-with-dlike.jpg

Obywatel D.C. Zrobił dość ładną grafikę, która pokazuje pełną przejrzystość, jeżeli chodzi o partie/kluby polityczne. 

 

Nie możemy głosować na mniejsze zło lub przeciwko komuś. To zabiło Polskę do tego stopnia, jaki widzimy teraz... Nawet zniechęca mnie to do otworzenia własnej firmy, bo wiem ile mnie czeka biurokracji, podatków oraz innych gówien. Media wyprały mózgi, ale może E-voting coś zmieni z Polonią z zagranicy.

 

Po prawej stronie grafiki są kluby/partie, które preferują głębokie reformy. Są spoza tego układu komunistycznego z 89r i warto się im przyjrzeć przed wyborami ponieważ mają za cel dobro obywatela oraz państwa, a nie swoje kieszenie.

 

"Podzieleni, skłóceni przegramy. To pewne"


Source of shared Link

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Z tego co aktualnie śledzę - powstaje koalicja partii prawicowych - między partią Wolność a Ruchem Narodowym.

Jest to zresztą dość dobry manewr - przed wyborami do PE.
Skupiający elektorat obu partii oraz osób niezadowolonych z obecnej sytuacji
Wg. Sondaży - z maja-czerwca kilkadziesiąt procent Polaków - nie było zadowolonych z wejścia do UE (ale ponad 80% - nie chciało z niej wychodzić)
Jeśli zwolennicy UE w partiach - PO-PiS-SLD-PSL-Przystawki - podzielą się głosami...
to powstanie Alternatywy Może spowodować, że procentowo najwięcej głosów zostanie oddanych właśnie na tą Alternatywną koalicję.

Będzie z pewnością - zauważona przez wyborców (darmowy PR na następne wybory).

Z czym się nie do końca - zgadzam - to... W jakim celu został utworzony Kukiz'15?
Czy to nie jest także taka centroprawicowa "Przystawka" mająca za zadanie wyrywać głosy - prawdziwym partiom prawicowym?

Oglądałem wczorajszy live Janusza Korwin Mikke i dochodzi jeszcze FDR Marka Jakubiaka oraz Skuteczni Liroya, bo dogadali się, że wystartują razem, więc naprawdę będzie ciekawie w wyborach do parlamentu europejskiego.

Co by nie pisać na Ruch Kukiza to mają naprawdę dobre ustawy. Kwota wolna od podatku, która miała wzrosnąć do 30 tyś zł, Ustawa antysitwowa, dostęp do broni, obniżka akcyzy na energię oraz VAT. Jest tego dużo więcej:
http://ruchkukiza.pl/klub-poselski/ustawy/

Co więcej nie pobierają subwencji partyjnej(Ale dzisiaj walczyć bez pieniędzy to trochę samobójstwo). Nie mogą nic zrobić, bo PiS ma większość i to od nich zależy, czy ustawa przejdzie czy nie, a nawet gdyby PiS nie miał większości to ma koalicjanta w postaci PO.