GÜNLÜK ALIŞVERİŞLERİNİZDE DİGİTAL PARA DEVRİ BAŞLIYOR

in #digitizecoin6 years ago (edited)

Bugünki yazımda sizlere digitize coini tanıtmaya çalışacağım.Hepimizin bildiği üzere insanlar harcamalarında kağıt para,madeni para ve kredikartı kullanmaktadır.Devletlerin kağıt para basmak için harcadıkları meblağ 2014 yılındaki bir araştırmaya göre 26.5 milyar dolar iken madeni paraya harcadıkları meblağ 1.5 milyar dolar civarındadır.Tabi bunun yanında bu paraları basmak için harcanan enerji ve insan gücü maliyetleri de cabası.Hatta bide kullanılan kağıt ve madenin ekosisteme verdiği zararı da düşünürsek digital paranın nekadar önemli olduğunu daha iyi anlayabiliriz.Çoğu kişi yanında hiç nakit para bulundurmadan tüm harcamalarını kredikartı ile yapmaktadır.Yanında kağıt para bile taşımak istemeyen insanların madeni para taşıması çok zor bir ihtimal olsa gerek.Madeni paradan ziyade kağıt para taşısak bile günlük alışverişlerimizde para üstü olarak mecburen bazen madeni para almak zorunda kalabiliyoruz.İşte bu sorunlardan kurtulmanın yolunu digitize coin ekibi düşünmüş taşınmış ve blokzincir teknolojisini de kullanarak kriptoparaya uyarlıyarak insanlara çözüm önerisi olarak sunmayı başarmıştır.

Günümüzde digital ödemeler nakit ödeme ile karşılaştırıldığında giderek daha hızlı ve tercih edilen ödeme seçeneği olarak görülmektedir.
Kriptopara piyasasında son dönemlerde meydana gelen artışlar göz önüne alındığında önümüzdeki 15 yıl içinde pazarın 10 trilyon dolara çıkması bekleniyor.
Digitizenin amacı:
Digitize’nin temel amacı insanların nakit para yerine kriptoparaları kullanmasını sağlayarak günlük alışveriş trafiğinde karşılaşılan fiziki para sorunlarını hem ortadan kaldırmak hemde işlemlerin hızlanmasını sağlamaktır.

Digitize platformu:
Digitize platformu 3 bileşenden oluşmakta 1)Platform 2)Parakendeciler 3)Tüketiciler
Digitize platformu;Digitize jetonlarının satışa sunulduğu,parakendecilerin katılımının sağlandığı,tüketicilerden geri bildirimlerin alındığı ve promosyonların yapıldığı merkezi olmayan bir pazardır.
Parakendeciler;Aslında digitize projesinin hayata geçirilmesinde büyük role sahip olan kullanıcılar parakendecilerdir.Küçük bir marketten benzin istasyonlarına kadar hertürlü iş sektöründeki parakendeciler digitize platformuna kayıt olduklarında müşteriler için bu sistem kullanılmaya hazır hale gelmektedir.Peki bu kullanıcıları digitize platformuna çekmek için yani bu sistemi kullanmalarını sağlamak için digitize ekibi ne yapacak derseniz tabiki ilk ve en önemlisi kriptopara ve blokzincirin güvenilirliği ve geleceğinin parlak oluşu sayılabilir fakat yineden digitize ekibi bu kullanıcılara her müşteri işleminde %2 lik bir işlem geliri sağlayarak bu platformu kullanmaya teşvik edecektir.
Tüketiciler; digitize platformunu kullanmak için öncelikle cep telefonlarına mobil digitize uygulamasını indirip KYC sürecini tamamlayacaklar.Bu sistemi nasıl kullanacaklarını gösteren bir eğitim rehberine de çevrimiçi olaşabilecekler.
Digitize Coin kullanarak ödeme nasıl yapılacak?
Şöyle açıklayacak olursak digitize sayesinde insanlar cep telefonlarına basit bir digitize cüzdanı indirecek.Digitize programı kullanan parakendecide alışverişini tamamladıktan sonra diyelim aldığı ürün 8.6 dolar.Müşteri kasiyere mobil uygulaması ile bu ödemeyi digitize jetonu ile yapabilecek.Veya diyelim tüketicinin mobil digitize uygulamasında 8.6 dolarlık jeton yok.Tüketici ödemesini nakit kağıt 10 dolar ile kasiyere yapıp para üstü olan 0.4 doları QR kodunu okutarak mobil digitize uygulamasına jeton olarak çekebilecek.Böylece üzerinde bozuk para da taşımamış olur ayrıca parakendeci açısından da bozuk para üstü vermekle uğraştırmamış olur.

Digitize Mobil Uygulaması:
Tüketici uygulaması: Tüketiciler digitize hesaplarını,cüzdanlarını,işlem geçmişlerini,parakendecilerin indirim ve promosyonlarını bu uygulama ile görüntüleyebilecek.
İşletme uygulaması: Uygulama işletmelere promosyonlar ve indirimler oluşturmak ve tüketicilerden geri bildirimler almak için bir platform sağlayacaktır.

Digitize platformu ilk olarak Asya-Pasifik bölgesinde özellikle nakit işlemlerin yoğun olarak yapıldığı yoğun nüfuslu bölgelere odaklanarak uluslararası çapta büyümeyi hedeflemektedir.Platform orta doğudan sonra hızla güney asya bölgelerine yayılmayı hedeflemektedir.

Digitize coin ile ilgili tanıtım videosunu aşağıdaki linkten seyredebilirsiniz:


Digitize Coin:
ERC-20 tabanlı
Simgesi:DTZ
Total sunulan miktar: 200.000.000 DTZ
Pre-Sale:
6 Nisan 2018 de başlayacak
Pre-sale için Soft cap: 600 ETH
Pre-sale için Hard cap: 4000 ETH
Pre-sale için ayrılan miktar: 20.000.000 DTZ
1 DTZ=0.0002 ETH
Minumum yatırım miktarı: 0.1 ETH
Pre-sale bonusu: %25

Token-Sale:
4 Mayıs 2018 de başlayacak
Token-sale için hard cap:20.000 ETH
Token-sale için ayrılan miktar: 100.000.000 DTZ
1 DTZ=0.0002 ETH
Minumum yatırım miktarı: 0.1 ETH

Satılamayan jetonlar ya ICO da alım yapanlara aldıkları miktar oranında dağıtılacak yada imha edilecek
ICO tamamlandıktan sonra jetonlar 2 hafta içinde dağıtılacak
Soft cap’a ulaşılamazsa jeton alanlara paraları iade edilecek
Hard cap’a ulaşılırsa ICO sonlandırılacak
50 ETH üzerinde yatırım yapacaklar [email protected] dan iletişime geçebilirler.

Token Dağılımı:
%60 kamuya
%20 takıma
%5 danışmanlara
%3 bounty ve airdrop için
%2 topluluk yöneticilerine
%10 rezerv olarak saklanacak

Yol Haritası:
2017 4.çeyrek: Digitize topluluğunun oluşturulması ve özel ön satış
2018 1.çeyrek: Stratejik ortaklıklar geliştirme,prototip testi,pre-sale
2018 2.çeyrek: Platformun geliştirilmesi ve uluslararası piyasada listelenme
2018 3.çeyrek: Soft network tanıtımı
2019: Halkın kullanımına sunma
Digitize Coin bazı İCO puanları:

TAKIM:

Danışmanlar:

Sosyal medyada Digitize Coin:
Web: https://digitizecoin.com/
Github: https://github.com/digitizecoin
Telegram: https://t.me/digitizecoin
LinkedİN: https://au.linkedin.com/company/DigitizeCoin
Facebook: https://www.facebook.com/digitizecoinico
Twitter: https://twitter.com/DigitizeCoin

Bounty program ve referans linkleri:

https://bountyhive.io/r/medlucky
Bitcointalk: http://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1710051

Sort:  

bu bozuk paraların ekonomiye böyle harika bir şekilde dönüşüm sağlaması inanılmaz. çok beğendim yazınızı da. tesekkur ediyorum..

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.14
JST 0.030
BTC 60115.50
ETH 3192.77
USDT 1.00
SBD 2.45