Pomysł na sprawdzony model biznesowy dla Steemit przynoszący milionowe zyski dla twórców treści i zresztą wszystkich - Coś ciekawego przeczytałem na Steemit.com - tłumaczę

in ddaily •  7 months ago


Jak się macie, Steemianie? Dzisiaj chcę Wam przeczytać coś ciekawego, co przeczytałem na platformie steemit.com. Jest to tłumaczenie wypowiedzi kogoś, kto nazywa się @nonameslefttouse

"Ten model promocji to żart. Jest tylko kilka najlepszych miejsc i gdyby tysiące osób próbowało promować swoje posty w ten sposób, wszystko, co robią, w końcu wtapia się w tłum; czyniąc to bardziej bezcelowym niż kiedykolwiek. Ten model biznesowy to jedno wielkie fiasko. Jeśli odniesie sukces, stanie się bezużyteczny w tym samym czasie. To nie kapitalizm, to głupota.

Producenci treści są najważniejsi. Reklamy i promowane posty powinny być ładnie schowane wewnątrz postów jako banery reklamowe. Dałoby to tym, którzy chcą promować swoje posty, znacznie większą potencjalną oglądalność, a producenci treści byliby w stanie produkować treści, które mogą osiągnąć najwyższe miejsca organicznie. Istnieją dosłownie tysiące postów publikowanych codziennie. Reklamy powinny znajdować się w tych postach, a producenci treści powinni zająć centralne miejsce, aby przyciągnąć oczy ludzi na platformę.

Producenci treści powinni wybrać z rynku maksymalnie dwie reklamy, które chcieliby umieścić na swoim blogu. Innymi słowy, twórcy treści mogliby kontrolować reklamy i szukać czegoś, co ludzie chcieliby kliknąć, ponieważ producent treści zarabiałby część przychodów z reklam. To kliknięcie powinno funkcjonować tak, jak przycisk głosowania, głosujący na post, zanim konsument rozpocznie oglądanie reklamy. Osoby promujące będą musiały wydawać coraz więcej na walkę o pozycję w ramach danej kategorii rynkowej. Jeśli będą chcieli mieć tam najwyższe miejsce, wychodząc leniwemu bloggerowi na przeciw, będą musieli kupić STEEM i wydać więcej, by umieścić go na szczycie. Stwarza to ogromne zapotrzebowanie na STEEM, do którego ten aktualny model nie może się nawet zbliżyć.

Ta promocja, w dniu wypłaty, zostaje podzielona między promotorów, producentów treści, którzy umieścili w swoim poście reklamę, i jeśli pozostały jakieś zyski, tego, kto opublikował promocję.

Wszyscy wtedy pracują razem. Oprócz wynagrodzenia za oddane głosy Producenci treści mogą zarabiać na reklamach, ci, którzy promują, mają o wiele więcej potencjalnych miejsc reklamowych i znacznie więcej potencjalnych oczu oglądających ich reklamy, ci, którzy sprzedają głosy za reklamy na rynku, zarabiają mniej za post, ale znacznie więcej hurtowo. Nie byłoby ich nawet wystarczająco dużo, co stwarza większy popyt na STEEM. Producenci treści posiadający większe udziały uzyskują większy odsetek puli nagród reklamowych, co powoduje jeszcze większy popyt na zakup STEEM i power-up zysków.

Teraz wszyscy pracują przeciwko sobie, a system promocji to żart. Ci ludzie mogą zarabiać znacznie więcej, ale nie mają żadnego doświadczenia w branży rozrywkowej, aby móc zrozumieć swoje role. Chcą najwięcej pieniędzy, a obecnie zależą od następnego frajera, który pojawi się w drzwiach. Wszystko w ich systemie oznacza, że ​​ostatecznie zapada się pod własnym ciężarem".


▶️ DTube
▶️ IPFS
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

@dclick - zawsze to jakis poczatek :)

Przy okazji - mógłbyś podać link do posta od @nonameslefttouse?

·