Dünya'nın İlk Mobil Ethereum Şans Uygulaması "iDice"

in cryptocurrency •  3 years ago 

idic.png

Ethereum bazlı projeler hızla çıkmaya devam ediyor. Bunlardan en populer olanlarıda özellikle daha şeffaf ve adil bir düzen sağlayan şans oyunu projeleri. Bunlara yenir bir tanesi ekleniyor. Ve bu kez en büyük özellik ise platformun "mobil" olması. Yani cep telefonunuzdan rahatlıkla oynayabileceksiniz. Gün içerisinde telefonla geçirdiğiniz süreyi düşünürseniz son yıllarda artık bilgisayarınızdan daha çok telefonunuzla yani mobil uygulamalarla haşır neşir olduğunuzu farkedeceksiniz. Bu fırsatı gören iDice ta bu noktada bu eksikliği fırsata çeviriyor ve herkesi bu uygulamaya ortak olmaya davet ediyor.
Merkezsiz Ethereum tabanlı uygulama oldukçada pratik. Bir hesap açıp kayıt olmanıza bile gerek yok. Sadece bir ether cüzdanınıza sahip olmanız yeterli. Bu cüzdanı kullanarak idice ta sans oyunu oynayabilir ve kazancınızı direk cüzdanınıza alabilirsiniz.
Oynamak için sadece cüzdanınızı platforma tanıtmanız yeterli olduğundan aynı zamanda tamamiyle anonim olarakta kalabiliyorsunuz.
Bu şans oyununda en büyük artılar;
-Kolay kullanım
-Ether tabanlı olduğu için hile yapılamaz
-Merkezsiz bir yapı olduğu için ethereum yatırıp çekerken herhangi bir bekleme yaşamazsınız.
-Hırsızlık riskide aynı şekilde yok.
-Daha uygulama çıkmadan yapılan 200.000 doların üzerindeki bahis göze çarpıyor.
Peki bu uygulamaya yatırım yaparsak bize ne gibi bir getirisi olacak diye sorarsanızda;
Sahip olduğunuz coin miktarı kadar bu uygulamanın ortağı olacaksınız. Elde edilen gelirlerden elinizdeki coin miktarının yüzdesi kadar kar payı almış olacaksınız. Dolayısıyla coini elinizde tuttuğunuz (cüzdanınızda durması gerekli) süre boyunca kar payı almaya devam edeceksiniz. %1 house edge 'e sahip idice aynı zamanda en düşük house edge tutarlarından birini sunarak oynayanlar içinde bir avantaj.

Teknik özelliklerine bakacak olursak, iDice coinleri sınırlı sayıda üretilmiştir ve sadece 14 gün satışa sunulacaktır. Toplam 5,000,000 coin vardır ve 500,000 adeti ekibe ayrılmıştır.

Başlangıç:16 Haziran 2017 UTC 00:00
Bitiş: 30 Haziran 2017 UTC 00:00

Ayrıca icoya erken katılmalarda büyük fırsatlar sunuluyor,
iDice Power Hour (ilk 1 saat): 200:1 ETH
İlk 7 Gün: 170:1 ETH
Son 7 Gün: 130:1 ETH
Toplam miktar: 5,000,000

Detaylar için https://bitcointalk.org/index.php?topic=1952642.0 adresinden hem inceleyebilir hemde başka kişilerin yorumlarını görebilirsiniz.

Icoya katılmak için ise https://crowdsale.idice.io/ adresinden yatırım yapabilirsiniz.

Kişisel düşüncem kripto dünyasında dice oyunları çok sevilmektedir ve diğer sitelere bakacak olursanız oldukça iyi gelirler elde etmektedirler. Dolayısıyla bu uygulamaya yatırım yapmak akıllıca olabilir. Ben şahsen icoda tüm coinlerin kısa sürede kapışılacağını düşünüyorum.
Ayrıyeten eğer herhangi bir para yada ether yatırmadanda bitcointalk forumunda olan çeşitli kampanyalara katılarakta bu uygulamanın bir ortağı olabilirsiniz.

İcoya katılmak isterseniz yerel saate yönelik dünya haritası aşağıdaki gibidir.

ip.bitcointalk.org.jpg

Yazı ve resim https://crowdsale.idice.io/idice-whitepaper.pdf adresinden alınmıştır.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

This post received a 29% upvote from @randowhale thanks to @twn! For more information, click here!

  ·  3 years ago (edited)

Çok güzel ve faydalı bir yazı olmuş @twn. Bu tip potansiyeli olan proje haberlerini burada paylaşmamız çok önemli bence. Bazen haberimiz olmuyor böyle önemli haberlerden. Mesela byteball'ı ben çok geç farketmiştim. Burada iki üç defa okudum. Bitcoin sahibi olan birisi için dağıtımla alması direk ücretsiz bir cryptocurrency. Bunu da araştıracağım. Teşekkürler tekrar.

Rica ederim ne demek. Burada bu tarz yeni projeleri paylasan bir cok steemitci var. Tr tagı altında bircok yeni projeye ulaşabilirsiniz. Bende zaman zaman hosuma giden projeleri paylaşacagım