Radix; Desantralize Finansın Geleceği

in #cryptocurrency10 months ago (edited)

image.png

Merkezi Olmayan Finans (DeFi), kullanıcılara varlıklarının tam kontrolünü vermeyi, herkese açık bir finansal sistem oluşturmayı ve kişinin merkezi otoritelere bağımlılığını en aza indirmeyi amaçlayan bir harekettir. DeFi, geleneksel ve yenilikçi finansal uygulamaların hızla geliştirilebileceği ve herkesin kolayca erişilebileceği alternatif, uyarlanabilir bir çerçeve sunar. Merkezi olmayan finans (DeFi), bireyin her zaman varlıklarının tek koruyucusu olmasını sağlayan bir dizi ortak finansal araç ve pazar yeri sağlar. DeFi, şüphesiz finansın geleceğidir, çünkü sadece bireye hizmet etmekle kalmayan, programlanabilir değer depoları ile küresel bir finans piyasası olmayı vaat ediyor.

Bugünlerde DeFi projeleri hiç olmadığı kadar aktif bir şekilde gelişiyor. Düşük ölçeklenebilirlik, düşük bant genişliği, blok zinciri ve akıllı sözleşme güvenlik açıklarının neden olduğu sık hacklenmeler gibi bu sektörle ilgili büyük teknik sorunlara rağmen, merkezi olmayan finans hizmetleri sunan yeni projelerin sayıları gün geçtikçe olarak artıyor.
Bununla birlikte, DeFi endüstrisinin tüm bu sorunları çok yakında geçmişte kalabilir, çünkü merkezi olmayan finans projelerine gerekli işlevsellik ve bant genişliğine sahip güvenilir ve güvenli bir blok zincir sağlayacak bir platform geliştirildi. Projenin adı ise Radix .

Radix'in Detaylı İncelenmesi:

Radix ekibi tarafından geliştirilen DLT çözümü, saniyede 1.000.000'dan fazla işlem hacmine ve elbette akıllı sözleşmeler ve özel tokenlar için desteğe sahip olacak. Bu, DeFi endüstrisinin daha ciddi ve güvenilir olmasını sağlayacak ve yukarıda bahsettiğimiz tüm sorunları unutturacak.

Radix'in kendi geliştirmesi olan Cerberus protokolü, Radix sisteminin kararlılığından ve güvenilirliğinden sorumlu olacaktır. Bu protokol veri parçalamayı destekler ve son derece yüksek düzeyde Bizans hata toleransına sahiptir.
Radix blok zinciri, Proof of Stake mutabakat algoritması tarafından sunulacaktır. Ekip, ekonomiyi Radix blok zincirinde, stake etme miktarının olabildiğince küçük olmasını sağlayacak şekilde inşa etmeyi planlıyor. Böylece herkes Radix ağındaki işlem onay sürecine katılabilir , güvenilirliğini ve çalışma süresini garanti altına alabilir.

Sonuçta, ağda ne kadar çok doğrulayıcı varsa, onu kırmak o kadar zor olur . Radix ağında, aynı zamanda hem parçalama kavramı hem de kısmi senkronizasyon sistemi olması, ağda çok sayıda doğrulayıcı varlığındaki iş hızındaki düşüşü etkisiz hale getirerek, işin hızı etkilenmeyecektir . Bu nedenle, Radix blok zinciri güvenlik ve hız arasında mükemmel bir denge kuruyor. Bugün DeFi endüstrisinin ihtiyaç duyduğu şey tam olarak da budur.

Radix, Defi pazarında oldukça gerekli olan likidite ve basitlik yönlerine de değinmiştir. Bu nedenle, Radix blok zinciri başlangıçta, hem dApps yaratıcıları hem de kullanıcıları için düşük bir giriş eşiği sağlamak üzere mümkün olduğunca basit bir şekilde tasarlanmıştır.

image.png

Radix Tokeni (XRD):
Radix projesinin dahili kripto para birimi XDR olarak adlandırılacaktır. Başlangıçta kilitlenecek ve yıllar içinde kademeli olarak çözülecek olan 12 milyar XDR tokeni çıkarılması planlanıyor. Ağdaki hizmetler için ödeme yapmak ve ayrıca Ağı saldırılara karşı korumak için kullanılacaktır.
XDR tokeni, kullanıcıların Ağ kullanımı için ödeme yaptıkları mekanizma olarak hizmet etmek üzere tasarlanmıştır. Token sahipleri, XDR token bakiyelerinin bir kısmını çalıştırdıkları bir düğüme stake edebilirler veya bir kısmını da başka biri tarafından çalıştırılan bir düğüme devredebilirler.

Takım:

image.png

image.png

Sonuç:
DeFi, finansın geleceği olsa da, Radix de DeFi'nin geleceği olmayı vaat ediyor, çünkü Radix DeFi Protokolü ölçeklenebilir, güvenli ve topluluk odaklı. Özetle, Radix'in vizyonu; merkezi olmayan finansın geleceğini güçlendiren bir protokolü inşa etmektir ve bu hedefe ulaşma yolunda ilerlemektedir. Bence Radix, tüm mevcut sorunları çözebilecek ve merkezi olmayan finans piyasasını yeni bir düzeye getirecektir.

Radix hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linklere gözatabilirsiniz:

Website: https://www.radixdlt.com/
Medium: https://medium.com/@radixdlt
Telegram: https://t.me/radix_dlt
Twitter: https://twitter.com/RadixDLT
Reddit: https://www.reddit.com/r/Radix
Facebook: https://www.facebook.com/RadixDLT/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/radixdlt
My Bitcointalk Profile Link (salmonella): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2518463
ETH Wallet: 0xE452b6b42Df7CAC9415dF4EA4AdEe5F0c05104C2
Bountysuite profile name: irem-akcan-906b74153

Sort:  

Radix, De-Fi' deki tüm mevcut sorunları çözebilecek ve merkezi olmayan finans piyasasının geleceği olacaktır.