Facebook vs Steemit czy Steemit vs Facebook - inne spojrzenie ?

in cryptocurrency •  11 months ago

facebook jail1.jpg

Dosyć tego... okazało się iż facebook żąda mojego zdjęcia, czy to już koniec?

Jeżeli wyśle inne (spokojnie, oni na pewno już wiedzą już jak ja wyglądam),
trafię do więzienia, mimo iż konto było prowadzone dyskretnie 6 lat
W tym więzieniu mogę mieć wyrok dożywocia, bo jestem dla nich zwykłym szaraczkiem

Skończyły się czasy anonimowości na Facebooku, co jest szczytem hipokryzji uwzględniając ostatnią aferę facebooka o wycieku danych.
Chcąc ostatnio otworzyć dodatkowe anonimowe konto na facebooku, bez znajomych, za każdym razem żądali zdjęcia.
Przesyłając zdjęcie z najciemniejszych krańców internetu, po niedługim czasie i tak facebook blokował konto
Jak oni to robią? Nawet nie chce wiedzieć...

banowanie.jpg

 • Na facebooku cały czas żądają odkrywania prywatności, zapewnienia im stałej informacji o tym, kim jesteś, który cały czas chce zdobywać twój numeru telefonu oraz kolejne dane osobowe.

 • W Steemit taki nie jest, nikt nie chce wiedzieć, gdzie mieszkasz, jaką masz liczbę przyjaciół, nikt nie "wciska" Ci kolejnych przyjaciół, bo liczą się tylko twoje teksty.

 • Na facebooku musisz podawać swoje rzeczywistę imię i nazwisko, pseudonimy skończyły się w wieku 13 lat.

 • W Steemit nie musisz używać swojego prawdziwego nazwiska, nie jesteś zmuszony do ujawnienia swojej prawdziwej tożsamości. Takie były początki Internetu i Steemit kontynuuje tą tradycję.

 • Na Facebooku ustala się cały czas wytyczne i sztywne reguły, masz być tak samo szablonowy jak inni. Jeżeli zrobisz inaczej, to on, "wielki brat", a nie użytkownicy, jednym przyciskiem zamkną cię w "więzieniu".

 • W Steemit liczy się społeczność, która nagradza lub banuje osoby nie szablonowe. To społeczność która argumentami i kontr argumentami może ograniczyć twoją widoczność lub ją porzeżyć.

 • Facebookto świat, w którym rządzą reklamy. Za każdym razem widzisz treści od osób które nie dobrym tekstem, ale hajsem wbiły się na twoją tablicę. Cały czas gromadzą dane osobowe, a następnie sprzedają je stronom trzecim.
  -Steemit to świat bez reklam, gdzie można wybrać, to co chce się oglądać.

 • Na Facebooku, odczuwam przytłaczające uczucie bycia pępkiem świata i bycia rozpieszczanym nowymi funkcjami, których naprawdę nie potrzebuję.

 • W Steemit użytkownicy wyrażają swoje opinie, wskazują luki, proponują alternatywne pomysły i proponują rozwiązania problemów, które pojawiają się w Steemit. Na Steemicie jest aspekt samorządności, którego nie ma na Facebooku.

głosowanie steemit.png

Bo w Steemit istnieje komponent świadomości, którego nie ma na Facebooku. Dzięki Steemit uczę się nowych rzeczy. Wiem, że każdy mój głos jest coś warty, to nie tylko puste "lajkowanie".

Na końcu pragnę uspokić chciwe zakusy. Jeśli ktoś liczy,że szybko zarobi przyzwoitą sumę pieniędzy na Steemit to jest w błędzie. Uzyskanie dużej liczby głosów i "followersów" w Steemicie to długi i żmudny proces, który zaczynam teraz doświadczać, ale na pewno wiele osób tego nie rozumie. Nie zamierzam spłaszczać tej rzeczywistości. Ja bloguje, bo uwielbiam dzielić się tym czym się interesuje oraz widzę w tym dobrą jakość. Piszę i tworzę rzeczy, bo po prostu nie mogę nic na to poradzić, to zaczyna być jak choroba, która raz na jakiś czas przerywa swój marsz spowodowany wyjazdem zagranicznym ;]

7722030_droga-w-nieznane.jpg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dziękuje za przeczytanie tekstu a tym bardziej za cenne uwagi. Niestety muszę z nimi się nie zgodzić. Od banowania powinni być użytkownicy. Jeżeli dane anonimowe konto jest spamerem (mam na myśli osobę, która swoje materiały umiejscawia w sposób wielokrotnie nachalny, niechciany w danym miejscu, a nie wielokrotnie pozytywny w miejscach np grupach, które takie informacje zbierają), ktoś jest wulgarny w jakikolwiek sposób, podszywa się pod kogoś innego, wystarczy wiele albo tylko kilka ale mocnych zgłoszeń, żeby danej osoby pozbawić konta. Znam wiele osób, które są naprawdę mądre, w wielu miejscach na facebooku napewno by skróciły dyskusje, wsparły by wiedzą czy poparły ciekawą inicjatywę jednakże z powodu ryzyka utraty anonimowości, skandali wycieku danych oraz innych kompromitacji wokół tego portalu, unikają go jak ognia, ponieważ ich mądra opinia/decyzja mogła być utożsamiana z firmą, która ma jednak inne zdanie oraz dana osoba mogłaby odczuć dużą stratę. O wiele głośniejsze i mniej pożądane są wycieki danych niż anonimowe konta. Jednakże w zachowaniu facebooku widzę pewny spisek, a nawet zbieranie danych w celach komercyjnych. Chcą oni coraz większą interacje z użytkownikiem co kiedyś by było nie do pomyślenia. W imię czego "sprzedajemy" swoje dane o sobie? To społeczność jest najlepszym weryfikatorem, a nie "wielki brat". Dzisiaj palec, a jutro nogę ? Dosyć tego !

Bardzo dobrze. Ludzie tworzą fejk konta i robi sie syf.
Fake konta służą do różnych celów od podglądania znajomych jako anonim do ściągania klientów jak również rozsyłania dziadostwa.
Skoro taki zły ten FB dla Ciebie to po co w ogóle na niego wchodzisz?

Po co Ci dodatkowe anonimowe konta na Facebooku? Jak Ci się nie podoba to się nie pchaj.

Wszystko się zgadza jedynie co to nie pojmuję do czego potrzebne są anonimowe konta na FB i dobrze moim zdaniem, że z tym walczą. Dokładnie tak samo jak z podawaniem cudzych zdjęć. Może i Tobie potrzebne to do jakiejś błahostki na własny użytek, ale ludzie są różni, psycholi nie brakuje.