CANLI YAYIN AKIŞ PAZARINA DEVRİMSEL ÖZELLİKLERE SAHİP YENİ BİR PLATFORM GELİYOR: LIVETALK

in #cryptocurrency3 years ago

Özellikle teknolojik gelişmelerin paralelinde her alan ve sektörde görülen değişmeler ve yenilikler sayesinde hayatımız bir yandan çok da kolaylaşmış olmakla beraber bu yeniliklere tamamen alışmak da zaman almaktadır. İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte bu yeniliklerin alanı ve kapsamı çok daha fazlaca artmaya başlamış ve dünyamızı tamamen dijitalleşmiştir. Artık birçok iş ve işlemimizi dijitalleşen dünyadan birkaç tık ile halledebilmenin keyfini sürerken bir yandan da bilgiye hiç olmadığımız kadar da yakın olmaktayız. İstatistiklere bakıldığında 2018 yılının internet kullanım oranı dünya nüfusunun yarısını geçerek 4 milyarın üzerine çıkmış, ayrıca dünya nüfusunun % 42’ sinin yani 3 milyardan fazlasının sosyal medya kullanıyor olması ve neredeyse dünya nüfusunun %68’ inin mobil telefon kullanması aslında dünyamızın bundan sonraki yol haritasını anlamak adına bizlere fikir vermektedir. Özellikle 3 milyardan fazla insanın sosyal medya kullanması çevrimiçi endüstrinin ne kadar büyük ancak daha da büyümeye hazır olduğunu göstermektedir.

Artık insanlar mesajlarını, duygularını, mutluluklarını, acılarını sosyal medya üzerinden canlı olarak anında paylaşmaktadır. Bir trend haline gelen bu alışkanlık için genelde YouTube ve Facebook gibi sosyal ağların canlı yayın entegrasyonları kullanılmaktadır. Burada aslına bakılırsa bu sosyal medya devleri yeni bir çevrimiçi reklam eğiliminin ana odağı haline gelmiştir. Burada pazara da hakim olan büyük şirketler, YouTube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformları üzerinden canlı yayın kullanımına yönelmektedirler. Reklam verenler, çevrimiçi videolarda, özellikle de çevrimiçi video çekiş gücü yüksek olduğunda yani daha çok izlenme ve tıklanma olduğunda çok fazla yatırım yapmaktadırlar. Aslına bakılırsa, kişisel video görüşmeleri de bir kitle pazarı haline gelmiştir ve akıllı telefonlar kullanılarak ana akım aktiviteleri mobil telefonlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. İnsanların internette video izleme oranları son on yılda inanılmaz derecede artmıştır ama artmaya da devam etmektedir.

İşte bu alandaki gelişmeleri takip eden LiveTalk Ağı da doğrudan bir yayın platformu olarak karşımıza çıkmaktadır ve blok zincirinin devrimsel teknolojisi tarafından da desteklenmektedir. Bu platform sayesinde, kullanıcılar Live Stream aracılığıyla birçok şekilde para kazanabilme imkanı bulabileceklerdir. LiveTalk platformu, doğrudan yayın programları aracılığıyla ve doğrudan yayın içeriği yerleştirerek Canlı Aktarım ücretlendirme hizmetlerine izin veren daha büyük bir engelleme ekosistemi oluşturmaktadır. Burada amaç, yayıncıyı, kullanıcıların tercihleri ​​doğrultusunda her zaman içerik bulabilecekleri dünyaya bağlayarak doğrudan yayın platformunda pazar lideri olmaktır.

Platformun servis sağlayıcıların HD kalitesinde videolar izlenmesine ve yüklenmesine izin vermektedir. Bu platformda blok zinciri teknolojisi, işlemi ve ödemeyi kontrol etmek için kullanılmakta ve aynı zamanda gerçek zamanlı iletişim için kendi platformuna da sahip olmaktadır.

Livetalk, doğrudan yayın yapan bir kanal olan bir ekosistem olarak dünyadaki popüler yayın kanallarını birleştirecek, bir oyun ekosistemi akışı da bulunacaktır. Ayrıca platformun tokenları sayesinde kullanıcılar sistemden aldıkları ödülleri kullanabilecek ve sistemin kullanıcısı da turnuva oyunları ve etkinlikleri aracılığıyla token kazanabilecektir. Ayrıca platformun bir amacı da eğlence yanı güçlü bir topluluk kurmaktır. LiveTalk Ağı,yenililçilerin içerik satın alabileceği, tamamen merkezi olmayan bir pazardan oluşmakta ve merkezi bir aracı olmadan canlı ve ücretsiz video paylaşımını yayınlama imkanı vermektedir. Teknoloji ve akıllı sözleşmelerle tam olarak garanti edilen merkezsiz blok zinciri sayesinde moderatörler ve gereksiz aracılar ortadan kalkmaktadır.

Örnek verecek olursak Amerika'da yaşayan bir canlı akış sağlayıcı, canlı akış için isterse bir video sağlayıcısının videolarını dünyadaki bir istediği yerden paylaşabileceği bölgesel bir yayın kurabilmekte, videoları, yalnızca birkaç basit adımda paylaşabilmektedir. Tüm canlı akış sağlayıcı ve video yaratıcıları, akıllı sözleşmeler ile birlikte çalışmayı kabul edebilecektir.

ICO ve Token Bilgileri

 • Token Adı: LiveTalk
 • Token Simgesi: LVT
 • Ön Satış Başlangıç: 30.08.2018
 • Ön Satış Bitiş: 10.09.2018
 • ICO Başlangıç: 09.2018
 • ICO Bitiş: 15.11.2018
 • Fiyat: 1 ETH = 75000 LVT (Ön-ICO)
 • Platform: Ethereum
 • Toplam arz: 5.000.000.000
 • Soft Cap: 3 milyon dolar
 • Hard Cap: 18 milyon dolar
 • Kabul: ETH, BNB, OMG, 0x
Yol Haritası

Takım

Referanslar

https://livetalk.tech/

https://livetalk.tech/WhitePaperLiveTalk.pdf

https://plus.google.com/112485725844295223658

https://www.linkedin.com/company/livetalk-lvt/

https://www.instagram.com/livetoken/

https://www.facebook.com/Livetokenlvt

https://t.me/LiveTalkICO

https://twitter.com/livetokenlvt

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4973830

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4914859

Sort:  

Coins mentioned in post:

CoinPrice (USD)📈 24h📉 7d
BNBBinance Coin9.570$1.13%-14.82%
ETHEthereum196.979$0.52%-32.01%
OMGOmiseGO3.487$1.7%-18.74%
ZRX0x0.572$-0.22%-26.99%

Coin Marketplace

STEEM 0.40
TRX 0.07
JST 0.051
BTC 42451.01
ETH 3177.14
USDT 1.00
SBD 4.77