Kripto dünyasının en etkili isimleri: Charlie Lee

in #cryptocurrency2 years ago

1200x630-Linkedin-Facebook Copy 3.png

Merhaba!

Gobaba’dan herkese merhaba!

Kripto dünyasındaki en etkili isimler yazı dizimizde bu hafta Litecoin’in mimarı Charlie Lee var.

İşte Charlie Lee hakkında sizin için derlediğimiz 5 ilginç bilgi:

Charlie Lee bir Batı Afrika ülkesi olan Fildişi Sahili’nde doğdu. Charlie 13 yaşındayken ailesi Amerika’ya taşınmış. Lise eğitimini Amerika’da tamamladıktan sonra Charlie lisans ve yüksek lisans eğitimini bilgisayar bilimleri üzerine MIT (Massachusetts Institute of Technology)’de tamamlamış.

Charlie Lee’nin Bitcoin ile tanışması 2011 yılında bir Silk Road (internet üzerinden satış yapan bir kara borsa) makalesi sayesinde olmuş.

Kripto dünyasına erken giriş yapan çoğu insan gibi Charlie de yetenekli bir yazılım bilimci olması sayesinde Bitcoin ile ilk tecrübesini bir madenci olarak kazanmış.

Charlie’nin 2011 yılının eylül ayında yarattığı ilk kripto para olan Fairbix lansmanından birkaç hafta sonra başarısız oldu. Bundan birkaç hafta sonra Charlie Litecoin’i piyasaya çıkardı. Litecoin, bu projenin proof-of-work modeli Litecoin projesinde kullanıldı. Charlie Litecoin’i Bitcoin’in zayıf yanlarını geliştirmek üzere tasarladı.

Charlie’nin bir yazılım mühendisi olarak başarılı bir kariyere sahip oldu ve Google da dahil olmak üzere birçok büyük yazılım şirketinde çalıştı. Charlie, Google’daki işini popüler dijital para borsası Coinbase ekibine katılan ilk üç kişiden biri olmak için bıraktı.

Yaklaşık bir yıl önce Charlie sahip olduğu büyün Litecoinleri sattı ve bağışladı. Bunu yapmasının sebebi kripto dünyasındaki ününü ve etkisini kullanarak kendine kar sağlamak için piyasayı yönlendirdiği yönündeki suçlamalara son vermekti.

Charlie’nin Reddit hesabından yaptığı açıklamayı buradan okuyabilirsiniz: https://www.reddit.com/r/litecoin/comments/7kzw6q/litecoin_price_tweets_and_conflict_of_interest/

Gobaba’daki yeniliklerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin ve platformumuzu daha fazla kişiye ulaştırmak için upvote butonundan bizlere destek olmayı unutmayın. Görüşmek üzere!

Gobaba Topluluğuna Katılın
Instagram: https://www.instagram.com/gobabaofficial
Facebook: https://www.facebook.com/gobabaexchange
Twitter: https://twitter.com/GobabaExchange
Telegram Chat: https://t.me/gobaba_tr
Telegram Announcements: https://t.me/gobabaannouncements
Medium Blog: https://medium.com/gobabaexchange
Discord: https://discord.gg/2d3Wafe
YouTube: http://bit.ly/gbb-youtube

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.03
JST 0.043
BTC 10978.93
ETH 382.43
USDT 1.00
SBD 0.97