TOP NETWORK İLE YENİ NESİL İLETİŞİM

in cryptocurrency •  6 months ago 

C3TZR1g81UNaPs7vzNXHueW5ZM76DSHWEY7onmfLxcK2iPPNL4JfXKg77oKdqp1aKXqiPn5xeLcRhrxXKUE2qhcNnjBYadxCMsgJ6CLu5AB4UVEmnFuVpAa.png

Duman, davul, güvercin, telgraf, telefon ve internet. Tarih boyunca adım adım iletişim araçları. Her biri insanlara tarafından geliştirilmiş ve iletişim amacı ile kullanılmıştır. İlk çağlarda birbirleri ile bağırarak anlaşan insanlar için iletişim aracı olarak sadece ses vardı. Sesle iletişiminde uzak mesafelere ulaşılamaması sonucu yeni yollar arayan insanlar davul ile iletişimi keşfetmiş bunu takiben de dağlar üzerinde yakılan ateşlerle duman haberleşmesi başlamıştır.

Antik çağların başlangıcı ile de görsel iletişim başlamış ve günümüze ulaşan duvar figürleri ile iletişim yolları geliştirilmiştir. Tarih ilerledikçe matbaanın gelişimi ile yazıyla iletişi çağı başladı, sonrasında tarihin en büyük icatlarından telefon ve yakın geçmişimizin seyrini değiştiren internetin icadıyla, bağırarak başlayan iletişim bugün bir tık parmak hareketine indirgenmiş oldu.

İletişim sosyal bir varlık olan insanın diğer insanlarla ilişki içinde olması gerekliliğinin sonucudur. İletişim anlaşmak isteyen insanlar arasında bir köprüdür, bu nedenle her insan iyi biri iletişim becerisine sahip olmalıdır.

Günümüzde internet sonrası VPN, VoiP, yazılı iletişim, görüntülü iletişim, akıllı cihazların birbiri ile iletişimi gibi bir çok yeni nesil iletişim hizmeti hayatımıza girmiştir. İşte bugün inceliyor olduğumuz Top Network projesi de yeni nesil iletişimi bir adım öteye görürmeye hazırlanan bir iletişim platformudur.

Blockchain 4.0 teknolojisi ile geliştirilen Top Network platformu DAG blok zincir ağı alt yapılıdır. Top Network projesinin birincil amacı günlük sınırsız sayıda ki mesajın neden olabileceği teknolojik olumsuzluk ve problemlere çözüm olabilmektir. Malum olduğu üzere coğrafi sınır tanımaksızın tüm dünya insanları çeşitli yollarla bir biri ile iletişim halindedir. Bu da ister istemez ağ trafiğinde yavaşlamalara sebep olabilmektedir. İşte Top Network projesi blok zincir teknolojisinin üstün özellikleri ile bu yoğun ağ trafiğine cevap verecek.

C3TZR1g81UNaPs7vzNXHueW5ZM76DSHWEY7onmfLxcK2iPPUjs6EbW7PU4TxnPk5W8swvBtVbdvL1fF6YsTV2UGcEfCzYHvRffEppWoy97yGXcgffLLY71g.png

Top Network ağının yüksek işlem hacmine cevap verebilmesi adına geliştirilen blok zincir ağı 3 farklı katmandan oluşturulmuştur. Bunlardan ilki ana zincir ağı, diğeri çoklu servis ağı ve sonuncusu da zincir dışı işlem ağıdır. Top Network kendi ağını test etmiş bulunmakta ve hali hazırda 80 milyonun üzerinde işlemi başarıyla gerçekleştirmiştir.

Top Network projesinin en önemli özelliklerinden biri merkezi olmayan bir platform olmasıdır. Top Network merkeziyetsiz bir yapıda çoklu iletişim hizmetleri vermek üzere tasarlanmıştır. Merkezi bir yapı yerine kurulan merkeziyetsiz yapı tüm kullanıcıları ağa katarak hem daha ucuz hem de daha güvenli bir iletişim ağı oluşturulmasına izin verecektir. Ağa katılımı da teşvik etmek amacıyla çeşitli ödüllendirmeler yapılacaktır.

Günümüz iletişiminin en önemli problemlerinden biri de pek tabii iletişim güvenliğidir. Kişisel görüşmeleriniz bilginiz ve isteğiniz dışında 3. kişilerce izlenebilir durumdadır. İşte Top Network blok zincir teknolojisinin nimetlerinden faydalanarak iletişim mahremiyeti konusuna da çözüm sunacak.

Bununla birlikte iletişim çağında halen yüksek iletişim ücretleri ödenmesi gibi abes bir durumda Top Network ile son bulacak, iletişim maliyetleri düşürülecek. Top Network müşterileri uygun maliyetlerle Top Network ağı üzerinde kendi iletişim ağlarını da kurabilecekler.

C3TZR1g81UNaPs7vzNXHueW5ZM76DSHWEY7onmfLxcK2iNuEjksdhaKW5mBJMv2gCMcrx15P95oPheWfqR37J9mesrP2qgKRG9K4MztP9EQkfxVSDeb7zMk.png

Top Network Token

Top Network platformunda kullanılması amacıyla Ethereum platformunda ERC20 standartlarında geliştirilen tokene TOP sembolü uygun görülmüştür.
Toplam TOP token sayısı 20 milyar adet olup, bu tokenlerin %38'i madencilik hizmetleri, %15'i proje ekibi, %15'i kuruluş, %22'si katılımcılar ve %10'u da pazarlama ve danışmanlar için ayrılmıştır.

Top Network projesi eski bir WebEx çalışanı olan Steve Wei isimli bir girişimci ve ekibince kurulmuştur. Steve Wei WebEx'ten ayrıldıktan sonra bir video konferans yazılımı geliştirmiş ve Huawei gibi bir deve devretmiştir.

Top Network Sosyal Medya

Web: https://www.topnetwork.org/
Telegram: https://t.me/topnetwork_top
Whitepaper: https://www.topnetwork.org/whitepaper
Twitter: https://twitter.com/topnetwork_top
Facebook: https://www.facebook.com/topnetworktop/
Medium: https://medium.com/top-network
Btt Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5049339

My Btt Username: brkttlv
My Btt Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1750136

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dear brkttlv:

We are SteemBet, the next generation STEEM based gaming platform. We are honored to invite you to join our first fantastic dice game, which is just the beginning of SteemBet game series. Our dividend system has now launched. The prize pool has already accumulated 2,000 STEEM and more than 60 players have participated in staking mining token SBT. A huge reward of 40,000 STEEM is awaiting! Join us NOW with other 500 STEEM users to loot HUGE dividend reward!!

SteemBet Team

Official Website
https://steem-bet.com

Discord Server
https://discord.gg/95cBN3W

Telegram Group
https://t.me/steembet